Muftak Dekorasyonu

2022 Mutfak Renk Trendleri

2022 Mutfak Renk Trendleri

2022 Mutfak Renk Trendleri

2022 Mutfak Renk Trendleri Bir mutfağı dekore etmek zor bir iş olabilir, ancak birkaç adımı takip etmek işi kolaylaştırır. Öncelikle mutfağınızın alanını analiz etmeli, zevkinize göre istediğiniz stili seçmeli ve ardından size en uygun renkleri seçmelisiniz. Burada size modern mutfak renklerini seçerken size ilham verecek fikirler gösteriyoruz. Mutfak dolaplarının sadece düz, nötr bir renge sahip olduğu günler geride kaldı. Mutfak dolapları ve duvarlarınız için bu renk kombinasyonlarına bir göz atın.

Şık ve trend mutfaklar
Şık ve trend mutfaklar

2022-2023 için planlanan trendler, farklı tonlarda bir dizi renk, gri, gri ve beyaz gibi sade nötrler, yeşil gibi doğal tonların hakim olduğu paletler ve lacivert gibi yoğun tonlar önermektedir.

Şık mutfak modelleri
Şık mutfak modelleri

Beyaz Mutfak Örnekleri

Beyaz mutfaklar asla modası geçmeyecek bir klasik. Beyaz sadece diğer renklerle kolayca uyum sağlamakla kalmaz, aynı zamanda mutfakta çok önemli olan zamansız tasarımla da el ele gider. En iyi mutfak dekorasyon seçeneklerinden biri, ona fütüristik bir görünüm kazandırmaktır. Paslanmaz çeliğin metalik rengi mükemmeldir ve beyazla birleştiğinde mutfağa çok fazla kişilik kazandırır.

Siyah beyaz mutfak dekorasyonu
Siyah beyaz mutfak dekorasyonu

Mutfağınız için bir renk seçerken herhangi bir kural yoktur, ancak renkleri birleştirmeyi öğrenmeniz önemlidir. Tek renkli bir mutfak için mobilya ve aksesuarlarla renk eklemek mükemmel. Sonuç çok modern bir mutfak. Mutfağınıza renk katmak istiyor, ancak duvarlarında veya aletlerinde güçlü bir renk benimsemeye cesaret edemiyorsanız, sandalye veya taburelere veya mutfak adasına renk katabilirsiniz. Bunun yerine, trendler içinde daha rustik bir görünüm arıyorsanız, doğal ahşap mobilyalar mükemmel bir seçenek olabilir ve bu da beyaz duvarlarla muhteşem bir kontrast oluşturacaktır.

Mutfakta beyaz renk kullanımı
Mutfakta beyaz renk kullanımı

Mutfağınızda çeşitli renkleri kullanabilir, özgün ve özgün bir kombin oluşturabilirsiniz. Örneğin kapı ve pencere gibi açıklıklarda çok fazla renk eklenebilir. Fotoğraflarda da görebileceğiniz gibi, dekorasyondaki trendlerin neler olduğu konusunda canlı renkler önemli bir yer tutuyor, mutfakta da canlı turuncu, sarı, yoğun pembe ve kırmızı gibi daha yoğun tonları tercih edebilmektedir. Paslanmaz çeliğin parlaklığına çok yakışan renkler bu yüzden mutfağı sıfırdan donatmak ya da aletleri değiştirmek üzereyseniz seçim yaparken bu renkleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

Beyaz veya ahşap kaplama mutfak dolapları, son yıllarda mutfak tasarımına hakim olmuştur. Beyaz, zamana meydan okuyan çekiciliği ve mekanları aydınlatma yeteneği nedeniyle çağdaş ve modern tasarımlarda temel bir renk haline geldi. Ahşap mutfak dolapları ise klasik görünümleri ve doğal sıcaklıkları nedeniyle geleneksel bir vazgeçilmezdir. Bu nedenle, yukarıda bahsedilen gibi renkleri riske atmak istemiyorsanız, beyaz ve ahşap her zaman iyi bir seçim olacaktır.

Mutfak dekorasyonu
Mutfak dekorasyonu

Gri Mutfak Örnekleri

Bu da modası hiç geçmeyen, ancak bu yıl önceki yıllara göre daha fazla kullanılan klasik renklerden biri. Soluk gri, beyaz mermer tezgahlar ve siyah aletlerle iyi uyum sağlar. Gri, iç tasarımda “yeni nötr” olarak kabul edilir. Bugün duvarlarda, zeminlerde, mobilyalarda, kaplama malzemelerinde, aydınlatma armatürlerinde ve hatta dekoratif öğelerde görüyoruz. Ve elbette, mutfak dolaplarını boyamak için sıcak gri tonları kullanılabilir.

Modern mutfaklar
Modern mutfaklar

Beyazı çok sıkıcı bulanlar için mükemmel bir renk. Beyazı mutfaktaki favorilerden yapan aynı özellikleri paylaşıyor çünkü nötrlük sunuyor. Ama gri daha ihtiyatlı.

Gri mutfak dolapları, aksesuarları karıştırma ve eşleştirme konusunda esneklik ve çok yönlülük sunar. Beyaz renk gibi, gri de sıcak veya soğuk tonlarda renk patlamaları yaratmak için mükemmel bir fon görevi görür. Odayı aydınlatmak için sarı, turuncu veya yeşil gibi cesur bir renk ekleyebilirsiniz. Daha açık gri tonları hiçbir zaman beyazın parlaklığına sahip olmayacak olsa da, bazı boya üreticileri daha temiz, daha rahat ve daha konforlu bir mutfak atmosferi yaratmaya yardımcı olabilecek bulut grisi gibi daha soğuk tonlar sunar.

Gri Mutfak Örnekleri 2
Gri Mutfak Örnekleri 2

Gri mutfak dolapları da modern mutfaklar için şık ve sofistike bir görünüm sağlar . Siyah ve beyaz kuvars tezgahlarla eşleştirildiğinde, diğer aksesuarları vurgulayan sessiz bir tuval sağlarlar. Aynı zamanda diğer renklerle birleştiğinde derinlik katar. Metal kulpları, paslanmaz çelik aletleri veya beyaz duvarları vurgulayabilirler. Kullanılabilecek birkaç gri tonu var, ancak bu önümüzdeki sezon en moda olanlar, grafit, duman grisi, kül grisi, odun kömürü gibi spektrumun “orta ila koyu” ucuna ait tonlar. arduvaz grisi. , çakıl ve demir.

2022 Mutfak Renk Trendleri
2022 Mutfak Renk Trendleri

Basitçe söylemek gerekirse, “gri”, “gri” ve “bej” renklerinin birleşimidir. Bej, rahat bir hava sağlayan ve konu karıştırma ve eşleştirmeye geldiğinde karmaşık olmayan geleneksel bir nötrdür. Gri ise zarif ve sofistike mekanlar yaratmak için kullanılabilecek modern bir nötrdür. Bu nedenle her ikisinin tek bir renkte birleştirilmesi çok akıllıca bir seçimdir.

Farklı mutfak renkleri
Farklı mutfak renkleri

Gri ve bej kombinasyonu, her tür renk şemasına uyan daha zengin bir renk tonu oluşturur. Geleneksel bejlerin sarı alt tonları nedeniyle eşleşmesi bazen zor olabilir, ancak bej bir tabana gri eklemek bu komplikasyonları çözer ve ona daha soğuk renklerle iyi uyum sağlama yeteneği verir. Bu nedenle grej, farklı tonlara uyarlanabildiği için çok esnektir. Sıcak veya soğuk bir nötr nokta elde etmek için eklenecek gri ton miktarı farklı seviyelerde ayarlanabilir. Griye ne kadar eğilirse, o kadar nötr soğuk olur. Bej etkisi ne kadar güçlü olursa, grej o kadar sıcak olur.

Beyaz ve Ahşap Mutfak Örnekleri
Beyaz ve Ahşap Mutfak Örnekleri

Grej dolaplar, sıcak ve soğuk tonların mükemmel bir dengesini yansıtır. Griyi seviyorsanız ancak mutfağın çok soğuk olacağından endişe ediyorsanız, o zaman grej mükemmel bir alternatif olabilir. Bu renkteki dolaplar zarafet, incelik ve nötr renklerin gücünün birleşimidir. Çoğu renk ve cila ile birleştirilebildiğinden, karıştırma ve uyumluluk açısından çok yönlülük ve esneklik sunar.

Renkli mutfak tasarımları
Renkli mutfak tasarımları

Grej griye daha yatkınsa, ferahlatıcı bir şema oluşturmak için mavi ve beyaz gibi tamamlayıcı tonlarla eşleştirilebilir. Bej baskın ise, hoş bir kontrast elde etmek için koyu renkli tezgahlar veya koyu renkli ahşaplarla birleştirilebilir. Greige gardıroplar da daha fazla cazibe için altın aksesuarlarla çok iyi uyum sağlarken, mekana canlı bir renk katmak isteyenler sarı ile kombinleyebilirler.

Mutfak Renk Trendleri

Bir önceki yazımız olan 2022 Vivense Mutfak Tasarımı başlıklı makalemizde 2022 Vivense Mutfak Tasarımı, En şık mutfak modelleri ve Mutfak dolabı modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Kapat
Kapat