DekorasyonMuftak DekorasyonuPerde Modelleri

Mutfak Dekorasyonu Kolay ve Ucuz Fikirler

Mutfak Dekorasyonu Kolay ve Ucuz Fikirler

Mutfak Dekorasyonu Kolay ve Ucuz Fikirler

Mutfak Dekorasyonu Kolay ve Ucuz Fikirler her ev için önemlidir.Mutfakları zevkli bir şekilde dekore etmek için çok fazla tasarım bilgisine ihtiyacınız yok . Yaratıcılık ve irade ile evdeki bu yaşam alanını güzel ve rahat gösterebilir ve her şeyden önce pratik hale getirebiliriz. Size bazı kolay ve ucuz ipuçları göstereceğiz.Evinizin kalbi olarak mutfağınızın güzel görünmesi önemlidir. Zarif ve güncellenmiş bir mutfak dekorasyonu, ailedeki herkesin kendini harika hissetmesini sağlayacaktır.

Trend mutfak tasarımları
Trend mutfak tasarımları

Ayrı bölgeler

Mutfak dekorasyonu, banyo ile birlikte günlük olarak en çok kirlenen yerlerden biridir, bu nedenle iyi organize edilmesi ve her şeyin yerinde saklanması tavsiye edilir. Mutfağı her zaman iyi organize etmenin yollarından biri, onu iki alana bölmektir: soğuk bölge ve sıcak bölge. Bu, mutfağımızın her zaman düzenli olmasını sağlar, çünkü içindeki farklı şeyler birbirine karışmaz. Örneğin bir salata yapacaksak, sadece soğuk bölge kirlenirken sıcak bölge temiz kalır. İnanın odayı iyi ayırırsanız mutfağınızın daha uzun süre temiz kalmasına şaşıracaksınız.

Şık mutfak ürünleri
Şık mutfak ürünleri
Sıcak bölge

Boşluklardan birine sıcak şeyler veya ateş gerektiren şeyler konur. Yani fırın, mikrodalga fırın, ocak veya cam-seramik ve yemek pişirmek için olan her şey. Mutfak dekorasyonunda sıcak bölgeler önemlidir.

Mutfak rafları
Mutfak rafları
Soğuk Bölge

Soğuk bölgeye bulaşıklar, bulaşık makinesi, buzdolabı, kesiciler ve sıcak şeyler gerektirmeyen her şey yerleştirilecektir. Normalde, soğuk bölge lavabo tarafından zaten kurulmuştur, bu nedenle lavabonun bulunduğu yer bu bölge olacaktır.

Mutfak Dekorasyon Fikirleri
Mutfak Dekorasyon Fikirleri
Renk

Beyaz mutfakların modası asla geçmez. Beyaz fayanslar, açık raflar ve belki de cam kapaklı dolaplar mutfağı daha geniş gösterir.Koyu renk dolaplar, mutfağın alt yarısında, tezgahın altında ultra şık görünebilir. Koyu gri veya mavimsi yeşilin bir tonu olabilirler.

American mutfak
American mutfak
Aydınlatma

Bir mutfağı konforlu ve güzel hale getirmenin anahtarı aydınlatmadır, bu nedenle bir spot ışığına veya akıllıca yerleştirilmiş sarkıt aydınlatmaya yatırım yapın. Tezgahın üstünde dolaplarınız varsa, alanı aydınlatmak için LED lambaları altına ve hatta içine yerleştirmek de faydalı olabilir.

Mutfak Dekorasyon Trendleri
Mutfak Dekorasyon Trendleri

Mutfak dekorasyonunda depolama

Bize ilham veren dekorasyon stilini ve sevdiğimiz renkleri bulduğumuzda, mutfağımızın her zaman harika görünmesini ve aynı zamanda işlevsel olmasını sağlayacak bir gereksinimle karşı karşıya kalıyoruz ve bu da organizasyon. Her ev ortamında olduğu gibi her şeyi yerinde tutmak hayati önem taşır.Züccaciye, çanak çömlek, yiyecek, mutfak eşyaları ve mutfakta ihtiyaç duyulan her şeyi saklamamıza izin veren rafları ve diğer mobilyaları entegre etmeyi düşünmemiz gereken zamandır. Güzelce dekore edilmiş bir mutfağa hayran olmak için onu düzenli tutmalısınız. Bu görsellerde, mutfağı daha güzel ve işlevsel hale getiren dekorasyona entegre edilmiş bazı detayları göreceğiz.

Şık mutfak dolapları
Şık mutfak dolapları
Açık raflar

Bu günlerde, iç mimarlar için mutfaklarda yüzer raflar veya açık depolar eklemek çok yaygındır. Bunun nedeni, açık rafların mutfağı daha büyük ve daha parlak göstermesi ve dekoratif bir öğe olarak harika bir iş çıkarmasıdır. Odanın geri kalanıyla kombinleyen veya diğer renklerle tezat oluşturan tabak, bardak ve sofra takımlarını işlevsel ve özgün bir şekilde yerleştirmek mutfağınıza şıklık katmak için birebir.

Mutfak Dekorasyonu Kolay ve Ucuz Fikirler

Bir önceki yazımız olan Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları başlıklı makalemizde Doğal ev dekorasyonları, Ev Dekorasyonları ve Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat