Oturma Odası Dekorasyonu

Bir Odayı Dekore Etmenin Yolları

Bir Odayı Dekore Etmenin Yolları Nelerdir?

Bir Odayı Dekore Etmenin Yolları

Bir Odayı Dekore Etmenin Yolları Her sezon, moda yeni trendleri empoze eder ve dekorasyon elbette bir istisna değildir, bu nedenle bugün size ana trendleri ve bir odanın nasıl dekore edileceğine dair birçok fikir ve ipucunu sunmak istedik , faydalı olabilecek çok sayıda fotoğrafla ilham kaynağı. Oturma odası, evde misafir ağırladığımız, ailemizle sohbet ettiğimiz ve hatta yoğun bir günün ardından dinlendiğimiz odadır. Bu nedenle dekorasyonu önemlidir.

Zarif oturma odaları
Zarif oturma odaları

Bir oturma odasını dekore etmeye başlamadan önce, tüm aile ve arkadaşların rahatça oturup sohbet etmesine izin vermenin yanı sıra odanın amacına da karar vermeliyiz. Ayrıca ne tarz bir dekorasyon istediğimize karar verin ve kendinizi rahat hissetmek için huzurun hüküm sürmesi gereken bir mekan olduğunu göz önünde bulundurun.

Tv odası
Tv odası

Televizyon Odası

Diğer şeylerin yanı sıra televizyon izlemek için kullanacaksak, o zaman televizyonu nereye koyacağımızı düşünmek, koltukların ve kanepenin nereye gitmesi gerektiğini bilmek önemlidir. Koltuklar, TV izlemeye hazır olmanın yanı sıra, aile ile rahat bir sohbet edebilmek için de olmalıdır.

Tv odası modelleri
Tv odası modelleri

Sade Oturma Odası

Sadece aileniz ve arkadaşlarınızla sohbet edebileceğiniz rahat bir köşe işleviyle ilgileniyorsanız, sandalyelerin mümkün olduğunca birbirine bakması gerektiğini düşünmelisiniz. Ve tabii ki ortadaki alçak bir masa, içecek ve yiyecek koyabilmek için olmazsa olmaz olacaktır.

Şık Televizyon Odası
Şık Televizyon Odası

Odalar İçin Renkler

Bir odayı nasıl dekore edeceğimiz gibi zor bir görevde, renklere de karar vermeliyiz. Açık tonların koyu tonlara tercih edildiğini görebileceksiniz, çünkü ferahlık hissi veren aydınlık, ferah mekanlar her zaman tercih ediliyor.

Sade Oturma Odası Dekorasyonu
Sade Oturma Odası Dekorasyonu

Renk ipuçları

Çoğu zaman hem en eğlenceli ve renkli giysiler, ayakkabılar ve aksesuarlarla hem de mekanlarımızın dekorasyonuyla coşku, canlılık ve neşeyi aktarmaya çalışıyoruz. Bu nedenle, bazı mobilyalara veya süs eşyalarına uygulanan renk, odaya iyimserliği yansıtan bir görünüm kazandırmak için gerekli olabilir. Anahtar, her zaman çok sayıda dekoratif öğenin birleştirilmesinde değil, birkaç renkli iyi tat öğesinin boşlukları neşe ve iyi enerji ile doldurması.

Oturma odası süsleri
Oturma odası süsleri

Bunun için ağırlıklı olarak turuncu, turkuaz, yeşil, parlak mavi ve kırmızı gibi tonları tercih etmenizi öneririz. Bu sezon da çok popüler olan tonlar, bu nedenle yüksek dozda canlılık katmanın yanı sıra oturma odanıza çok modern bir tarz kazandıracaksınız.

Pembe oturma odası
Pembe oturma odası

Süsler ve Aksesuarlar

Aksesuarlara gelince, odaların dekorasyonunda merkezi bir rol oynamasalar da önemlidirler. İster doğal ister kuru olsun, minderler, kilimler, örümcekler ve çiçekler bu güzel görevde size yardımcı olabilir. Bu aksesuarlardan herhangi biri, tek tek veya birlikte, mekanlara daha fazla işlevsellik, konfor ve sıcaklık kazandırma özelliğine sahiptir. Aksesuarlar aracılığıyla renk ve doku ekleyebiliriz. Bu çekici bir dekorasyon elde etmek için çok önemlidir.

Oturma Odası
Oturma Odası
Oturma Odasında Bitkiler

Boş zamanımızın önemli bir bölümünü orada geçirdiğimiz için oturma odaları, evde uyum ve huzurun daha önemli hale geldiği yerlerden biridir. İşte bu yüzden, bitkileri dekorasyonlarına dahil etmeyi seçen son derece rahatlatıcı öneriler sunmak istedik. Açık havanın tadını çıkarabilecekleri yeşil alanlara sahip olmayanlar için mükemmel bir öneridir. Bu odalarda, yeşil alanların karakteristik tazeliğini sağlayan iyi aydınlatma ve bazı bitkilerin veya bonsai’nin dahil edilmesi üzerine bahse gireriz. Bu renk gözleri en çok rahatlatan renklerden biridir. Bitkiler mekanlara çok daha rahat, uyumlu ve rahatlatıcı bir görünüm kazandırır.

Oturma Odasında Bitkiler
Oturma Odasında Bitkiler

Bu nedenle, yeşil renkte halılar, perdeler veya minderler gibi ince ayrıntıları birleştirmek de harika bir fikirdir. Yeşil duvarlar da beyazın ışık etkisi ile birleştiğinde mekanlarda oldukça başarılı bir tarz sağlayabilir.

Odanın küçük olması nadir değildir. Bu durumda, bu küçük odanın tadını çıkarabilmemiz ve hatta görsel olarak büyütebilmemiz için bazı ipuçları ve püf noktaları var. Küçük bir oturma odanız varsa, kanepeyi odanın ana unsuru olacağı için iyi seçmelisiniz. Kanepenin şekli ve boyutu, sahip olduğu yüzeye göre seçilmelidir. Bir köşe kanepe veya iki sandalye veya iki küçük kanepe ile ilişkilendirilecek bir kanepe seçebilirsiniz. Sadece gerekli alanı kaplayan bir sehpa seçin. Yardımcı mobilyalar minimalist olmalıdır. Tercihen sığ raflar ve kitaplıklar kullanın.

oturma odası çiçekler
oturma odası çiçekler

Küçük bir alan geliştirmeniz gerektiğinde, seçilen renkler önemli bir rol oynar. Oturma odasında açık renkler odaya ışık getirecektir. Renkleri sevenler, örneğin renkli minderler yerleştirerek ince dokunuşlar ekleyebilirler. Bir odayı genişletmek için çizgili bir halı parçanın uzunluğunu verecektir.

Bir Odayı Dekore Etmenin Yolları

Bir önceki yazımız olan 2022 Enza Home Oturma Odası başlıklı makalemizde 2022 Enza Home Oturma Odası, enza home ve İskandinav Koltuk Takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Kapat
Kapat