Banyo DekorasyonuDekorasyon

2022 Suya Dayanıklı Zeminler

2022 Suya Dayanıklı Zeminler

2022 Suya Dayanıklı Zeminler

Merhabalar, Evimizin dekorasyonunu özenle yapıyor ve her ayrıntıyı dikkat ediyoruz. Yaşam alanımız oldukça önemli. Hem kendi rahatımız hem de misafirlerimizle hoş vakit geçirmemizi sağlayacak güzel dekorasyonlar oluşturmalıyız. Evimizin düzeni, güzelliği her zaman bizim ruhumuzu etkileyecektir. Bunun için yani kendimiz için her zaman her ayrıntıya dikkat etmeliyiz. Dekorasyon süreci sadece evimizi döşediğimizde değil her yıl yeni trenlerle değiştirilmeli. Ancak böylelikle her zaman içinde huzurlu ve mutlu yaşayacağımız bir eve sahip olabilir.

Ev dekorasyonu her odada ve odanın her birinin içinde ayrıntılarla oluşturuluyor. Bu ayrıntılar evinizi güzelleştirmek ve en kullanışlı hale getirmek için varlar. Banyo gibi alanlarda kullanacağınız suya dayanıklı zeminler olmazsa olmaz ayrıntılardan biri diyebiliriz. Suya dayanıklı zeminler; ıslak zemin kaplamak için kullanılan malzemeler, evlerin diğer alanlarından farklı olarak suya dayanıklı ve ıslanınca kaymayan ürünlerden oluşmalıdır. Islak zeminlerde kullanılacak malzeme seçimi yapılırken, materyalin dekoratif olmasının yanında güvenli olanları tercih edilmelidir.

Eskiden bu yana ıslak zeminlerde en çok tercih edilen malzeme fayanstır. Düşük maliyeti, bol seçeneği ve uygulama kolaylığı nedeniyle tercih edilir. Fayansın yanı sıra mermer, granit ve mermerit gibi malzemelerin de fayans ölçülerinde veya nispeten daha büyük ölçülerde kesilmiş olanlarını bulmak mümkün oluyor. Yapı marketlere gidip tercihinize göre çok çeşitli malzemeler arasından seçim yapabilirsiniz.

Suya Dayanıklı Zeminler

Suya dayanıklı zeminler içinde en çok kullanılan malzemeler şunlardır.

Fayans: Temizliği kolay ve seçeneği boldur. Kalitesine göre fiyatı değişebilir. Her bütçeye uygun seçenekler bulmanız mümkün.

Doğal Taş Zemin: Görünümü daha şıktır ve moderndir. Olumsuz yanı ise gözenekli yapıda olduğundan leke bırakabilir. Yüzeyi sildiğinizde kayganlığına dikkat edilmelidir. Mermer, granit ve traverten kaplama zeminler lüks banyo ve diğer ıslak zeminler için farklı renk alternatifleri sunar. Oldukça uzun ömürlüdür.

PVC Vinil Kaplama Zemin: Dayanıklı ve bakım gerektirmeyen yapıdadır. Antibakteriyel olanları bulabilir rahatlıkla kullanabilirsiniz. Daha dekoratiftir ve farklı tarzlarda kullanılabilen ürünlerdir.

Eviniz için en iyisini seçmek istiyorsanız suya dayanıklı zeminler adlı galerimize bakıp fikir alabilirsiniz. İyi seyirler…

 

 

Bir önceki yazımız olan Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları başlıklı makalemizde Doğal ev dekorasyonları, Ev Dekorasyonları ve Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Kapat
Kapat