Banyo Dekorasyonu

Rustik Banyo Modelleri

Rustik Banyo Model ve Tarzları

Rustik Banyo Modelleri

Rustik Banyo Modelleri sofistike ile uyumlu olmadığını düşünüyorsanız, burada sunduğumuz fotoğraflar ve fikirler, durumun böyle olmadığının en iyi örneğidir, çünkü açıkça rustik unsurların diğer daha modern ve zarif olanlarla kolayca birleştirilebileceğini göreceksiniz. , bu olmadan, kötü bir tat alanı üretilir. Aslında, gördüğümüz en rahat ve güzel banyoları yeniden oluşturdukları için tam tersi olur.

Taş Banyo Tarzı
Taş Banyo Tarzı

Doğal unsurlar

Banyoda bu muhteşem görünümü elde etmek için ahşap veya taş gibi doğal unsurlara yer vermelisiniz. Ferforje de aradığımız rustik görünümü verebilir ve tüm bu malzemeleri iyi bir zevkle birleştirirseniz kolayca zarif ve gösterişli bir mekana kavuşursunuz. Tabiat Ana’yı birleştirmek, banyonuzun harika görünmesini sağlamanın harika bir yoludur.

Taş Banyo Modelleri
Taş Banyo Modelleri

Taş Banyo Modelleri

Fayans veya taş karolar, banyonun görünümü üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Rustik dekorasyonlar yaratmak için harikalar, bu nedenle bir sonraki tadilat projeniz için bu seçeneği düşünebilirsiniz. Taşa benzeyen karolar yerine, rustik bir banyo dekoru oluşturmada gerçek bir taş duvar daha verimli olabilir. Duvarları banyonuzun odak noktası yapacaksanız, onları çok fazla mobilyalarla kaplamamaya da çalışmalısınız. Şeffaf bir cam duşakabin bu amaca yardımcı olabilir.

Farklı Banyo Modelleri
Farklı Banyo Modelleri

Kendinizi banyonun görüntüsünü yenilemenin bir yolunu arıyorsanız veya yapımını planlıyorsanız, bunu başarmanın basit ve ucuz bir yolu var, bu da çok fazla kategori ve stil katıyor, ancak ulaşılmaz değil. Aşağıdaki resimde gördüğümüz gibi, çimentoya gömülü küçük taşlar kullanmakla ilgilidir.

Aşağıdaki resim bize çok sofistike bir banyoyu gösteriyor. Çimento ve taş duvarlar, tezgahın ahşap dokusuyla tezat oluşturuyor. Buna karşılık, modern lambalar harika bir kontrast sağlar. Olasılıklar, mevcut alana göre herkesin bildiği gibi değişir. Burada küvete ayrılmış özel bir köşede büyük bir taş duvar buluyoruz. Buna ek olarak, binlerce taş çeşidi vardır ve bu da seçeneklerin hayal bile edilemez olmasını sağlar. Mobilya, lavabo, boşluk ayırıcı yapılarda veya ahşap, cam veya mozaik ve fayans gibi diğer tipik banyo seçenekleriyle birlikte dokusal kontrastlar oluşturmak için uygulanabilirler.

Şık Banyo
Şık Banyo
Odun Banyo Modelleri

Amaç banyonun rustik görünmesini sağlamaksa, malzemenin doğal güzelliğini benzersiz bir şekilde vurgulayan doğal ahşap veya geri kazanılmış tahtaları düşünün. Örneğin makyaj masası ve aynalar için rustik bir zemin oluşturmak için banyo duvarlarından birine ahşap levhalar yerleştirebilirsiniz. Pratik nedenlerle, nemden zarar görmemesi için duş alanında ahşap kullanmayın.

Şık Banyo Modelleri
Şık Banyo Modelleri

Hem taş hem de ahşap, rustik banyolarda kullanmak için harika malzemelerdir ve ikisini de seviyorsanız, birini veya diğerini seçmek zorunda değilsiniz. Aslında, birlikte harika görünüyorlar. Duvarlar için taş, mobilyalar için ahşap kullanabilirsiniz. Ahşabın güzelliğine ek olarak, tasarımın çekiciliği zarif armatürler, lavabonun şekli ve mobilyalardaki tüm kusurlar gibi detaylarda da olabilir.

Rustik Banyo Lavaboları
Rustik Banyo Lavaboları

Bu rustik banyo bize kütüklerden yapılmış şirin dağ kulübelerini hatırlatıyor. Döşeme rustik olsa da, diğer tasarım öğeleri aslında modern ve minimalisttir ve hoş bir kontrast sağlar. Bir banyo aynı anda hem rustik hem de modern görünebilir. Ancak birbirinden çok farklı bu iki tarz arasındaki dengeyi bulmak kolay değil. Malzemenin benzersiz özelliklerini ve harika doğal güzelliğini vurgulamanın bir yolu olarak, banyonuzu tasarlarken farklı ahşap türleri ve farklı yüzeyler ile deneyler yapın.

Banyo Lavabo ve Aksesuarları

Ayrıca rustik tarza katkıda bulunan malzemelerden yapılmış küvet veya lavabolar da satın alabilirsiniz. Örneğin, metal veya beton bir lavabo. Rustik tarz mutlaka dağınıklık gerektirmez, çünkü öğeler dikkatli bir şekilde dengelenirse bu dekorasyon tarzına minimalist bir yaklaşım da verilebilir.

Rustik Banyo Aksesuarları
Rustik Banyo Aksesuarları

Ayrıca dokuma kilim, mum avize veya antika şifonyer gibi aksesuarlar yardımıyla alanı rustik bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Rustik etkiler de ince olabilir. Örneğin, banyo duvarlarından birini tercihen geri kazanılmış tipte ahşap levhalarla kaplayabilirsiniz. Duvarı zarif bir ayna ve doğal ahşap bir tezgah ile tamamlayabilirsiniz. Banyonuzda bu stili mükemmel bir şekilde elde etmek için, modern ve zarif dekoratif unsurları (görkemli küvetler veya sofistike aynalar gibi) tercih ederken, rustik olanı belirli ayrıntılar için, örneğin tezgahın altındaki mobilyalar için tercih edebilirsiniz.

Rustik Banyo Lavaboları
Rustik Banyo Lavaboları

Banyoya rustik bir dokunuş katmanın bir yolu, ahır tarzı bir kapı takmaktır. Estetik açıdan gerçekten çekici olmasının yanı sıra pratik ve yerden tasarruf sağlayan bir kayar mekanizmaya sahiptir.

Banyo Aydınlatma
Banyo Aydınlatma

Sarkıt lambalardan gelen ışık, rustik duvarların dokusunu ve genel tasarımını ortaya çıkararak banyonun odak noktası haline getirir. Renk paletinin sadeliği, genel stil ile uyumludur.

Rustik Banyo Modelleri

Bir önceki yazımız olan Dekorasyonda Mor Renk Kullanımı başlıklı makalemizde Dekorasyonda Mor Renk Kullanımı, Mor Mutfak Modelleri ve Mor Oturma Odaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Kapat
Kapat