Dekorasyon

Modern Koridor Örnekleri

Modern Koridor Örnekleri

Modern Koridor Örnekleri

Modern Koridor Örnekleri Koridorlar genellikle dar, karanlık ve çirkindir. Ancak kütüphane veya hatıra fotoğraf galerisi gibi pek çok kullanım alanı sunabiliriz. Çoğu zaman o kadar dardırlar ki, onlara bir işlev vermek ya da güzel ve hoş görünmelerini sağlamak zordur. Bu yüzden size koridorları veya koridorları estetik bir şekilde nasıl dekore edeceğinize ve mümkünse onlara biraz işlevsellik katacağınıza dair ilham verici fikirler gösteriyoruz.

Koridoru aynalarla süsleyin

Dar bir koridoru genişletmenin en iyi yollarından biri, büyük boy boydan boya aynalar eklemektir. Çok fazla ise geniş, çerçeveli bir ayna deneyebilirsiniz. Ayna, koridora parlaklık ve derinlik katacaktır. Koridorları aynalar kullanarak dekore etmenin bir başka yolu da, farklı boyut ve tarzlarda, ancak aynı renk paletinde çerçeveli aynalar koleksiyonu yerleştirmektir. Aynalarla dekorasyonda önemli olan şey, genişleyip aydınlatabilmeleridir.

Koridoru aynalarla süsleyin 1
Koridoru aynalarla süsleyin 1

Koridorun sonuna bir ayna eklemek, tipik olarak karanlık bir alanı daha hafif ve daha büyük hissettirecektir. Bunun gibi uzun bir masa sadece minimum yer kaplamakla kalmaz, aynı zamanda evin girişine yakın koridor olması durumunda ayakkabılarınızı giymek veya anahtarlarınızı bırakmak için uygun bir yer sağlar.

Koridorda açık ve parlak boya kullanımı

Aynalarla genişlemenin yanı sıra ışıltılı boya deneyebilirsiniz. Işık yansıtılır ve karanlık ve dar bir koridoru genişletebilir. Soğuk renklerin tam tersini yaptığını ve bir koridoru soğuk bir renge boyarsanız, yalnızca alanı azaltmakla kalmaz, aynı zamanda duvar üzerinize düşüyormuş gibi görünmesini de sağlar.

Koridorda açık ve parlak boya kullanımı
Koridorda açık ve parlak boya kullanımı

Koridor aydınlatması

Bir koridoru veya koridoru dekore etmenin başka bir yolu da ışıklardır. Kesinlikle stil katacak çarpıcı bir tasarım deneyebilir ya da duvarların ne kadar dar olduğunu fark etmemek için farklı ışıklar ve lambalar ekleyebilirsiniz. Veya farklı uzunluk ve boyutlardaki lambaları asmayı deneyin. Belirli bir lamba tasarımını yerleştirmek için koridorun boyutunu dikkate almanız önemlidir.

Koridor aydınlatması 2
Koridor aydınlatması 2

Süsler veya resimler

Duvarlara heykel, resim veya vazolu dar bir masa gibi süslemeler yerleştirebilir ve ışık verebilirsiniz. Bu, odak noktasını süslemeye getirerek optik bir parlama yanılsaması yaratacaktır. Kişilik ve stil için duvar kağıtlarını ve nesneleri deneyin. Hayal gücünüzü ve yaratıcılığınızı kullanın, genellikle çok estetik olmayan bu alana iyi bir dekorasyon vermenin en iyi yoludur.

Süsler veya resimler
Süsler veya resimler

Aile portrelerini, fotoğrafları ve sanat eserlerini asmak, koridorunuza kişisel bir dokunuş eklemek için basit bir çözümdür. Bu uzun koridorda gördüğümüz gibi uyumlu çerçeveleri tek bir renkte seçmek, uyumlu bir görünüm yaratıyor.

Modern Koridor Örnekleri

 

Bir önceki yazımız olan Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları başlıklı makalemizde Doğal ev dekorasyonları, Ev Dekorasyonları ve Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Kapat
Kapat