Dekorasyon

Polisan Duvar Boyası Renkleri

Polisan Duvar Boyası Renkleri, Polisan Salon Boyaları

Polisan Duvar Boyası Renkleri

Polisan Duvar Boyası Renkleri Evinizde herhangi bir oda hayal edin, duvarların hayal gücünüzde olmadığına eminim. Gerçek şu ki, ev iç mekanlarında renk tasarımından alabileceğimiz oyunu unuttuğumuz kumaşlar, mobilyalar ve aksesuarlar hakkında endişelenerek çok zaman harcıyoruz. Mekanınızda duvar boyası kullanmak anında canlanacak.duvar rengi ilhamı olabilir. Kiralık bir dairede yaşadığınız için iç tasarımınız beyazsa veya sadece tercih ediyorsanız, duvarda baskı ve fotoğraflarla bir kolaj oluşturmayı düşünün, olasılıklar sonsuzdur. Burada duvar boyalarınızdan, duvar kağıtlarınızdan ve daha fazlasından en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğiniz konusunda fikir ve ipuçları topladık.

Polisan Duvar Boyası Renkleri
Polisan Duvar Boyası Renkleri

Boş bir duvar yeni tuvaliniz, tek ihtiyacınız olan bir kova boya ve bolca hayal gücü. Her köşe hikayenizi anlatmak ve kişiliğinizi yakalamak için bir fırsattır. İster bir kapıyla başlayın, ister tüm odayı yukarıdan aşağıya doğru başlatın. İç tasarımda duvar boyama, reformunuz için kolay bir çözüm olabilir. İç tasarımda renkleri seçmenin en iyi yolu, sevdiklerinizle başlamaktır. İç tasarım fikirlerinize sevdiğiniz renklerle başlayın ve teknik desenlere kapılmayın, en sevdiğiniz rengi temel renk olarak kullanın, oradan bir renk şeması oluşturabilirsiniz. En sevdiğiniz renkler, yeni renk paletiniz için mükemmel bir ilham kaynağı olabilir. Dergiler ve kataloglar her zaman dekorasyon için ilham kaynağı olmuştur. İç tasarımda en iyi fikirleri almak için internette binlerce ilham sayfası olduğu için şanslıyız. Boya şirketleri, evinizin duvarlarında renk kullanmanın yollarını da gösterebilir.

Polisan Boya Renkleri
Polisan Boya Renkleri

Daha önce tartıştığımız gibi, evinizin iç mekanı için bir renk şeması oluşturmak için renk teorisini incelemeniz gerekmez. Boya renklerinizle yaratıcı olun, nötr tonları seçtiğiniz için düz olacağı anlamına gelmez, size çok fazla stil verecek, ancak yine de rahat bir görünüm kazandıracak çizgili bir duvar gibi ayrıntılar ekleyebilirsiniz. Pastel tavanlı nötr duvar rengi, nötr tonlarda aşırıya kaçmadan alanınıza karakter katmanın harika bir yoludur. Siz de beğendiğiniz bir kumaşla duvarlar için boya seçimine başlayabilirsiniz. Dekoratif yastıklar veya yatak takımları size iyi boya rengi fikirleri verebilir. Daha geniş bir alan için daha ince bir renk seçmek istiyorsanız, kumaşın küçük detaylarındaki renge bakın. Dış mekanı iç tasarımınıza getirin, renk şemalarınızı oluşturmak için bir ilham kaynağı olabilir. İster yeşillik ister kumsal mavisi için gidin, dış mekandan ilham alan renkler sakinleştirici, yatıştırıcı bir amaca hizmet eder.

Lacivert duvar boyası
Lacivert duvar boyası

Polisan Duvar Boyası Renkleri ve Çeşitleri

Turuncu, kırmızı ve sarı ile benzer renklerle birleştirilirler. Adından da anlaşılacağı gibi, güneş ışığı ve sıcaklık gibi sıcak alanları düşündürme eğilimindedirler. Geniş odaları rahat hissettirmek için sıcak renkler kullanılır. Büyük bir yatak odanız varsa ve daha samimi görünmesini istiyorsanız, daha sıcak bir atmosfer yaratmak için pişmiş toprak veya kahverengi gibi sıcak bir renkte duvar boyası kullanın.

İç Cephe Boyaları
İç Cephe Boyaları

Soğuk renkler mavi , yeşil ve mor ile belirtilir. Sıcak renklerin bize sıcaklığı ve ışığı hatırlattığı yerde, soğuk renkler bize suyu ve gökyüzünü, hatta buzu ve karı hatırlatır. Sıcak renklerin aksine, sıcak renklerin aksine soğuk renkler, daha büyük görünmesini istediğimiz küçük alanlar için mükemmeldir.

Kırmızı duvar boyası
Kırmızı duvar boyası

Sıcak renkler, coşkunun yanı sıra artan duygular ve tutku ile ilişkilidir. Turuncu veya kırmızı renkler canlılık ve yoğunluk taşır. İç tasarımda sıcak renkler uyarıcıdır, bu da onları çok fazla aktiviteye sahip mekanlar için iyi bir seçim haline getirir. Soğuk renkler dinginlik verir, etkileri meditatif bile olabilir, sanki sonsuz mavi bir gökyüzünde kaybolmuşsunuz gibi. Bu nedenle soğuk tonlar, rahatladığımız yatak odaları ve banyolar için doğaldır. İç tasarımda renkler göz önünde bulundurulması gereken en önemli unsurlardan biridir. Renklerle ruh halleri yaratır, anıları çağrıştırırız… Renkler sizi gülümsetebilir, stresi azaltabilir ve geceleri iyi uyumanıza yardımcı olabilir. En sevdiğiniz rengin sizin hakkınızda neler söylediğini görün.

İç Cephe Boyaları
İç Cephe Boyaları

Renk sizi daha sıcak veya daha soğuk hissettirebilir mi? Tabii, tıpkı bir odayı daha büyük veya daha küçük gösterebileceği gibi. Rengin ışık üzerindeki etkisi sıcaklıktan bile daha önemli olabilir. Açık renkler, koyu renklerden daha fazla ışığı yansıtır.Bir alanı az doğal ışıkla aydınlatmak istiyorsanız, soğuk renkleri seçin. Bol doğal ışık alan bir alanı karartmak için daha koyu renkleri tercih edebilirsiniz. Sıcak veya soğuk renkler söz konusu olduğunda iç tasarımınızda akılda tutulması gereken önemli bir şey, hiçbir alanın yalnızca bir tane olmaması gerektiğidir. Mekanınızın rahat olmasını istiyorsanız, baskın palet olarak sıcak renkleri kullanın ve soğuk renklerle bazı ögeler ekleyin veya tam tersi.

Bir önceki yazımız olan İstikbal Mobilya Ev Dekorasyonu başlıklı makalemizde Bellona Ev Dekorasyonu, İKEA Mobilya Ev Dekorasyonu ve İstikbal Ev Dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Kapat
Kapat