DekorasyonMobilyaSalon Dekorasyonu

2021 Farklı Tip Salon Dekorasyonu

2021 Farklı Tip Salon Dekorasyonu

2021 Farklı Tip Salon Dekorasyonu

Merhabalar, 2021 Farklı Tip Salon Dekorasyonu içinde bir çok yeniliği beraberinde getirdi. Salonunuzu yenilemeye karar verdiyseniz dikkat edeceğiniz birçok ayrıntı var. Odanın büyüklüğü, şekli, kullanılmak istenen malzemeler ve dekorun tamamlayıcı objelere kadar bilmeniz gereken en ince detayları sizler için araştırdık ve sunuyoruz.

Peki salon dekorasyonu nasıl yapılır? Küçük salon ile büyük salon dekorasyonu nasıl olmalıdır? Salonun şekline göre yapacağımız dekorasyon seçenekleri nelerdir?

Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

En çok vakit geçirdiğimiz alanlardan biri olan salon dekoru hem tarzımızı yansıtmalı hem de iyi hissettirmelidir. Salonda bütünlük sağlanmalı en ufak detaya kadar kullanılan mobilyalar, halı, perde ve hatta aksesuarlar bütünü tamamlayıcı olarak dekore edilmeli. Küçük salon dekorasyonların da aksesuar en aza düşürülürken, büyük salon dekorasyonu aksesuarlar açısından zengin tutulmalı ve şıklık yakalanmalıdır. Küçük salonlarda açık renkler tercih edilmesi gerekirken büyük salonlarda herhangi bir renk kıstası olmadığı gibi 2-3 farklı renkle rahatlıkla dekore edebilirsiniz.

Dikdörtgen Salon Dekorasyonu: Bu tarz bir oturma odasına sahipseniz dekor konusunda çok şanslısınız demektir. Dikdörtgen salonlarının çok farklı dekor seçeneği vardır. Avangart tarzı, modern ve klasik tarzı en iyi şekilde yansıtan bu salonlar. Bu mekanlarda sırasıyla koltuk takımları tüm köşeleri en iyi şekilde değerlendirebilir, Tv ünitesinde uzun modellerden faydalanabilir.  Zemin ve duvar dekorunda istediğiniz renkleri birlikte kullanabilirken, camlarınız için çarpıcı perde modelleri seçebilirsiniz.

L Salon Dekorasyonu: L salonlar aslında en kullanışlı mekânlar haline getirilebilir. Yemek masası bölümü gibi ürünler 90 derecelik açının bir tarafına, mobilya, oturma grubu ve televizyon mekanı ise diğer tarafına konumlandırılarak tek bir alanda 2 odanın avantajını yakalayabilirsiniz.

Uzun Salon Dekorasyonu: Salonunuz uzunsa muhtemelen dar bir genişliğe sahip olacak ve düzensiz koyulan eşyalar salon içerisindeki dekorasyonu bozacaktır. Eşyalar yerleştirilmeden önce salonun orta kısmında ideal bir yürüme alanı bırakılmalı daha sonra eşyalar bu alanın etrafına en iyi şekilde düzenlemelisiniz. Burada hata yapmamak adına odanın uzunluğuna göre farklılık oluşabilir, yürüme alanı L şeklinde de konumlandırılabilir.

Yuvarlak Salon Dekorasyonu: işte bir o kadar zor olsa da sonucunda harikalar çıkarabileceğiniz salon tiplerinden biridir. Yeter ki nasıl dekore edeceğinizi bilin. Yuvarlak mobilyalar veya en azından yuvarlak hatları olan mobilyalar kullanılmalı, zemin kaplaması ne olursa olsun yuvarlak üç boyutlu bir halı odanın ortasına yerleştirilmeli. Daha sonra odanın büyüklüğüne göre L köşe koltuklar, yuvarlak orta sehpa ve etrafına yerleştirilen minderler hoş bir atmosfer oluşturacaktır. Televizyon kısmında ise ya alçıpan tv ünitesi tercih etmelisiniz. Tv ünitesini küçük seçerek de dekorasyonunuzu oluşturabilirsiniz.

2021 farklı tip salon dekorasyonu için galerimizi gezerek faydalanabilirsiniz. İyi seyirler dileriz…

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Mavi Salon Dekorasyonları başlıklı makalemizde mavi ev dekorasyonları, mavi renginin anlamı ve Mavi Salon Dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Kapat
Kapat