DekorasyonYatak Odası Dekorasyonu

Genç Odası Dekorasyonu

Genç Odası Dekorasyon Modelleri

Genç Odası Dekorasyonu

Genç Odası Dekorasyonu Genç odaları hakkında daha önce başka vesilelerle , küçük genç yatak odaları hakkındaki yazımızda bahsetmiştik , ancak genç yatak odası dekorasyonu için tüm mekanlara uyarlanabilecek yeni fikirlere yer verdiğimiz yeni bir yazı oluşturmayı gerekli gördük. Genç odasının dekorasyonu muhtemelen evdeki en karmaşık olanıdır. Yatak odası kullanacak kişinin çocuk olmadığından bahsediyoruz ama çift ​​kişilik oda dekorasyonu da seçemiyoruz çünkü yetişkin de sayılmaz.

Yatak odası dekoru
Yatak odası dekoru

Genç odası dekorasyonları çok uzun süredir kullanılmaktadır. Özellikle 15, 25 arası gençlerin çok fazla beğendiği genç odaları bulunmaktadır. Genç odalarının farklı bir çok tarzı bulunsa da en çok; futbol ve spor tarzlar öne çıkmaktadır.

Bu nedenle, bir genç odasının üç alanı olmalıdır: çalışma yeri, depo yeri ve tabii ki dinlenme alanı. Bu noktalar dikkate alındığında iç dekorasyon pazarında farklı genç yatak odaları arasında seçim yapmak çok daha kolay olacaktır. Ayrıca bu dönemde ergenin gençlik odasını sığınma alanı olarak kullandığını, bu nedenle rahatlık ve işlevselliğin çok fazla olması gerektiğini de göz önünde bulundurmalıyız. Son olarak odayı kullanacak kişinin kişiliğini ve bu kişiliğin modern genç odalarının dekorasyonuna da yansıdığını dikkate almalıyız.

Tek kişilik genç odaları
Tek kişilik genç odaları

Genç yatak odalarında bir çalışma alanının yanı sıra depolama ve uyku alanı olması gerektiği yorumunu yapmıştık . Ancak tüm mobilyalar genç odaları için uygun değildir. Hiç şüphesiz evin fonksiyonel mobilyalara ihtiyaç duyduğumuz alanlarından biridir : tekerlekli çekmeceler, yatağın altındaki boşluktan yararlanarak başka bir yatak veya depolama alanı olması ve odanın alanı izin veriyorsa, Arkadaşlarınızla anları paylaşabileceğiniz veya hobilerinizin tadını çıkarabileceğiniz bir dinlenme alanı dahil edilebilirse mükemmel olurdu.

Şık genç odaları
Şık genç odaları

Genç odasında iç dekorasyonda dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ve çok daha fazlası renk seçimidir. Her ne kadar gencin zevkleri ve kişiliği göz önünde bulundurulsa da genç yatak odaları için en iyi renkler nötr renklerdir ve bunları oda sahibinin tercih ettiği diğer daha güçlü renklerde bazı detaylarla birleştirir. Son olarak, içerebilir böyle bir gençlik odası için dekoratif aksesuarlar olarak fotoğraflarla resim , orijinal viniller hatta grafiti benzeri duvara çizim yapmak.

Bir önceki yazımız olan Oyuncu Odası Dekorasyonu başlıklı makalemizde Modern Oyuncu Odaları, Oyuncu Odası ve Oyuncu Odası Dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu