Dekorasyon

2022 Filli Boya İç Mekan Renkleri

2022 Filli Boya İç Mekan Renkleri

2022 Filli Boya İç Mekan Renkleri

2022 Filli Boya İç Mekan Renkleri Evimizi boyamak için seçeceğimiz renk çok önemlidir. Renkler bize kimisi hüzünlü, kimisi çok mutlu duygular ve duygular verir. Bu yüzden bir odaya vermek istediğimiz profile uygun rengi kullanmak ve sonrasında ona uygun mobilya ve aksesuarları kullanmak önemlidir.

Evinizin odalarına modern bir tarz kazandırmak ve beğeninize sunmak istiyorsanız, burada size ev içi, duvarlar ve boya 2022 2023 için renk paletlerinin güncel trendlere göre moda kombinasyonunu anlatıyoruz.

Filli boya, DYO gibi önemli firmaların 2022-2023 yılı için önerdiği renkleri, şu anda görülen ve gelecek yıla kadar devam edecek trendlere ek olarak göstereceğiz. Gelin hep birlikte dekorasyona uygulanan bu renkleri görelim.

İç Mekan Renk Kombinasyonları

İşte ilham alabilmeniz için mekanlara uygulanabilecek bu renk paletlerinden bazı örnekler.

Eski pembe, bej ve gri
Bu çok yumuşak pastel palet, Japon minimalizmini ve İskandinav tasarımını temsil etmeyi amaçlamaktadır. Doğal malzemelerden ilham alan tonlardan, dengeli soğuk ve sıcak tonlardan oluşan, çok rahatlatıcı bir paletten oluşur. Büyük nötr çok yönlülüğü vardır.

Eski pembe, bej ve gri
Eski pembe, bej ve gri

Griler, bejler ve yumuşak pembelerin yumuşak pastel tonlarına sahiptir. Bize eski dekorasyonları hatırlatan, ancak modern bej renklerle güncellenen bir palet. Bu renk çeşitleri ile oldukça rahatlatıcı ve dingin mekanlar elde edilir.

Toprak, yeşil ve mercan tonları
Boho havasıyla harmanlanmış modern tasarımın eşsiz bir birleşimidir. Sonuç, inanılmaz derecede iyi uyum sağlayan bir renk koleksiyonudur. İpeksi toprak tonlarından yumuşak mercanlara kadar bu renkler, günlük yaşamda bulunan konfor ve zevklerle bir bağlantı oluşturuyor. Gölgeler, retro esintili aksesuarlar ve sıcak, topraksı yüzeylerle iyi bir uyum sağlar. Güzel, sıcak bir nötr ve ışık paleti.

Toprak, yeşil ve mercan tonlarıı
Toprak, yeşil ve mercan tonlarıı

Maviler ve kahverengiler
Burada nötr bejler, günlük hayata eşlik edebilecek, dengeyi ve doğayı getiren renkler olan zengin maviler ve hardallarla sanatsal bir şekilde birleşiyor. İyi tat ve çok zarif bir kombinasyon elde edilir.

Maviler ve kahverengiler 3
Maviler ve kahverengiler 3

Mavimsi yeşillikler, hardallar ve pembeler
Bu palet tutkulu ve enerjik biri için idealdir. Bu renkler oyun ve eğlence için bir davettir. Enerjik ve akıllı bu paletin çok çekiciliği var. Şaşırtıcı canlı renk patlamalarıyla noktalanmış taze ve saf bir beyaz. Görevleri, iyi bir mizah ve sıcaklık getirmek ve derinlerde hala oynamayı seven çocuklar olduğumuzu hatırlamamıza yardımcı olmaktır.

Bir kanepenin, sanat eserinin veya vurgulu duvarların karşısında olsun, renk patlamaları eklemek, dekorla ilgilenmeyi sevenler için mükemmel bir karardır. Stresten uzaklaşmak, iyi vakit geçirmek, gülmek ve yeniden oynamaktır. Fuşya, aqua ve altın tonları bir mekana oyunsallık ve sıcaklık katar.

Blues karışımları 2
Blues karışımları 2

Sarı, bej, yeşil
Bu palet, bir vaha arayanlar için mükemmeldir. Dünyanın mevsimsel döngülerinden esinlenerek, deniz, kum, orman ve gökyüzünün son derece zengin tonlarına sahiptir. Bazen gerçek güzelliğin tavanımızın dışındaki alanlarda olduğunu ve sakinliğin mükemmel olmanın tek yolu olmadığını bilmekten geldiğini hatırlatmak.

Sarı
Sarı

Mavi
Ana renkler olan kırmızı, sarı ve klein mavisi de geri dönüyor.

Mavi 3
Mavi 3

Lacivert
Bu ev, okyanusun renklerini hatırlama niyetini gösteriyor. Bu güzel renk ile doğal ahşap ve mint yeşili detayları ön plana çıkıyor.

Lacivert 2
Lacivert 2

Pastel mavi
Bu yaşlı mavi-gök mavisi çok fazla dinginlik getiriyor. Bu nedenle yatak odaları veya evde huzurlu bir ortam yaratmak istediğimiz her oda için idealdir.

Pastel mavi 2
Pastel mavi 2

Blues karışımları
Duvarlara istenilen etkiyi vermek için tek renk yeterli olmadığında, farklı tonlarını kullanabilirsiniz. Frizleri, pervazları ve diğer cilaları duvardan farklı bir mavi tonunda boyamak gibi farklı desenlerde veya duvarda üst üste bindirmek ve onlarla çok iyi bir dekoratif numara elde etmek için mavinin başka bir tonunda tablolarda kullanılabilir.

Blues karışımları
Blues karışımları

Yeşil
Yeşilin birçok tonu görülüyor, ancak trend son bir yılda çokça gördüğümüz daha koyu ve doygunluğu azaltılmış tonlardan daha doğal ve vitaminli tonlara doğru gitmek olsa da: adaçayı, kereviz ve avokado tonları.

Bu koyu yeşil, hem bir nesnede hem de bir duvarda dekoratif bir vurgu olarak kullanılabilir. Bazı örneklere bakalım. Turuncu vurgular, yeşile doygun bir alana harika bir katkı sağlar. Gri veya bej ile güzel bir kontrast oluşturan mükemmel renk kombinasyonu.

Bugün var olan geniş renk paleti ile her zaman kişiliğinize uygun olanı bulacaksınız. Sevdiğimiz renkler alışılmadık olduğunda, yatak odanız gibi sizden daha fazla kişiye maruz kalmayan bir odada kullanmak daha iyidir. Kombinasyon iyiyse, daha sonra oturma odasında veya yemek odasında deneyebilirsiniz.

Yeşil.jpg 2
Yeşil.jpg 2

Kırmızı, bordo ve mor
Sıcak ve toprak tonları da moda ama giderek daha parlak: turuncu ve bordo kırmızısı.

Kırmızı, bordo ve mor 5
Kırmızı, bordo ve mor 5

Pastel leylak
Modern olmasının yanı sıra oldukça özgün, lila ile gri arasında bir ara renktir. Leylak duvarlar, günümüzde iki moda tonu olan nane ve şeftali ile birleştirilebilir. Zıt rengi olan yanık turuncu ile de çok yakışıyor. Aşağıdaki resimlerde gördüğümüz gibi gri ile birlikte çok şık görünüyor.

Pastel leylak
Pastel leylak

Pembe
Pembenin birçok sofistike tonu önceki yıllarda merkez sahnedeydi. Bu iç boya renkleri hala güncel ve size aşağıda göstereceğiz.

Pembe 3
Pembe 3

Somon portakal ve şeftali
Turuncu tonları çok fazla enerji ve sıcaklık yayma armağanına sahiptir.

Somon portakal ve şeftali
Somon portakal ve şeftali

Sarı
Soluk sarılar, krem ​​tonlarında pastel tonlarla birleşerek harika bir güzellik kazanırlar ve odayı aydınlatmak için büyük bir güce sahiptirler.

 

Bir önceki yazımız olan Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları başlıklı makalemizde Doğal ev dekorasyonları, Ev Dekorasyonları ve Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Kapat
Kapat