Muftak DekorasyonuOturma Odası DekorasyonuSalon DekorasyonuYatak Odası Dekorasyonu

Shabby Chic Stil ve Dekorasyon Fikirleri

Shabby Chic Stil ve Dekorasyon Fikirleri

Shabby Chic Stil ve Dekorasyon Fikirleri

Shabby Chic Stil ve Dekorasyon Fikirleri  Dekor perişan şık en romantik ve narin stilleri biri, beyaz renkli ve çiçek baskılı güçlü varlığı sayesindedir. Bu stili yeniden yaratmak isteyenler, vintage görünümlü mobilyalar ve çok feminen kumaşları perdelere, yorganlara, yastıklara veya duvar halılarına dahil ederek bunu çok basit bir şekilde yapabilirler. Bu tarz 1980’lerde doğdu ve şu anda iç tasarım dünyasında giderek daha fazla popülerlik kazanıyor. Genellikle bir ülke estetiği ile tanımlanır ve doğal, rustik, modern ve şıkın mükemmel bir birleşimidir.

Yemek odası dekorasyonu
Yemek odası dekorasyonu

Salonlarda Shabby Chic dekorasyon

Bugün, giderek daha fazla popülerlik kazanan bir stil olduğu için bu stili evlerinize getirmenin birkaç basit ve etkili yolunu sunuyoruz.Ama yine de henüz çok aşina olmayanlar için, Chic zarif ve modaya uygun şeyleri ifade ederken, Shabby eski püskü veya yanlış hizalanmış anlamına geldiğinden, adının iki zıt terimden oluştuğunu söyleyeceğiz. Dolayısıyla eskinin modernleşmesi olarak da tanımlanabilir. Ayrıca beyaz rengin hakim olduğu, pembe ve yeşil gibi pastel tonlar, floral baskılar, mumlar, çiçekler ile stil, romantik ve feminen bir dekorasyon ile de karakterize ediliyor.

Yani oturma odasında bu tarza ulaşmak için anahtarlardan biri eskimiş bir görünüme sahip eski mobilyaların, beyaz veya pastel tonlarının bol olması, kumaş lambalar gibi detayların, heykelcikler, antika vazolar gibi küçük sanat eserlerinin bulunmasıdır. romantik döşeme, porselen, camdan yapılmış tavan için avizeler ve tercihen gümüş veya altın çerçeveli aynalar. Göreceğiniz gibi, bu küçük detayların uyumlu bir şekilde bir araya getirilmesi, oturma odalarına stil getirmek için yeterli olacak ve aynı zamanda davetkar ortamlardan daha fazla fayda sağlayacaktır.

Beyaz salon dekorasyonu
Beyaz salon dekorasyonu

Yemek Odalarında Shabby Chic Dekorasyon

Mobilya ve diğer dekoratif öğeler üzerindeki aşınmış etki, yemek odalarına güzel bir görünüm kazandırır; bu görünüm, tarihi geçmişe sahip gibi görünen gündelik mobilyalar ve boyaların soyulmasıyla kolayca elde edilebilir. Bu tür bir dekoru yeniden yaratmak için eski mobilyaları hafif nötr tonlarda boyamayı düşünün. Pastel renk paleti ve beyaz, bu stili en çok karakterize eden renklerdir ve başta da belirttiğimiz gibi romantik ve zarif bir yemek odası için idealdir.

Mumlar veya süslü kristal lambalar gibi pitoresk aydınlatma olasılığını düşünün; dantelli kırlentlerin yanı sıra yumuşak renk kombinasyonları ve çiçek motifleri de odaya mükemmel bir görünüm kazandırabilir. Bu tarzdan hoşlanan ancak modern unsurların sunduğu konforu kaybetmek istemeyenler için, iki farklı oldukları için bu tarza modern bir dokunuş getirmenin en iyi yolu olarak armatür ve elektrikli ev aletlerini dikkate alabilirler. aynı mekanda mükemmel bir şekilde bir arada bulunabilen dekorasyon türleri.

Modern mutfak modelleri
Modern mutfak modelleri

Shabby Chic Yatak Odaları

Güncel yatak odası dekorasyonunda büyük trendlerden biri de Shabby Chic dekorasyon. Retro bir görünümle çok zarif bir görünümü büyüleyici bir şekilde birleştiren ve mantıklı bir şekilde başka bir dekoratif stille sonuçlanan bir stil karışımı. Sadece feminen yatak odalarına uygulanamaz, aynı zamanda masif bej ve beyaz tasarımları da kullanır.

Feminen yatak odalarının dekorasyonunu düşünürken, bugün size çiçek deseninden, pembe, yeşil, sarı ve tabii ki beyazın pastel tonlarından yararlanan harika fikirler veriyoruz. Ve bu dekorasyon biçimine uygun zarif ve “temalı” mobilyalarla birleştirilirler. Sonuç? atmosferin daha önce de söylediğimiz gibi romantik, feminen, rahat ve biraz retro ama çok çekici algılandığı büyüleyici bir yatak odası. Yani yatak odanızın tarzını değiştirmeyi düşünüyorsanız bu önerileri uygulayın ve en güzel yatak odanızı tasarlamaya başlayın.

Şık yatak odası modelleri
Şık yatak odası modelleri

Şık Mutfak Modelleri

Romantizm, çevrede ve evde, aile ve çiftle paylaştığımız odalarda en sevecen duygularımızı, romantizm yaşamlarını ifade etmenin ötesine geçer. Bize ilham veren o romantizm, pratik olmanın yanı sıra rahat ve herkes için sevimli bir mekan haline gelen mutfakları dekore etmenin teması olabilir. Bu harika mutfak dekorasyon önerilerini çeşitli dekoratif stiller içinde sınıflandırabiliriz, çünkü böyle güzel görünümler yaratmak için kullanılan bazı detaylar rustik veya vintage gibi trendlere cevap veriyor.

Shabby Chic Dekorasyon
Shabby Chic Dekorasyon

Bu durumda romantik bir dekorasyon olarak kabul edildiğinden, pastel tonlarında en çekici renklerin kullanıldığı ve pembeyi romantizmle kim ilişkilendirmez? Göksel mi? Mobilyaların güzel aranjmanı, sade görünümü, geleneksel ve klasik bir tarzı öne çıkaran mobilyaların kendisi, herkesin mutfakta ailece vakit geçirmek için durduğu geçmiş yılların mutfaklarını hatırlatıyor. Yine de kafanıza takarsanız, çok fazla boş vaktiniz olmasa bile, sandalyelerin kapaklarından raflardaki tabaklara kadar her detayı ile göz dolduran bu harika mutfakların keyfini çıkarabilirsiniz. harika.

Shabby Chic Stil ve Dekorasyon Fikirleri

Bir önceki yazımız olan American Mutfak Modelleri başlıklı makalemizde American Mutfak Modelleri, Amerikan Mutfak ve Salon ve Modern Amerikan Mutfak hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat