DekorasyonOturma Odası Dekorasyonu

Filli Boya Oturma Odası Renkleri

Filli Boya Oturma Odası Renkleri

Filli Boya Oturma Odası Renkleri

Filli Boya Oturma Odası Renkleri Daha bir çok renk var ama inanın benim hazırladığım bu rahatlatıcı renkler, oturma odanızı bir huzur vahası haline getirmeniz için yeterli. Son derece rahatlatıcı ortamların elde edilebileceği sakinleştirici, dingin ve sarhoş edici renklerdir. Yumuşak yeşil ile başlıyoruz. Filli boya renkleri dairesinin salonunda görebileceğiniz gibi, çok solgun, düşük doygun bir yeşil tonu , olağanüstü rahatlatıcı. Yeşil her zaman en rahatlatıcı renklerden biri olmuştur. Ve sırlarından biri de gözlerinizi dinlendirebileceğiniz bir renk olmasıdır.

Turkuaz boya renkleri
Turkuaz boya renkleri

Bu yüzden İngiliz tiyatrolarında ve dünyanın diğer yerlerinde bulunan soyunma odalarının çoğu yeşildir , böylece oyuncular gözlerini spot ışıklarından dinleyebilirler. Ve bu rahatlatıcı rengi bir oturma odasını boyamak için alır ve pastel yeşil tonunda neredeyse doygunluk olmadan bırakarak azaltırsak, rahatlatıcı etkisini arttırırız. Oturma odanızı bu renge boyamak ister misiniz? Bu benim tavsiyem uyumlu renk kullanmanızdan yana. Soft tonlardan ayrılmadan, çok sakin bir atmosfer elde etmek için oturma odanızı boyayabileceğiniz bir sonraki rahatlatıcı renge geçiyoruz. Yumuşak pembe veya pastel pembe, nazik, tatlı ve narin bir renk.

Salon boyası
Salon boyası

Yukarıda gördüğümüz yeşilden farklı olarak pembe, diğer nüansların yanı sıra az doygunluğa sahip bir kırmızı olduğu için kromatik çemberin sıcak kısmında yer alan bir renktir. Bu nedenle, rahatlatıcı bir oda istemenin yanı sıra sıcak olmasını da istiyorsanız , yumuşak pembe onun için mükemmel bir renktir. Ne olursa olsun, bu paragrafların üstündeki odada da görebileceğiniz gibi, odanın duvarlarını boyamak ve sarmalayıcı ve sarhoş edici bir ortam yaratmak son derece rahatlatıcı bir renktir. Ayrıca nötr tonlar, beyazlar ve açık tonlarda ahşap ile kombinleyerek de bu sakinleştirici etkiyi arttırabiliriz. Pembenin feminen bir renk olmasından endişe ediyorsanız, o sıkıcı klişeyi bir kenara bırakıp, gerçekten seviyorsanız duvarlarınızı onunla boyamanızı tavsiye ederim.

Polisan Oturma Odası Renkleri
Polisan Oturma Odası Renkleri
2023 Filli Boya Oturma Odası Renkleri

Bununla birlikte, oturma odanızın duvarlarını bu dingin ve güzel renkle boyamak ister misiniz? Ve bejin hemen hemen tüm tonları aynı özelliklere sahip olsa da, yukarıda oturma odasının duvarlarına uygulandığını gördüğümüz gibi daha yumuşak bej tonları en rahatlatıcı olanlardır. Bu renk aynı zamanda sıcak ve neredeyse nötr bir tondur veya neredeyse nötr olarak kabul edilir. Bu, sıcak ve samimi bir atmosfer yakalayabileceğimiz ve çok iyi kombinlenebilen bir renk olduğu anlamına gelir. Ne diğer renklerle ne de herhangi bir malzeme ile kombinlendiğinde sorun çıkarmaz. Bu rengin sunduğu rahatlama hissini arttırmak istiyorsanız da beyaz, ahşap ve nötr tonlarla birleştirin.

Polisan boya
Polisan boya

Yeşilin yanında mavi var olan diğer en rahatlatıcı renktir . Ve yukarıdaki oturma odasında gördüğümüz gibi daha yumuşak tonlarında bu his artıyor. Bu nedenle, cildi “yumuşatan” Nivea kremi veya melatonin gibi birçok uyku indükleyici kutusu gibi niteliklerini gevşeme veya yumuşaklık ile ilişkilendirmek isteyen birçok üründe bulabiliriz. Hatta Eva Heller’in harika kitabı Renk Psikolojisinde anlattığı gibi, bazı kliniklerde agresif hastaların rahatlamak için mavi odalara götürüldüğü bile söyleniyor. Bu merakları bir kenara bırakarak salondaki sakinleştirici etkisini arttırmak için beyazlar ve nötr tonlarla kombinleyin ve gerçekten ferah bir ortam elde edin . Çünkü bu renk sıcak değil soğuktur.

Polisan boya renkleri
Polisan boya renkleri

Gri, özünde nötr renktir . Akromatik bir renktir. Herhangi bir renk tonundan yoksundur, bu nedenle tamamen nötrdür. Ancak grilerin içinde, rengin bazı özellikler veya başka özellikler kazanmasını sağlayan belirli nüanslara sahip birçok tonumuz var. Biraz sarımsı pigmentasyona sahip daha yumuşak gri tonları son derece sakinleştiricidir ve ayrıca sıcak bir alt ton ekler. Griyi seviyorsanız ve rahatlatıcı bir atmosfer istiyorsanız oturma odanızın duvarlarını boyamanızı önerdiğim renk budur. Bu tonun nasıl çalıştığını görmek için bu çizgilerin üzerindeki salona bakmanız yeterli. O kadar rahatlatıcı ki neredeyse kurşun gibi. Tabii ki pastel mavi kanepe de etkiliyor. Ayrıca, gri tamamen nötr olduğu için, onu başka bir renkle kombinleyebiliriz , ister duvarlarda ister tamamlayıcı ve aksesuarlarda, asla yanlış gitmeyeceğiz.

Permolit Oturma Odası Renkleri
Permolit Oturma Odası Renkleri

Her ne kadar diğerleri gibi, bu rahatlama hissini gerçekten geliştirmek istiyorsanız , beyazlar ve nötrler gibi sakin tonlarla birleştirin. Her ne kadar size bu renkleri özellikle tavsiye etsem de, salonunuzu bunlardan herhangi biriyle boyamadan önce , hangisinin size ve mekanınıza uygun olduğunu görmek için duvarlarda örnekler yapın veya diğer benzer tonlara bakın. Başta da söylediğim gibi, dinlendirici bir odayı boyamak için uygun olan renkler sadece bu renkler değildir. Bu havayı diğer birçok kişiyle elde edebiliriz ve ilgileniyorsanız, diğer renkler için şu öğelere göz atabilirsiniz:

Bir önceki yazımız olan İpek Mobilya Oturma Odası başlıklı makalemizde Alfemo Oturma Odası, Bellona Oturma Odası Dekorasyonu ve Evidea Oturma Odası hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu