Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma Odası Renkleri

Oturma Odası Renkleri, Oturma Odası Renk Seçimleri Nasıl Olmalı?

Oturma Odası Renkleri

Oturma Odası Renkleri Aynı renkte, iki ya da birkaçını trend tonlarla birleştirerek, biraz dekoratif boyama tekniği… Sahip olduğumuz bu odalar gibi, modern bir oturma odasını boyamanın ve boya sayesinde ona özel bir hava vermenin birçok yolu var. hazırlanmış, hepsi farklı renklerle ve farklı şekillerde boyanmış, ancak güncel, böylece ilham alabilir ve kendinizinkini boyayabilirsiniz. Öyleyse, bizi bekleyen modern bir oturma odasını boyamak için bu fikirlere bakalım. Siyah beyaz, evet, ama her zamanki gibi değil, bir veya iki vurgulu duvarı siyaha ve geri kalanını beyaza boyamak, her şeyi siyaha boyamak değilse, pervazları, süpürgelikleri ve kapı çerçevelerini beyaz bırakarak sadece zarif bir kontrast yaratmak. siyah beyaz yapabilir, ancak sıradan bir karakterle.

Şık salon takımları
Şık salon takımları

Güzel bir yoğun mor tonu seçildi ve neredeyse tavana ulaşana kadar boyandı, ancak harika bir dekoratif ve görsel etki yaratmak için aşağı inen bir tavan şeridi bıraktı, çünkü yaptığımız şey tavanı düşürmek. Nispeten basit olmasına rağmen, renkleri birleştirmek veya tam olarak boyamak becerileriniz arasında değilse, ne yaptığını bilen ve size tavsiyede bulunmanıza izin veren bir profesyonel kiralamak, sonucun optimal olması ve uygulama süresinin minimum olması için daha iyidir. . . . Asla bozulmayan ve aynı zamanda çok moda olan bir renk kombinasyonu, tozlu pembe ve beyaz. Ahşap, metalik vurgular ve siyah ile birleştirilebilir, bu nedenle kombinasyonlar sonsuzdur. Gri her zaman her odayı boyamak için uygun bir renk olacaktır. Renk nüansları eklemek için minder, kilim, perde vb. tekstilleri kullanabiliriz.

Şık salon takımları
Şık salon takımları

Bej ve mavi renkte. Soğuk bir ton ve bir sıcak ton, yani birbirlerini çok iyi tamamlıyorlar. Ayrıca, gördüğümüz gibi, sarı veya mavi gibi güçlü renklerde mobilyalarınız varsa, harika bir renk enjeksiyonu kabul ediyorlar. Oturma odasını da kemik beyazına boyayabiliriz . Bu fikrin çığır açıcı olmadığı ya da çok fazla öne çıkmamasının yanı sıra çok yenilikçi olmadığı doğrudur, ancak birçok insan tam olarak bunu arıyor ve bu durumda kirli beyaz renk mükemmel çünkü: Giydiriyor duvarlar zarafet ve sıcaklıkla, ancak öne çıkmadan ve dekorasyonun geri kalanının kahramanı olmasına izin verin. Turkuaz gibi mavi tonlarını en koyu tonlarında seviyorsanız, beyazla birleştirirseniz böyle bir oda oluşturabilirsiniz. Güçlü ve koyu bir ton olduğu için tüm duvarları bu renge boyamanızı tavsiye etmiyorum.

Oturma Odası Renkleri
Oturma Odası Renkleri

Hem çocuk yatak odası hem de işinize yarayacağını bildiğiniz klasik tarzda bir oturma odasını boyayabileceğiniz çok yönlü renklerden biri de açık mavi. Taze ve dinlendirici bir atmosfer arıyorsanız gök mavisi harika bir alternatif. Florentine toprakları, atmosferi, kumları veya benzeri gibi yüksek bir dekorasyon dekoratif tekniği olan oturma odasını boyamak için bu fikir listesinden eksik olamazdı. Uygulaması çok zor olmasa da daha önce hiç yapmadıysanız uzman ellere güvenmenizde fayda var.

İstikbal oturma odası renkleri
İstikbal oturma odası renkleri

İstanbul veya çevresinde yaşıyorsanız, size ücretsiz keşif yapacak, tavsiyelerde bulunacak ve işi verimli bir şekilde yürütecek olan Antrasit Gri Boyacılar firmasına güvenebilirsiniz. Üçgen veya istediğiniz herhangi bir geometrik şekil şeklinde uygulanan pastel tonların bir kombinasyonu, muhteşem vurgulu duvarlı çağdaş bir oturma odası yaratacaktır. Bir bebek yatak odasını veya zarif bir yetişkin oturma odasını boyayabileceğiniz çok yönlü başka bir renk, örneğin uçuk pembe ile birleştirilirse sofistike ve çok modern bir alan için rahatlatıcı ve uygun bir atmosfer yaratır.

DYO Oturma Odası Renkleri
DYO Oturma Odası Renkleri

Genellikle karanlık olduğu ve aydınlatmaya ihtiyaç duyduğu için yaygın bir renk değildir, ancak piyasada bulabileceğimiz en zarif ve sofistike renklerden biri olduğu da doğrudur. Çok ilginç bir renk paleti ve aynı zamanda en genç odaların yanı sıra en yetişkin odalarını dekore edebildiği için her alan için uygundur. Bu, yaygın olarak kullanılan modern bir oturma odasını boyamak için başka bir kombinasyon. Vurmak ve tamamlamak için ara renk olarak gri ekleyin ve kazanan bir paletiniz olacak. Pastel tonlara gitmeye gerek yok ama odanın tüm duvarlarını boyayabileceğimiz, taze ve güncel bir ortam elde edebileceğimiz çok güzel soft yeşillikler var. Mavileri seviyorsanız, orta tonlar bir oturma odası için mükemmeldir çünkü daha yumuşak maviler kadar pastel veya koyu maviler kadar koyu değildir.

Bir önceki yazımız olan Alfemo Oturma Odası Dekorasyonu başlıklı makalemizde Alfemo Oturma Odası, Alfemo Oturma Odası Dekorasyonu ve Bellona Oturma Odası Dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu