Dekorasyon

Ofis Dekorasyonu Fikirleri

Ofis Dekorasyonu Fikirleri

Ofis Dekorasyonu Fikirleri

Ofis Dekorasyonu Fikirleri hakkında pek detaylı bilgiler bulunmamaktadır. Bu nedenle, bizzat yapıyormuş gibi çalışabileceğiniz bir ofise sahip olmanız gerekir. Bu dekorasyon fikirleri , motivasyonu yeniden kazanmak ve üretkenliği artırmak için sakin ve rahatlatıcı bir ortam yaratmanıza yardımcı olacaktır.

Şık ofis tasarımları
Şık ofis tasarımları

Henüz yapmadıysanız, her gün mutfaktan oturma odasına geçmenizi engelleyen sabit bir çalışma yeri kurmanız önemlidir. Bu amaç için bir odanız yoksa (en iyi alternatif), yatak odası dışında herhangi bir odaya home ofis kurabilirsiniz , çünkü burada uyku kalitesini bile etkileyebilir. Oryantasyon da dikkate alınması gereken bir husustur. Bunu yapmak için , masayı arkası duvara gelecek şekilde önünüzde boş bir alan olacak şekilde yerleştirmenizi öneren Feng Shui ilkelerini takip edebilirsiniz. Aynı şekilde, koridora, kapıya veya pencereye sırtınızı dönmemek en iyisidir.

Özel ofis modelleri
Özel ofis modelleri

İyi çalışabileceğiniz keyifli ve rahat bir yer yaratmak için, ona bağımsızlığını ve kendi varlığını veren sınırlar koymak gerekir. Ofisi bir odanın bir köşesine kurduysanız, mekanları tanımlamanıza yardımcı olması için zemin ve duvar kaplamaları kullanabilirsiniz . Örneğin, odanın geri kalanından farklı bir duvar kağıdı yerleştirmeyi veya çalışma alanını görsel olarak ayırt etmemize yardımcı olan bir halıyı yere koymayı düşünün. Çalışma masanızı duvara monte etmek istemiyorsanız, yarım bölme , cam duvar veya bölme görevi gören bir raf da tercih edebilirsiniz.

Ofis Tasarımları
Ofis Tasarımları

Ev ofisinizde sakin bir şekilde çalışmak ve rahatlatıcı bir ortam yaratmak için doğal ışık gibisi yoktur. Güneşin ekstra enerji sağladığını ve moralinizi yükselttiğini unutmamak gerekir. Bu nedenle, masayı bir pencerenin yanına yerleştirmek ve en karanlık günlerde veya sabahın ilk saatlerinde aydınlatmayı lambalarla güçlendirmek uygundur. Aşırı güçlü ışıkları unutun ve gözlerinizi yormamak için ekrandaki yansımaları önleyen loş bir atmosfer yaratmak için bir ana ışık (yer veya tavan lambası) ve bazı yardımcı ışıklar (masa, klips…) planlayın.

Ofis dekorasyonu trendleri
Ofis dekorasyonu trendleri

Renkler ruh halimizde ve davranış biçimimizde önemli bir rol oynar . Bu nedenle, odaklanabileceğiniz rahatlatıcı bir ev ofisi istiyorsanız, mavi veya yeşil gibi sakinleştirici özelliklere sahip tonları seçin . Birincisi gevşeme ve huzurun rengidir ve yansıma ve meditasyon potansiyeli iyi bilinir, ikincisi ise öğrenmeyi teşvik eder ve yorgunluğun azaltılmasına yardımcı olur . Açık pembe ve beyaz da iyi müttefiklerdir.

Ofis Dekorasyonu Fikirleri
Ofis Dekorasyonu Fikirleri

Ev ofisinizdeki mobilyaların daha rahat bir atmosfere katkı sağladığını da göz önünde bulundurarak tasarımlarıyla oynayın ve genel olarak ortamı yumuşatın. Böylece Feng Shui, güçlü şekillere ve keskin köşelere sahip mobilyalardan kaçar ve daha dingin ve rahatlatıcı bir atmosfer yaratmanıza yardımcı olan yuvarlak kıvrımlı mobilya ve dekoratif objelere bahis oynar.

Ofis dekorasyonu 1
Ofis dekorasyonu 1

Dağınıklık sadece bizi daha mutsuz kılmakla kalmaz, aynı zamanda kaosu da teşvik eder. Bu nedenle, sessiz bir ofis istiyorsanız, çalışma alanınızı toplamaya alışın. Günlük hayatı kolaylaştıran pratik ve optimize edilmiş depolama üzerine bahse girin. kağıtlarınızı düzenli olarak düzenleyin, masanızı bir şeylerle doldurmaktan kaçının ve arada hiçbir şey bırakmayın. Ofisinizi toplamanın kafanızda bir miktar düzen oluşturacağını unutmayın, böylece zihninizi boşaltabilir ve elinizdeki göreve odaklanabilirsiniz. Bir tavsiye: İş gününün sonunda, ertesi güne yenilenmiş bir enerjiyle başlamak için üç dakikayı toparlamaya ayırın.

Modern ofis tasarımları
Modern ofis tasarımları

Bitkilerin sadece odalarımızı dekore etmekle kalmayıp aynı zamanda stresi azaltmaya , enerji pillerini şarj etmeye ve refahımızı artırmaya da yardımcı olduğunu biliyoruz . Bu nedenle her zaman sessiz bir ofiste yerlerinin olması gerekir. En uygun türü seçerken, bilgisayar veya cep telefonu tarafından yayılan elektromanyetik dalgaları dekontamine eden veya absorbe edebilenleri düşünün. Kaktüs , sanseviera veya chamaedorea üç iyi seçenek.

Kitaplıklı ofis modelleri
Kitaplıklı ofis modelleri

Bu, kendinizi rahat hissettiğiniz samimi bir ortam sağlar, ilhamınızı artırır ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlar . Fırsattan yararlanın ve organize etmenize ve günlük yaşamınızı kolaylaştırmanıza yardımcı olacak nesneleri seçin. Masanızın üzerine çerçeve veya bitki gibi bir detayı yerleştirebilseniz de duvarların potansiyelini kullanmak en iyisidir . Doğrudan üzerine asabileceğiniz veya bir panoya koyabileceğiniz ve kendi ‘kolajınızı’ oluşturabileceğiniz posterler, fotoğraflar veya illüstrasyonlar seçin; bir ayna , bir takvim ve hatta bir saat koyun.

Home ofis
Home ofis

Ev ofis sadece sessiz bir ortam değil, aynı zamanda rahat olmalıdır . Bu nedenle kaliteli, ergonomik , bel desteği iyi olan ve mümkünse yüksekliği ayarlanabilen bir sandalye seçmek çok önemlidir . Kolçaklı veya kolçaksız, kişisel bir seçimdir. Acı çekmemek için, ayaklarınız yere değecek şekilde, ekran bir kol mesafesinde ve bakışlarınız üst üçte birlik kısmında olacak şekilde iyi bir duruşa sahip olmanız gerektiğini unutmayın.

Home ofis dekorasyonu
Home ofis dekorasyonu

İdeal ev ofisi, aynı anda hem odaklanıp hem de rahatlayabileceğiniz bir ofistir. Bu nedenle sakin bir ortam yaratmak, saatten veya takvimden vazgeçmek değil, onları iç dekorasyona sokmak, böylece size rehberlik etmeleri ve günlük yaşamınızda size yardımcı olmaları anlamına gelir. Bir başka iyi fikir, randevuları ve yapmanız gereken görevleri yazdığınız bir kara tahta kullanmak veya masanızı size en önemli şeyleri hatırlatan renkli yapışkan notlarla doldurmaktır.

Bir önceki yazımız olan Şık Duvar Lambaları başlıklı makalemizde 2022 Duvar Lambaları, 2022 Modern Duvar Lambaları ve Modern duvar lambaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Kapat
Kapat