Genel

Banyo Duvar Dekorasyonu

Bazen karmaşık görünen bu görevde size yardımcı olabilecek ve size ilham verebilecek banyo duvar dekorasyonu için bir dizi güncel trend gösteriyoruz. Banyo, evinizde kaçınılmaz olan bir varış noktasıdır, o halde neden onu olmayı hak ettiği mükemmel bir sığınak olarak tasarlamayasınız?

Duvarlarınıza zarafet katmanın kolay ve zaman açısından verimli birçok yolu vardır. Bazen sadece bir parça eklemek kadar basittir.

banyo duvar dekorasyonu

Boyalı kağıt

Genellikle duvar kağıdının banyolar için uygun olmadığına inanılır, ancak artık bozulacak veya küflenecek kağıt içeriği olmayan vinil duvar kağıtları bulunabilir. Kolayca yapıştırılıp soyulabilir ve yüksek nemli ortamlar için idealdir. Düşük maliyeti ve güzel tasarımları onu çok popüler hale getirdi.

Nötr tonlu duvar kağıtları, anında hafif ve havadar bir his yaratarak küçük bir banyoyu daha büyük hissettirmeye yardımcı olur.

Geleneksel mozaik ve fayanslardan kaçan bir banyo duvar kaplaması arayanlar için duvar kağıdı mükemmel bir alternatif olabilir.

Malzemeler o kadar gelişti ki, su geçirmez olma ve bir bez ve sabunlu suyla mükemmel bir şekilde yıkanabilme avantajlarına sahip birçok teklif var.

Ek olarak, duvar kağıtlarının artıları, sonsuz çeşitlilikte tasarımlarda bulunabilmeleri, hatta kişiselleştirilmiş, geniş bir doku ve renk yelpazesinde talep edebilmenizdir.

Aşağıda, duvar kağıdını ana dekoratif unsur olarak kullanan çok orijinal banyo stillerini takdir edebileceğiniz bazı fotoğraflar gösteriyoruz.

dekoratif viniller

Evdeki tüm odaların duvarlarında vinil kullanmanın çok yönlülüğü gerçekten etkileyicidir, uygulaması kolaydır ve evinizi basit bir dokunuşla kişiselleştirebilirsiniz, artık sadece hüzünlü bir asılı fotoğraf veya rafla süslenmiş düz duvarlar yok.

Duvara, duş perdesine veya klozete enerji vermek için yapıştırılabilen, farklı tasarım ve renklerde çıkartma şeklinde de gelirler.

Vinilin neredeyse hiçbir eksisi yoktur ve neredeyse tamamı fayda sağlar. Bu fotoğraflarda da görebileceğiniz gibi, sonsuz sayıda yaratıcı fikir var. Ondan çok fazla meyve suyu alabilir ve böylece duvara bakarak uzun ve rahatlatıcı bir banyonun tadını çıkarabilirsiniz, ama bu sefer güzel bir duvara.

vinil fayans

Ancak, dekorasyon işini büyük ölçüde kolaylaştıran kendinden yapışkanlı vinil karolar da vardır ve elbette bunlar, işçilik gerektirmedikleri için seramik karolardan veya diğer malzemelerden çok daha ucuzdur. Normalde, nötr duvarlar her zaman güzel tasarımlara ve renklere sahip dekoratif vinil karolarda bazı dekoratif şeritlerle birleştirilir.

Tamamen seramik gibi görünen ancak kurulumu çok daha kolay ve daha ucuz olan 3D vinil karoları da bulabilirsiniz.

ahşap paneller

Evimize doğanın hakimiyetini geri getiren doğal bir malzeme de hiç şüphesiz ahşaptır. Ağırlıklı olarak duvar ve zemin kaplaması olarak kullanılmakla birlikte tezgah ve banyo mobilyalarında da görülmektedir.

Bu tasarımlar bize, modern bir banyoya uygun olabilecek doğal malzemeler arasındaki zarif kombinasyonların mükemmel bir örneğini veriyor. Örneğin, ahşap çıtalarla kaplı bir duvar.

Modern tarzdaki tasarımda doğal ahşabın temiz ve taze dokusunun varlığı, kompozisyona lüks bir dokunuş getiriyor.

Ahşabın neme ve suya karşı doğal olarak dayanıklı bir malzeme olmadığını, bu nedenle banyoda kullanımının belirli önlemler ve özen gerektirdiğini unutmamak önemlidir.

Sedir, tik, iroko, meşe gibi banyonun nemli ortamına uygun bir ahşap seçmek önemlidir. Bu ahşaplar diğer ağaç türlerine göre neme ve suya karşı daha dayanıklıdır.

yüzen raflar

Raflar ayrıca bir duvarı süslemenin basit bir yoludur. Sadece düzeni sağlamaya değil, aynı zamanda güzel nesneleri sergilemeye de hizmet ederler.

Ahşabı nemden korumak için su yalıtım ürünleri ve sızdırmazlık maddeleri ile işlemden geçirmek önemlidir. İster kapılar ister çekmeceler olsun, şişmeyi veya bükülmeyi önlemek için kullanımdan sonra herhangi bir ahşap yüzeyin kurutulması da önemlidir.

Altın veya siyah metaller

Metal, son yıllarda önemli bir iç trend oldu ve görünüşe göre modası geçmiyor. Altın metaller, doğal malzemelerle çekicilik ve kontrast sunar. Ayna çerçevelerinde veya duvar armatürlerinde kullanılabilirler.

Işığı yansıtırlar ve ister endüstriyel bir kenar ister bir cazibe dokunuşu olsun, stil enjekte ederler. Mat veya saten yüzeyli metaller bu yıl özellikle popüler olacak.

Siyahın tonlarında metal aksesuarlar da bir başka trend. Renklerin ve tonların kombinasyonunda minimalist estetiğe zarif bir dönüş.

banyo ısıtma

Banyo ısıtma tasarımları, duvarları dekore etmeye yardımcı olabilecek çok orijinal öneriler getiriyor.

Yıldırım

Mümkünse, modern banyo doğal ışık almalıdır. Armatür ile ilgili olarak, piyasada birçok teklif var. En iyi önerilerden biri, banyoyu duruma göre ayarlamak için ayarlanabilen ışıklardır.

aynalar

Büyük boy ayna, modern banyolarda olağan bir durumdur. Bu tür biçimler şu anda görülmektedir: köşeleri yuvarlatılmış kare veya dikdörtgen.

Duvarla kontrast oluşturan çerçeveli bir ayna da mükemmel bir fikirdir.

Bitkiler

Bu, birkaç yıldır gördüğümüz ve görmeye devam edeceğimiz bir trend. İç mekan bitkisi, dış mekanın güzelliğini getirir ve modern banyo tasarımının bir parçasıdır. Basit bir aksesuar değil, mevsimlere göre değişebilen ayrılmaz bir unsurdur.

Banyolarda bitkiler sadece moda değil, aynı zamanda tasarımlara harika bir dokunuş katıyor.

Banyo dekorasyonu hakkında seveceğiniz diğer makaleler:

Banyo Dolapları ve 50 Depolama Fikri

Rustik Banyo Fotoğrafları ve İpuçları

Küçük Modern Banyo Fotoğrafları ve Fikirleri

Trend Banyo Renkleri

Bir önceki yazımız olan 'te trend olan mutfak mobilyaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu