Yatak Odası Dekorasyonu

Feng Shui Yatak Odası Dekorasyonu

Feng Shui Yatak Odası Dekorasyonu

Feng Shui Yatak Odası Dekorasyonu

Feng Shui Yatak Odası Dekorasyonu. Dekorasyona uygulanan Çin feng shui ilkeleri, öğelerin yerleştirilmesiyle daha fazla rahatlama, rahatlık ve sükunetin elde edildiği tekniktir. Bu nedenle, yatak odaları için feng shui dekorasyonu en iyi şekilde dinlenmek için çok uygundur. aile oturma odasında doktrinin faydalarını elde etmek için feng shui salon dekorasyonunda da uygulanan bir teknik olmasına rağmen.

Yatak odası takımı
Yatak odası takımı

Feng sağlık ve uyum doktrini , her şeyin hedefe ulaşmak için yerleştirildiğini ve tasarlandığını takip eder: harika bir yaşam için bir araya gelen başarı, bolluk, canlılık ve tanınma. Feng shui dekorasyonu yatak odasına özel bir atmosfer sunuyor. Bu inanışa göre evin en önemli alanı burasıdır çünkü mahremiyetinizin olduğu, dinlendiğiniz ve yeni bir güne başladığınız yer burasıdır. Çift kişilik yatak odalarında feng shui tarzı çok talep görmekle birlikte çocuk yatak odalarına da rahatlıkla uygulanabilir.

Yatak odaları

Feng shui dekorasyonunda yatak odası mobilyaları , her zaman içinden enerjinin sızmadan dolaşabileceği kapalı bir yapı oluşturacak şekilde yerleştirilmelidir . Dağınıklıktan kaçının ve enerjinin dolaşımını engellediği için ortada bir şeyler bulundurun. Bu odadaki ana mobilya, feng shui doktrinine göre yataktır , bu nedenle neredeyse tüm inançlar bu mobilya parçası etrafında döner. Yatak, kapıların ve pencerelerin doğrudan akışı arasında değil, odaya kimin girip çıktığını her zaman bilmeye hazır olmak için kapının önüne yerleştirilebilir. Ve sırtımızı korumak için başlığın duvara sabitlenmesi esastır.

Vintage yatak odası
Vintage yatak odası

Ev feng shui , yatağın sağ tarafına, tehditlere karşı bize gerekli tepkiyi verecek bir mobilya veya alçak bir masa yerleştirmemiz gerektiğini belirtir. Öte yandan, sol tarafa, tam tersi, bilgeliğimizi temsil eden uzun bir mobilya veya yüksek raflar yerleştirmelisiniz. Yatağın ayağı serbest olmalıdır çünkü ilhamımızı temsil ederler ve çoğu durumda yatağın ayağının zeminle olan yükseklik farkını yumuşatmak için bir bank veya yardımcı mobilya yerleştirilse de , uçmak için boşluk olmalıdır.

Şık yatak odaları
Şık yatak odaları

Evin bu doktrine göre dekorasyona dikkat edilmesi gereken bir diğer alan da giriştir. Feng shui salonu dekorasyonu , giriş kapısını geçtiğimiz andan itibaren bize rahatlama ve güvenlik getiren ying’in pozitif enerjisini hissetmemizi istiyor. Diğer dekorasyon tarzlarını seçsek de salon dekorasyonunun önemi çok büyük. Feng shui dekorasyonunda aydınlatma yumuşak, sağduyulu ve dolaylı olmalıdır . Bu nedenle spot ışıklarından kaçınacağız ve ışığı her zaman tavana doğru yönlendirmeye çalışacağız, böylece doğrudan yatağa ya da kalmaktan hoşlanan kişilerin üzerine düşmesin, yanlara ışık noktaları yerleştirin. Ve dolaylı aydınlatma olarak yerleştirilen LED ışıklar ile 2022 dekorasyon trendlerinden yararlanın.

v
Sade yatak odası fikirleri

Feng shui aynalarının bu feng shui dekorasyonunda büyük bir önemi var. Bu nedenle, feng shui aynaları bir enerji akışı olarak alınır ve enerji onlardan sıçrayabilir. Bu nedenle yatağın, kapının veya pencerenin önüne bir ayna yerleştirilemez. Diğer kültürlerde ferahlık ve ışık yaratmak için kullanılır, ancak feng shui iç dekorasyon doktrininde kurallarına uymalıyız. Feng shui renkleri de bu doktrinle oldukça alakalıdır ve onları feng shui yatak odası dekorasyonunda seçeceğiniz zaman dikkate almalısınız. Ateş renklerinin kullanımı : kırmızı, pembe, mor, turuncu ve sarı, momentumu ve profesyonel tanınırlığınızı geliştirmek istiyorsanız çok önemlidir. Sosyal ilişkilere istikrar kazandırmak için bej veya herhangi bir toprak tonu kullanın.

Mavi yatak odası
Mavi yatak odası

Sosyal ilişkilere istikrar kazandırmak için bej veya herhangi bir toprak tonu kullanın. Eylemlerinizde ve kararlarınızda daha fazla hassasiyet elde etmek için beyazlar ve metalik tonlar. Yatak odaları için feng shui dekorasyonundaki su tonları mavi ve siyahtır , bolluk istiyorsanız bunları ortamın bazı unsurlarında kullanın.Kahverengi veya yeşil gibi ahşap tonları sağlık, refah ve canlılık sağlar bu yüzden onlarsız yapmayın, odaya canlı bitkiler yerleştirmek kadar basit.

Koçtaş Yatak Odaları
Koçtaş Yatak Odaları

Feng shui doktrininin kriterlerini takip eden dekorasyon , büyük yatırımlara ihtiyaç duymaz, çünkü doktrin, pozitif enerjinin akması için mobilyaların nasıl yerleştirileceğini ve düzenleneceğini işaret eder ve gösterir, bu nedenle düşük maliyetli bir dekorasyonla tamamen uyumludur. Bu dekorasyon stili son dönemlerde bilinmeye başlanmıştır. Fakat çok eski yüz yıllardan beri süre gelen bu ev stili oldukça önem arz eden bir dekorasyon stilidir.

Bir önceki yazımız olan Modern Yatak Odaları başlıklı makalemizde Çift kişilik yatak odaları, İki Kişilik Yatak Odaları ve Modern Yatak Odaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Kapat
Kapat