Oturma Odası Dekorasyonu

Alfemo Oturma Odası Dekorasyonu

Alfemo Oturma Odası Dekorasyonu

Alfemo Oturma Odası Dekorasyonu

Alfemo Oturma Odası Dekorasyonu Bir odayı dekore etmek için , içinde yaşayan insanların ihtiyaçlarını, zevklerini, yaşam tarzlarını, evin mimarisini, aydınlatmayı ve yönlendirmeyi ve her evde benzersiz olan diğer faktörleri anlamalısınız. Ama öyle bile olsa, bir odayı dekore etmek için evrensel, yani herhangi bir odaya uygulanabilecek basit uygulamalar vardır. Bugün size göstermek istediğim şey bu, bu adımları izleyerek bir odayı Alfemo Mobilya nasıl dekore edeceğinizi veya dekorasyonunu nasıl iyileştireceğinizi görebilirsiniz.

Tekzen Oturma Odası Dekorasyonu
Tekzen Oturma Odası Dekorasyonu

Bununla birlikte, adımları takip ederseniz , hatta bazılarını yaparsanız, oturma odanızı dekore edebileceğinizi veya en azından dekorasyonunu çok iyileştirebileceğinizi söylediğimde bana inanın . Ve hiç de zor değiller. Makalenin sonunda göreceğiniz gibi, her şey uyum sağlamak, denge oluşturmak, tüm odanızı uyumlu kılmakla ilgili. Bunu yapmak için oturma odanızı dekore etmek için bir renk paleti oluşturun. Odanızda 3’ten fazla renk olamaz demek istemiyorum ama odanıza giren ve içinde gördüğü ana renkler sorulan birinin size sadece üç rengi söylemesi gerekir. Sen ve ailen onlardan hoşlandığı sürece ne oldukları önemli değil . Hatta bu renkleri oturma odasında, zemine ve mobilyalara uygulayabilirsiniz.

Siyah koltuk modelleri
Siyah koltuk modelleri

Aslında bu renkler de sayılır. Yani zaten sahip olduğunuza üç renk katmak değil , hayır; Zaten sahip olduğunuz mobilyalar ve zemin dahil tüm odada 3 ana renk var. Dediğim gibi, sadece üç renk olması gerekmiyor, bu pratik olarak imkansız olurdu. Ancak 3 ana rengi açıkça görmelisiniz. Bu örneğe bir göz atın, böylece ne demek istediğimi anlayabilirsiniz. Bu odada pembe, siyah ve gri olmak üzere net olarak tanımlanmış 3 renk vardır. Ancak bu ana renklerin yanı sıra beyaz ve ahşap tonları da var.

Oturma odası modelleri
Oturma odası modelleri

Renk paletinizi oluşturup salonda 3 ana rengin görünmesini sağlayarak salonunuzun dekorasyonunda dev bir adım atmış olacaksınız. Alanınızın verdiği muazzam değişikliği fark edeceksiniz. Sadece üst kattaki oturma odasına bakmanız gerekiyor. Dekorasyonunu ve seçilen renklerini beğenebilir veya beğenmeyebilirsiniz, ancak beni inkar edemeyeceğiniz şey, dengeli ve uyumlu bir oda olduğudur. Bu yüzden renk paletinizi bulun ve ekleyin. Örneğin , duvarlara veya duvar kağıdına boyama yoluyla olabilir . Ama duvarları boyamak istemiyorsanız, üç renginizi bulmanız gerekmiyor, bu paragrafın altındaki odaya bir göz atın: Duvarlarda herhangi bir renk yok ama buna rağmen 3 renk net bir şekilde algılanıyor: Ahşap tonları, siyah ve beyaz. Ve tüm bunlar mobilya ve kaplamalara konur.

Modern salon dekorasyonu
Modern salon dekorasyonu

Başka bir şey eklemeniz bile gerekmeyebilir. Belki de sadece oturma odanızdan renkleri çıkararak sadece 3 tane olmasını sağlayabilir ve tüm alanı uyumlu hale getirebilirsiniz. Oturma odanıza, var olan renklere iyi bakın. Bir şey kaldı mı? Kolayca kaldırabilir veya değiştirebilir misiniz? Şimdi az önce gördüğümüz 3 rengin bu tekniğini daha da geliştirmek için bir adım daha ileri gidiyoruz. Her oda dekore edildiğinde ne esastır ne de harfi harfine uyulması gerekir ama başta da söylediğim gibi tüm bu adımlar odanızı dekore etmenize ve iyileştirmenize yardımcı olacaktır . Hangilerini takip edip hangilerini izlemeyeceğinize siz karar verirsiniz.

L koltuk modelleri
L koltuk modelleri

Pekala, paletinizi aldıktan sonra, %60 – %30 – %10 kuralını kullanarak, renkleri belirli bir yüzdeye dağıtarak paletinizi iyileştirebilirsiniz. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu kural, renklerden birinin, hangisini seçerseniz seçin, odanın %60’ında, diğerinin odanın %30’unda ikincil, diğerinin ise hangi renk olduğunu belirler. odanın %10’unda dekoratif vurgu. Kulağa çok karmaşık gelecek mi bilmiyorum ama inanın göründüğünden daha basit ve aşağıda göreceğimiz bu örnekle bunu çok net anlayacaksınız: Ana renk, duvarlarının boyandığı soluk sarı veya fildişidir. Diyelim ki odanın %60’ı bu rengi giyiyor.

İstikbal Oturma Odası Dekorasyonu
İstikbal Oturma Odası Dekorasyonu

Daha önce olduğu gibi, dekorasyonunu ve renklerini beğenebilir veya beğenmeyebilirsiniz, inkar edemeyeceğiniz şey, denge ve ahenge sahip olmasıdır, değil mi? Ayrıca, mobilyaların kahverengisi veya halının toprak tonları gibi başka renklerin de bulunduğuna dikkat edin. Bir odanın sadece 3 benzersiz renge sahip olması çok zordur , ancak odayı dekore etmek için renk paletinizi oluşturarak 3 tanesini diğerlerinden öne çıkarmak mümkündür. Eh, bu soruya genel bir cevap veremem, çünkü daha önce de söylediğim gibi herkesin zevkleri vardır, oturma odası belirli bir şekilde şekillendirilir, belirli mobilyalar kullanırlar, belirli bir aydınlatma vardır ve farklı bir rengi vardır.

İKEA Oturma Odası Dekorasyonu
İKEA Oturma Odası Dekorasyonu

Benim tavsiyem, oturma odanızı dekore etmek istediğiniz tek bir renkle en sevdiğiniz renkle başlamanız. Örneğin kırmızı olabilir. Kırmızıyı sevdiğinizi varsayalım. Tamam, zaten ana renge sahipsiniz, şimdi kırmızıya uyan iki tane daha bulun ve renk paletinizi oluşturun. Herhangi bir sorunuz varsa veya renklerinizi bulmamı istiyorsanız, sizin için tüm işleri yapabileceğim Dekorasyon Danışmanlığı’na uğrayın. Bir oturma odasını iki renge boyamak için 45 fikir içeren bu makaleye veya modern bir oturma odasını dekore etmek için 50 fikir içeren bu makaleye veya bir oturma odasını boyamak için 10 renk önerdiğim bu makaleye de bakabilirsiniz. İlham alın ve oturma odanızı dekore etmek için paleti bulun. Artık nasıl uygulayacağınızı biliyorsunuz. Herhangi bir sorunuz varsa, bir yorum bırakın ve size cevap vermekten mutluluk duyacağım. Şimdi bir oturma odasını nasıl dekore edeceğinizi görebilmeniz için diğer adımı görelim . Renkleri bir kenara bırakıp malzemelere odaklanıyoruz.

Gri koltuk modelleri
Gri koltuk modelleri

Aslında eklektik tarz, farklı parça ve malzemelerin eklenmesine dayanır, ancak dekorasyon fikri olmayan birinin elde etmesi kolay olmayan, ancak iç mimarların çok kullandığı bir düzen ve uyumla, bizim bu oda gibi. aşağıya bakın, Alfemo Tasarım stüdyosu tarafından tasarlandı , burada çok ilginç bir malzeme karışımı görüyoruz, ancak hepsi dengeli bir şekilde. Metal, cam, kumaş, seramik, ahşap, duvar halıları ve diğer her şeyin mükemmel bir dengede olduğu güzel bir oda. Tüm bu çarpıcı malzemeleri aynı uyumla nasıl kombinleyeceğinizi biliyor musunuz?

Bir önceki yazımız olan Moda Life İle Evini Yenile başlıklı makalemizde Bellona Oturma Odası, Doğtaş Oturma Odası ve İkea Oturma Odası hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat