DekorasyonGenel

En Güzel Kilim Modelleri

En Güzel Kilim Modelleri

En Güzel Kilim Modelleri

En Güzel Kilim Modelleri Salon kilimleri, misafirlerinizi sıcak bir şekilde karşılamanın en iyi yoludur. Doğru koridor paspası ile evinize her girdiklerinde kırmızı halıda yürüyormuş gibi hissedecekler.

Koridoru veya giriş alanını dekore etmek çoğu insan için birinci öncelik değildir. Bunun yerine genellikle oturma odası dekoruna ve yatak odası dekoruna büyük önem verirler.

Yün Kilim
Yün Kilim

Bununla birlikte, büyüleyici bir koridor kilimiyle güzelce dekore edilmiş bir fuaye , misafirlerinizi hemen büyüleyecek ve onları evinize sıcak bir şekilde karşılayacaktır. Giriş alanlarında genellikle az yer olduğundan, bir koridorun döşenmesi ve dekore edilmesi gerçek bir beceri gerektirir : koridorlar genellikle küçüktür ve genellikle pencereleri olmadığı için doğal ışıktan yoksundur. Ayrıca, birçok koridor gerçekten dardır ve bu alanın dekorunu daha da sınırlandırmaktadır.

Ancak, koridor kilimleriniz ustaca döşenirse ve depolama alanı olarak sevimli büfeler kullanırsanız , bu geçiş alanı gerçekten bir fark yaratabilir.

Vintage Kilim Modelleri
Vintage Kilim Modelleri

En Güzel Kilim Modelleri Nasıl Seçilir?

En Güzel Kilim Modelleri Bir koridor veya salonda renk ve aydınlatma seçimi çok önemlidir:

 • Açık renkler gibi krem renkli veya beyaz, küçük alanlarda daha büyük görünmesi için mükemmel.
 • Kapı ve duvarları aynı renk tonunda tutarsanız giriş alanı görsel olarak daha büyük görünecektir.
 • Çok küçük koridorlarda kapıların beyaza boyanması da tavsiye edilir .
 • Ayna herhangi bir şekil ya da boyutta da bu etkiyi arttırabilir.

Giriş alanları için organizasyon ve düzen son derece önemlidir. Ve koridoru düzenlemek için bir büfeden daha iyi bir şey yoktur. Salonda ceket ve montların depolanması da bir çeşit sistem içermelidir. Nihai seçim ister açık bir dolap, ister kapalı bir dolap veya ayakta duran bir portmanto olsun, sonuçta odanın büyüklüğüne bağlı olacaktır. Ancak koridorda sabit bir yeri olan sadece ceketler ve ayakkabılar değil – anahtarlar ve cüzdanlar da kaybolmamaları için evin bu alanında bırakılma eğilimindedir. Bu nedenle, küçük kaseler ve hasır sepetler bu nesneler için özellikle uygun bir yer sağlayacaktır.

Saçaklı Kilim Modelleri
Saçaklı Kilim Modelleri

Koridor için bir halı nasıl seçilir?

Koridorunuzu ölçün

Koridor halılarınızı seçerken dikkat etmeniz gereken ilk şey giriş alanının büyüklüğüdür . Koridorunuzun genişliğini ve uzunluğunu ölçün ve bir halı satın alırken, mükemmel bir koridor halısının , halının kenarları ile koridor duvarları arasında en az 10 cm görünür zemin boşluğu bırakması gerektiğini unutmayın.

 • Yün: Yün oldukça pahalıdır, ancak yatırıma değer; Çok dayanıklı bir elyaftır, sıcak tutar, yumuşaktır ve temizlenmesi çok kolaydır.
 • Jüt: Doğal elyaf halılar salonu için iyi bir seçim olarak kabul edilir. Jüt, sisalden daha az dayanıklı olmasına rağmen oldukça dayanıklıdır. Aksine, tüm doğal liflerin en yumuşak seçeneğidir. Jüt kilim içerisindeki bir alanda özellikle iyi çalışır rustik.
 • Sisal: Sisal, bir tür kenevirden yapılan başka bir doğal elyaftır. Sisal, yoğun trafik alanları söz konusu olduğunda çok zordur. Ancak suyla bile çok kolay lekelenir ve temizlenmesi oldukça zordur.
 • Seagrass: Seagrass oldukça dayanıklıdır ve suya ve lekelere çok iyi direnç gösterir. Temizlemeyi ve bakımı kolaylaştıran mumlu bir kaplamaya sahiptir ve koridorlar gibi yoğun trafik olan alanlarda dayanıklı ve güçlüdür.
 • Sentetik lifler: sentetik lifler , polipropilen, poliester, olefin ve naylon gibi, bunlar, kir ve neme karşı dayanıklı olan temiz kolaydır ve bunlar yüksek trafik alanları için idealdir, kendisine ait sürekli kullanımına rağmen, yüzey yapıyı muhafaza eder.
 • Koridor duvarları beyaz, bej veya gri gibi nötr bir renge boyandıysa, kırmızı, turuncu, yeşil veya mavi gibi canlı renklere sahip bir halı seçmek , kapalı bir alana karakter katmanın harika bir yoludur.
 • Yumuşak ve zarif bir görünüme sahip bir halı istiyorsanız , zeminin tonlarına uygun bir renk tercih edin.
 • Koridorunuz yan odaya açılan açık bir kapıyla bitiyorsa, odadaki renklerin halıyla eşleşmesi gerekmez, ancak uyumlu olduklarından emin olun.
Mutfak Kilim Modelleri
Mutfak Kilim Modelleri

Kısa Tüylü ve Uzun Tüylü Halı Seçimi

Bir halı seçerken, ne tür bir tüy istediğinizi düşünmek önemlidir: En Güzel Kilim Modelleri kısa, orta veya uzun. Prensip olarak, giriş veya koridor gibi geçiş yolları kısa tüylü bir halıdan faydalanacaktır :

 • Kısa – tüylü halılar daha dirençlidir ve vakum daha kolaydır ve temiz tutmak.
 • Uzun tüylü kilimlerin temizlenmesi daha zordur ve muhtemelen kuru temizlemeciye götürülmeleri gerekecektir.
Eskitme Kilim Modelleri
Eskitme Kilim Modelleri

Evinizin trafiğin yoğun olduğu her alanına salon halıları yerleştirebilir; hatta mutfakta veya banyoda. Ve etnik kilim özellikle de arzu nesnesi haline gelmiştir mutfak dekorasyon ve banyo dekorasyonu. Banyoda en pratik olmayabilir, ancak doğru boyut ve konumda bir halı, lavaboya karakter katabilir ve aynı zamanda güne hazırlanırken veya dinlenirken ayaklarınızın altındaki zemini ısıtır.

En Güzel Kilim Modelleri

 

 

Bir önceki yazımız olan Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları başlıklı makalemizde Doğal ev dekorasyonları, Ev Dekorasyonları ve Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Kapat
Kapat