DekorasyonYatak Odası Dekorasyonu

Dodoçocuk Genç Odası Dekorasyonu

Dodoçocuk Genç Odası Dekorasyonu

Dodoçocuk Genç Odası Dekorasyonu

Dodoçocuk Genç Odası Dekorasyonu Çocuklarımız büyüdüğünde genç yatak odalarının dekorasyonunu düşünmeli ve hata yapmamalıyız. Hayatlarının bu döneminde daha önce sahip olmadıkları diğer ihtiyaçları edinirler. Ayrıca çocuk dekorasyonu ile odayı reddedecekler ; Kendilerini küçük çocuklara bağlayan her şeyi, renkleri, perdeleri, minderleri kaldırmak istiyorlar. Başka bir deyişle, gençler bizden bir dönüşüm istiyor ve neredeyse kesinlikle bizden 2022 modern genç yatak odalarının dekorasyonunu isteyecekler.

Tasarım geç odaları
Tasarım geç odaları

Dodoçocuk genç odası dekorasyonunda zorluklar her an karşımıza çıkabilir çünkü genç odasının onların en yakın dünyası olduğunu unutamayız. Dinlenmenin yanı sıra, kıyafetlerini, kitaplarını, müziklerini, video oyunlarını ve ayrıca notlarını, boş zamanları ve spor aktiviteleri için araç gereçleri düzenlemeleri gerekir. Yani bir gencin az çok değerli tüm eşyaları odasında bulunur.

Şık genç odaları
Şık genç odaları

Tasarımdaki yönergeleri incelemeye başladığınızda, bir genç odasını dekore etmek için tüm fikirler memnuniyetle karşılanır ve genç odasının nasıl dekore edileceğini bilmek için neyi ortaya çıkarması gerektiğini dinlemek ve zevklerine saygı duymak çok önemli olacaktır . Ve küçük yatak odası diyoruz çünkü bir araya getirmemiz gereken her şeyle kesinlikle yer sıkıntısı çekeceğiz.

Modern genç odaları
Modern genç odaları

Genç odaları için ipuçları ve fikirler bizim için çok faydalı olabilir ama ilk etapta kadınlar için genç yatak odalarının dekorasyonu, erkekler için genç yatak odalarının dekorasyonundan tamamen farklı olacaktır . Açıkçası bu yaşlarda ihtiyaçları ve zevkleri tamamen farklıdır. Ama biz size hem erkek çocuk odası dekorasyonunda hem de kız yatak odası tasarımında faydalı olabilecek bir oda nasıl dekore edilir konusunda biraz bilgi vermek istiyoruz.

kadınlar için genç odası dekorasyonu
kadınlar için genç odası dekorasyonu

Yatak odasının ölçülerini dikkatli bir şekilde almak ve işaretlenecekleri bir plan çizmek önemlidir : sütunlar veya sütunlar, kapı ve pencerelerin yerleri, radyatörler, (yükseklik ve derinlik de), yatak odasının yeri. fişler, elektrik mekanizmaları ve önemli olan herhangi bir değişiklik. Halihazırda sahip olduğumuz mobilyaların tamamını veya bir kısmını saklamak istiyorsak , her birinin tüm boyutlarını bağımsız olarak da ölçmeliyiz. Dolap kapaklarının açtığınızda bir hareket mesafesi vardır, bunu unutmayınız.

İstikbal Genç Odası Dekorasyonu
İstikbal Genç Odası Dekorasyonu

Daha sonra sürprizlerin ortaya çıkmaması için tüm detayları analiz edin. Plan, ölçüler ve net fikirler ile bir dekorasyon projesi yapılır . Profesyonel iç mimarlar tarafından yapılabilir ama günümüzde bunu bizim yerimize yapan bilgisayar uygulamalarımız var ve farklı seçeneklerle oynayabiliyoruz. Mobilyada gençler için olanaklar , kompozisyonları ve tasarımları sonsuzdur. Çocukların tüm aktiviteleri yapabilmeleri ve aynı zamanda düzeni sağlayabilmeleri için sadece bir bütçe (düşük, düşük maliyetli dekorasyon ise) ve gerekli mobilyaların bir listesini belirlememiz gerekiyor.

İkea Genç Odası Dekorasyonu
İkea Genç Odası Dekorasyonu

Bu durumda seçim kız ya da erkek çocuğun zevkine göre değişebilir ancak özellikle çok alanı olan dekorasyonlar olduğu için küçük genç odaları için renkler hafif uygulanmamalıdır. Çocuk odalarında , mümkün olduğunca aşırı yüklenmemeleri ve bunalmışlık hissi vermemeleri önemlidir. Dekorasyon kavramının ötesinde, farklı renkler ergenin konsantrasyonunu ve ruh halini büyük ölçüde etkiler. Benzer şekilde , çok büyük bir görsel etkiye sahip dekorasyon ortamları da herkes için verimsizdir.

Gençler için odaların dekorasyonu
Gençler için odaların dekorasyonu

Duvarlar, tavanlar, zeminler ve mobilyalar gibi daha geniş alanlarda genç yatak odası dekorasyonu için renklerin açık veya nötr olması gerektiğine bahse girmeli ve çocuklarımızı ikna etmeliyiz ( iç dekorasyon bazılarının dışarıda bırakılmasına izin verebilir, örneğin: karanlık zemin ). Beyaz renkler ve tonları bize daha fazla görsel genişlik ve çok önemli bir şey, daha fazla parlaklık verir.

genç yatak odası takımı
genç yatak odası takımı

Genç yatak odalarının bu renklerle dekorasyonu çok düz ve sıkıcı olabilir, ancak bundan kaçınmak için sayısız seçeneğimiz var: aksesuarlar veya yardımcı mobilyalar , yatak takımları , perdeler veya panjurlar, kilimler. Odanın çevresinin bir kısmı bile, güçlü renklerde (kırmızı, yeşil, mavi, sarı, pembe…) gidebilirler. Bu sayede kişiselleştirilmiş bir tasarım ve neşeli ve genç bir atmosfer elde edeceğiz. Bir diğer önemli ve temel faktör aydınlatmadır . Uygun yapay aydınlatmaya ihtiyacımız var, dekoratif düzeyde değil, çocuklarımızın her aktivitelerini doğru ışıkla yapabilmeleri için. İdeal olan, farklı ışık noktaları, farklı gençlik lambaları ve farklı yoğunlukta yerleştirmektir.

Genç odası duvarlarını boyamak
Genç odası duvarlarını boyamak

Ikea , Vivense, Dodoçocuk, İstikbal, Bellona gibi gençler için bir odayı nasıl dekore edeceğimiz konusunda bize çözümler sunabilecek fiziksel şirketlerimiz veya çevrimiçi mağazalarımız var. Karışık veya ortak genç yatak odalarının dekorasyonunu da yapabiliriz , ancak gerçekte başlangıçtaki karmaşıklık aynıdır. Bu durumlarda genç yatak seçimi genellikle ranza veya katlanır yatak olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Marshall Duvar Boyası Renkleri başlıklı makalemizde DYO Duvar Boyası, Filli Boya Duvar Renkleri ve Marshall Boya Renkleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu