Dekorasyon

Ev Dekorasyon Fikirleri

Ev Dekorasyon Fikir ve Önerileri

Ev Dekorasyon Fikirleri

Ev Dekorasyon Fikirleri ve Önerileri Bağbozumu dekor son yıllarda popülerlik kazanmıştır trendler biridir. Başka zamanlardan kalma mobilyalara, süslemelere ve mimari detaylara başvurmakla ilgilidir, ancak modası geçmiş olmalarına rağmen sonsuza kadar güzel kalır. Çok güzel stiller elde edebilmenin yanı sıra, ucuz eski elemanlar kullanılabildiğinden tasarruf anlamına da gelir.

Vintage Ev Dekorasyon Fikirleri
Vintage Ev Dekorasyon Fikirleri

Ev iç mekanlarında klasik dekorasyon
Vintage tarzı bu tarz Modern dekorasyonda bir eğilim yapmış takipçilerinin, bir sayısız sayıda beri, şüphesiz ev dekorasyonunda en popüler stilleri biridir. İşte bu yüzden bugün bu makale aracılığıyla size on yılların mobilya ve aksesuarlarıyla ilgili birçok fikir sunmak istedik.

Ev Dekorasyon Örnekleri
Ev Dekorasyon Örnekleri

Vintage ve modernin dekorasyon karışımı
Göreceğiniz gibi, bu tür bir dekorasyonda başarıya ulaşmanın anahtarı, eski mobilya ve / veya aletleri bir araya getirmek ve eski görünmeyecek şekilde boyamak. Bu şekilde parçalar çok başarılı bir görsel etki kazanacaktır. Sahneye eski unsurlar hakim olsa da, modern ve güncel unsurlar da dahil edilerek gözler için çok ilginç bir alan elde ediliyor.

Ev dekorasyonu 1
Ev dekorasyonu 1

Vintage ve antika süs eşyaları ve mobilyalar
Televizyonlar, radyolar, pikaplar, saatler, ütüler, vantilatörler gibi dedelerimizin ve hatta büyük büyükanne ve büyükbabamızın eski parçaları, diğer birçok parçanın yanı sıra, vintage bir dekorasyon elde etmek için en iyi çözüm olabilir. Bu parçalar mekanlarımıza iyi bir zevk ve kriterlerle yerleştirilirse farklı bir stilden faydalanmamıza yardımcı olabilir.

Şık ev dekorasyonu
Şık ev dekorasyonu

Bu yazıda örnek olarak sunduğumuz fotoğrafların her birinde görebileceğiniz gibi, bu parçalar oturma odalarımızın, yatak odalarımızın, yemek odalarımızın, mutfaklarımızın ve hatta banyolarımızın görünümünü gerçekten değiştirebilir. Bu örnekler, bu parçaların sunduğu tasarımı seven, ancak onları iç mekanlarının bir parçası haline nasıl getireceklerine dair hiçbir fikri olmayanlar için çok faydalı olabilir.

Oturma odası dekorasyon fikirleri
Oturma odası dekorasyon fikirleri

Göreceğiniz gibi, stratejiler dünyada ne kadar insan varsa o kadar çoktur, çünkü bu unsurların mekanlarına hayat veren mobilya ve diğer aksesuarlarla birleşimi tamamen her birinin zevkine ve yaratıcılığına bağlıdır; bu da kişiselleştirilmiş bir dekorasyondan hoşlanan herkes için idealdir. Bu tür bir dekorasyon yapmak için ilginç antika parçalar bulmanın iyi bir yolu bir antikacıya gitmek olabilir. Bu tür parçaların o kadar çok seveni var ki, özellikle onları pazarlamaya adanmış mağazalar var.

Ev Dekorasyonu
Ev Dekorasyonu

Ev Dekorasyon Fikirleri ve Önerileri

Sandıklar: genellikle vintage dekorasyonda yaygın olarak kullanılan bir aksesuardır. İç mekanlarımızda güçlü bir stil bağımlılığı sağlarken, aynı zamanda daha iyi bir alan kullanımından faydalanıyoruz. Farklı ortamlarda alan ve daha iyi bir düzen kazanmamızı sağlarlar. Yapıldıkları çok çeşitli boyut, renk ve malzemeye ek olarak, seçtiğimiz stilden bağımsız olarak dekorasyonumuza kolayca uyarlanabilirler. Dekorasyona sonsuz şekilde dahil edilebileceklerinden bahsetmiyorum bile, bu her birinin yaratıcılığına bağlıdır.

Beyaz yatak odası fikirleri
Beyaz yatak odası fikirleri

Avizeler
Sıcak, konforlu ve özellikle romantik iç mekanların tüm sevenler için, evimizde tüm bu özellikleri büyük ölçüde destekleyen bir aydınlatma türü var. En sevdiğimiz tarzdaki mumların evlerimizde alternatif bir aydınlatma şekli olarak avizelere yerleştirilmesinden bahsediyoruz elbette. Eski bir dekoru mükemmel bir şekilde tamamlayabilirler. Sıcaklık ve uyumun hüküm sürdüğü ortamları yeniden yaratmanın mükemmel bir yolu olduğundan, özellikle romantik bir akşam yemeği gibi özel günlerde, aile veya arkadaşlarla kullanım için idealdir.

Dekorasyon stilleri
Dekorasyon stilleri

Halihazırda sunduğumuz çok çeşitli stil, malzeme ve renklerin yanı sıra, mekanlarımızın her birinin stiliyle uyumlu bir avize türü bulmamızı sağlıyor. Böylece hepimiz onlarla daha fazla kişiselleştirme elde edebiliriz.

Eski merdivenler
Hep attığımız şeyleri düşüneceğiz ve şimdi dekoratif bir unsur olarak yeniden kullanabileceğimizi görüyoruz. Buna günümüzde çok moda olan geri dönüşüm deniyor ve giderek daha çekici hale geliyor. İç mekanları dekore edebilir ve aynı şeyin ima ettiği avantajlarla geri dönüştürebilir ve ayrıca atıkları kontrol etmek için işbirliği yaparak paradan tasarruf edebilirsiniz. Her gün başka işlevler sağlayabilecek nesnelerin atıldığını zaten biliyoruz.

Dekorasyonda merdiven kullanımı
Dekorasyonda merdiven kullanımı

Bugün, ev içlerini dekore etmek için merdivenleri seçeceğiz, elimizde çok fazla olduğu için değil, ancak bazı merdivenler çok yakında orijinal hedeflerine dönüşüyor ve artık bu amaca hizmet etmeseler de, onları bir merdiven olarak yerleştirmek için kullanılıyorlar. Aynı zamanda çok işlevsel olan dekoratif unsur. Şimdi öyle olduğunu göreceksiniz. Merdivenlerden dekorasyonda faydalanmak için biraz çalışmamız, onları iyi duruma getirmemiz, vintage görünmelerini istiyorsak bir rötuş boya veya bir kat vernik yapmamız gerekecek .

Bir önceki yazımız olan 2022 Zara Dekorasyon Örnekleri başlıklı makalemizde 2022 Zara Dekorasyon Örnekleri, Zara Dekorasyon Örnekleri ve Zara Home Oturma Odası hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat