Muftak Dekorasyonu

Mutfaklarda Kullanılan Renkler

Mutfaklarda Kullanılan Renkler ve En Trend Mutfak Renkleri

Mutfaklarda Kullanılan Renkler

Bir mutfağı dekore etmek çok zor bir iş olabilir, ancak birkaç adımı takip etmek işi kolaylaştırır. Mutfaklarda Kullanılan Renkler mutfağın görünümü için her zaman önemli bir husustur.  Öncelikle mutfağınızın alanını analiz etmeli, zevkinize göre istediğiniz stili seçmeli ve ardından size en uygun renkleri seçmelisiniz. Burada size modern mutfak renklerini seçerken size en uygun olan renkleri seçmeniz için bazı örnekler bırakacağız.

Şık ve trend mutfaklar
Şık ve trend mutfaklar

Açık Pembe Mutfak Renkleri

Bu renk birkaç yıldır kullanılıyor ama bu yıl daha soluk bir ton, daha az karamel. Doğru ölçüde kullanıldığında çok fazla incelik getirebilecek bir renktir. Eski soluk pembe, beyaz ve ahşapla birlikte güzel görünüyor.

Pembe mutfak dekorasyonu
Pembe mutfak dekorasyonu

Yeşil Tonlarda Mutfak Renkleri

Yeşil, huzur ve tazeliği aynı anda sağlayan çok yönlü bir renktir ve özellikle mutfak için mükemmeldir. Bu yıl kullanılacak olan farklı tonları, her biri ayrı bir karaktere sahip olarak sizlere göstereceğiz. Bu güzel çam yeşili rengi, bu resimlerde gördüğümüz gibi, canlı ve enerji verici bir alanla sonuçlanabilir.

Zarif mutfak renkleri
Zarif mutfak renkleri

Şu sıralar gözde renklerden biri, evin birçok alanında uygulandığını görüyoruz. Belirli bir incelik getirebilen çok taze bir renktir. Ayrıca özellikle nötr renklerle kombinlendiğinde çok şık duruyor. Dolaplarda uygulamak için mükemmeldir.

Yeşil Tonlarda Mutfak Renkleri
Yeşil Tonlarda Mutfak Renkleri

Yeşilin bir diğer tonu nane rengi; Bu rengi kullanmak, odanızı bunaltmadan hayata geçirmenin başka bir harika yoludur. Bu yıl kullanılan tonlar geçen yıl kullanılanlara göre biraz daha grimsi. Mutfağa farklı bir hava katmak isteyen ancak güçlü renkler kullanmaya cesaret edemeyenler için pasteller mükemmel bir seçenek. Nötr veya ahşap ile birlikte kullanılabilirler. Belirli özellikleri vurgulamak için kullanıldığında gerçekten harika bir alan yaratabilirler.

Yeşil mutfak rengi
Yeşil mutfak rengi

Mutfaklarda Mavi Renk Kullanımı

İnci koyu mavi, mutfak ve banyodaki en sıcak trendlerden biridir. Mavi, yemek pişirme söz konusu olduğunda pek çok kişi tarafından nadir bir seçim olarak kabul edilir, çünkü bu renk iştahı bastırır. Ancak mutfak dolaplarına hayat vermek için çokça kullanılmaktadır. Çok bunaltıcı veya çok sıkıcı olmadan bu odaya bir renk patlaması eklemenin bir yolunu sunuyor. Koyu mavi mutfak dolapları da sakinleştirici ve nötr bir ortama yerleştirildiğinde öne çıkıyor.

Renkli mutfak tasarımları 2
Renkli mutfak tasarımları 2

Tıpkı bir kot pantolonun her şeyle uyumlu olduğu gibi, mavi renkli dolaplar da her mutfak stiline çok yakışır. Bu renk, nötr renkler (beyaz veya gri tonları gibi) kadar esnek olmasa da, özellikle bir gri tonuyla dengelendiğinde çoğu renk şemasıyla çok iyi uyum sağlar.

Mutfaklarda Mavi Renk
Mutfaklarda Mavi Renk

Derin, lacivertten deniz mavisine, mavi, mutfak söz konusu olduğunda güncel bir trend. Bununla birlikte, ultramarin gibi daha parlak tonlar da popülerdir. Çok orijinal bir gölgedir ve odaya modern bir görünüm kazandırır. Örneğin ahşap ve beyaz ile kontrast oluşturmak için mükemmel bir renktir.

Mutfaklarda Mavi Renk Dekoru
Mutfaklarda Mavi Renk Dekoru

Mutfaklarda gördüğümüz bir diğer trend ise alt ve üst dolapları iki farklı renge boyamak. Bu eğilim bu yıl güçlenmeye başladı ve önümüzdeki yıllarda da güçlenmeye devam edecek. Bu trend, mutfak adasını zıt bir renge boyamakla başladı, ancak şimdi bu fikir mutfağa yayıldı. Günümüzde çoğu mutfak, üst ve alt dolaplarında iki rengi birleştirme eğilimindedir. Bu, alana çok fazla derinlik ve boyut katar. Genellikle nötr, çarpıcı bir topraktan ilham alan renkle eşleştirilir. Bu kombinasyon, her iki rengi de öne çıkarır ve geliştirir. Bazı popüler iki tonlu kombinasyonlar, yeşil veya mavi gibi diğer daha canlı renklerle birleştirilmiş griler, siyahlar, boz tonları gibi nötr ve koyu tonlardır.

Modern mutfak modelleri
Modern mutfak modelleri

Mutfağınıza daha fazla derinlik kazandırmak istiyorsanız, üst dolapları alt dolaplardan biraz farklı bir tonda boyamak harika bir fikirdir. Örneğin, deniz mavisi ve nane birlikte iyi gider.

Pembe Mutfak Renkleri
Pembe Mutfak Renkleri

Siyah Mutfak Renkleri

Mutfakta bol miktarda doğal ışık olduğu sürece, siyah çok uyarıcı bir seçim olabilir. Fayans veya mermer gibi beyaz eşyalar, fazla bunaltıcı olmaması için eklenebilir. Siyah ve beyaz, bir mutfak için mükemmel bir kombinasyon.

Siyah Mutfak Renkleri ve Modelleri
Siyah Mutfak Renkleri ve Modelleri

Birlikte şıklık yaratan ve aynı zamanda odaya temiz bir görünüm veren iki renktir. Güzel bir denge elde etmek için duvarlarda beyaz, dolaplarda siyah kullanabilirsiniz. Tüm bu renklerin kullanımı kişinin zevkine ve hayata bakış açısına göre değişebilmektedir. Sizlerde kendinize en uygun rengi seçip kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2022 Mutfak Renk Trendleri başlıklı makalemizde 2022 Mutfak Renk Trendleri, 2022 Mutfak Renkleri ve Ahşap mutfak dolapları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Kapat
Kapat