Dekorasyon

2022 Ev Dekorasyon Fikirleri

2022 Ev Dekorasyon Fikirleri

2022 Ev Dekorasyon Fikirleri

2022 Ev Dekorasyon Fikirleri Minimalist evler renk, şekil ve dokular az dahil edilmesiyle karakterize edilirler. Ancak bu sadelik daha az görsel etki yaratmaz, tam tersi. Sadeliği, temiz çizgilerin güzelliğini takdir etmenizi sağlar. Ev Dekorasyon Fikirleri , modern dekorasyonda en köklü tasarımlardan biridir. Bu nedenle, bu stili mekanlarınıza dahil etmek için birkaç fikir sunuyoruz.

Yemek masası
Yemek masası

Bir Evde Yatak Odası Dekorasyonu

Minimalist Ev Dekorasyon Fikirleri yatak odası dekorasyon trendi bugün de yine favoriler arasında yer alıyor. Birkaç on yıl boyunca, temellere atıfta bulunan dekorasyon, dekoratörler ve halk arasında büyük bir kabul gördü. Bu dekorasyon, günümüz dairelerinde ve evlerinde yer darlığı nedeniyle büyük önem kazanmıştır. Ancak kendimizi uzayda sınırlamanın, dekorasyon yaparken zarafet ve zevkten uzaklaşmak zorunda olmadığını görebiliriz.

Yatak odası fikirleri
Yatak odası fikirleri

Sadece gerekli mobilyalar kullanılmalıdır. İhtiyaç duyulmayanlar elenmelidir. Aynı kriterler dekorasyon aksesuarları için de geçerlidir. Ve elbette, düzen ve temizlik esastır. Yatak odalarında minimalist tarzın içinde iki trend var, bunlardan biri yoğun ve koyu renklerin daha açık renklerle kombinlenebilmesi veya sadece açık renklerin kullanılabilmesidir. Örneğin, siyahı beyazla birleştirebilir veya yalnızca beyaz kullanarak maksimum parlaklığı seçebiliriz.

Yatak odası dekorasyonu
Yatak odası dekorasyonu

Sınırlı alandan yararlanmaya çalışırken minimalist dekorasyonun bir avantajı olan beyaz renklerin ortamları derinleştirdiği ve daha ferah görünmesini sağladığı unutulmamalıdır. Ve çok geniş mekanlarda kullanırken dikkatli olmamız gereken bir dekorasyon şekli çünkü sadece açık renkleri tercih edersek çok geniş görünecekler.

Yatak odası dekorasyon fikirleri
Yatak odası dekorasyon fikirleri

Ev Dekorasyonu Banyolar

Banyolarımızda estetiğin yanı sıra aradığımız özelliklerden biri de işlevselliktir, çünkü dolaşımın zorlaştığı, mobilyalarla dolu küçük bir alandan daha rahatsız edici bir şey yoktur. Bu nedenle bu samimi mekanların dekorasyonunda minimalist üslup çok fazla yer edinmiştir. Tarzın özellikleri, azaltılmış sayıda parçayı, pürüzsüz ve düz çizgileri ve açık renkleri vurgular; tüm özellikleri, alanları en üst düzeye çıkarır ve bize daha fazla konfor ve sıcaklık veren daha fazla genişlik ve parlaklık görsel hissi verir.

Şık banyo modelleri
Şık banyo modelleri

Ayrıca yumuşak tonlarla birleşen düz ve düz çizgiler, hemen hemen tüm görünümlere hoş bir estetik sunuyor. Evimizin tüm odalarında olduğu gibi banyolarımızda da tercih edebileceğimiz en sade, şık ve zevkli tarzlardan biridir. Bu nedenle minimalist tarzdaki banyolarda gereksiz detayların varlığı görülmeyecektir. Evet, banyomuza en büyük işlevselliği ve sıcaklığı veren tüm unsurları onlarda bulabiliriz. Bu tarzı benimseyerek büyük bir rahatlıktan faydalanacağımız açık.

Ev dekorunda banyo
Ev dekorunda banyo

Ev Dekorasyonunda Mutfak Örnekleri

Ev Dekorasyon Fikirleri denince akla en çok gelen mutfaklardır. Günümüzün giderek modernleşen mutfakları filmlerden fırlamış gibi görünüyor ve evimizde olabilecek bir şey olarak algılanmıyor. Ancak durum böyle değil, çünkü birkaç aksesuarla zarif, modern, zarif bir mutfağa sahip olmak mümkün. Bu yüzden özel mutfaklar giderek daha fazla kullanılıyor.

Modern mutfak örnekleri
Modern mutfak örnekleri

Artık tüm mutfak setinin bir araya getirilmesi gereken eskisi gibi değil. Bugün şirketler, bir odanın tamamı için mobilya satıyor ve yenilikçi tasarımlar, depolama seçenekleri ve başka bir çağda düşünülmesi zor olan işlevsellik sunuyor. Bir alanda daha azının olması onun için daha iyi olabileceğini anlamak, her şeyin temel temelidir. Aletleri gizleyen büyük mobilyalar, havluları, bulaşıkları ve tezgahta bulunmasından kaçınılabilecek her türlü yardımcı programı saklamak için çekmeceler.

Mutfak dekoru
Mutfak dekoru

Minimalist tasarımlar, mekandan faydalanır ve mobilya, doku, malzeme ve renk kontrastlarında farklı şekillerle onu ayırt etmeyi başarır. Ama hepsinden önemlisi temizlik ve sürekli yeni bir mekanda olma hissi veriyorlar.

En Şık Yemek Masaları

Mutfak gibi, yemek odası da herhangi bir ev için vazgeçilmez bir toplanma yeridir. Ailelerin uzun bir günün ardından toplanabilecekleri ve konukların ev sahipleriyle yemeklerini paylaşabilecekleri yerdir.

Şık yemek masaları
Şık yemek masaları

Geçmişin masanın diğer ucundaki biriyle konuşmayı zorlaştıran ilginç resmi yemek odaları, kahvaltılık gevreklerin beş çeşit yemekten daha yaygın olduğu biraz daha basit bir şeye yol açtı. Burada yer alan yemek odaları sadeliği ile zariftir. Basit ama güzel bir masada paylaşılacak bir sonraki yemek için net, temiz bir tuval oluşturabileceğiniz için minimalist estetik yemek odasında harika çalışıyor.

Ev Dkorasyonu Oturma Odaları

Minimalizm, basit, sıkıcı veya ucuz mobilya ve aksesuarları seçmek anlamına gelmez. Basitçe “az çoktur” anlamına gelen minimalizm, bu resimlerde gördüğümüz gibi oturma odasında çok şık bir dekorasyon elde etmenize yardımcı olabilir.

Ev Dekorasyon Fikirleri

Bir önceki yazımız olan Endüstriyel Dekorasyon 30 Fotoğraf ve İpuçları başlıklı makalemizde Endüstriyel  Minimalist Tarz, Endüstriyel Dekorasyon ve Endüstriyel Dekorasyon 30 Fotoğraf ve İpuçları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Kapat
Kapat