Muftak Dekorasyonu

2022 Vivense Mutfak Tasarımı

2022 Vivense Mutfak Tasarımı

2022 Vivense Mutfak Tasarımı

Vivense Mutfak Tasarımı Bir mutfak tadilatı planlıyorsanız veya yeni bir tane inşa ediyorsanız, birkaç temel adımı ve organizasyon yönergelerini anlamak, mutfak hayatınızı daha iyi ve daha eğlenceli hale getirmenize yardımcı olabilir. Bu nedenle, birkaç mutfak tasarımı ipucunu akılda tutmak önemlidir. Dağınık, kötü tasarlanmış ve modası geçmiş bir mutfak, en hevesli aşçıların bile yemek yapmaktan kaçınmasına neden olur.

Mutfak Tasarımları

Küçük mutfak tadilatları, yerleşik yerleşim düzenine dokunmayabilir, ancak daha büyük tadilatlar, dolapların, aletlerin ve armatürlerin tamamen yeniden düzenlenmesine neden olabilir. İdeal tasarımınız mevcut olandan tamamen farklı bir konfigürasyon ise, çok daha pahalı olacaktır. Mutfağın temel yerleşimini değiştirmek için genellikle elektrik tesisatını ve sıhhi tesisatı yeniden yapmak gerekir ve her iki iş de çok pahalıdır. Bunlar, seçiminizde size yardımcı olabilecek bazı temel tasarımlardır.

Koridor tarzı mutfak olarak da adlandırılan bir mutfak mutfağı, aralarında bir geçit bulunan dolaplar ve tezgahlarla kaplı iki paralel duvar ile karakterize edilir.

L şeklinde Mutfak
Adından da anlaşılacağı gibi, bu mutfaklar iki bitişik duvar veya bir duvardan uzanan bir bar veya ada ile bir “L” oluşturur.

L şeklinde mutfak
L şeklinde mutfak

Pullman veya duvar mutfak
Mutfak sadece bir duvara monte edilmişse, tek duvar veya Pullman mutfaktır.

Yeni model Mutfak tasarımı
Yeni model Mutfak tasarımı

Çift L mutfak
Çift L, L şeklinde bir ada ile L şeklinde bir mutfaktır. Açık bir merkezi alan yaratırlar.

Tarz Mutfak modelleri
Tarz Mutfak modelleri

U şekilli mutfak
At nalı şeklindedirler ve üç duvar veya iki duvar ve bir bar veya adadan oluşabilirler.

U şeklinde mutfak
U şeklinde mutfak

Vivense Mutfak Tasarımı her zevke uygun niteliktedir. Hangi tasarımı seçtiğiniz önemli değil. Önemli olan “mutfak üçgeni”ni daima akılda tutmaktır. Bu, buzdolabı, sıcak bölge (soba, ocak veya fırın) ve lavabo arasında en sık kullanılan yoldur ve ikisi de birbirinden 2 metreden fazla olmamalıdır. Bu üçgen ne kadar küçük olursa, yemek pişirirken o kadar verimli olursunuz. 2 metreyi aşan çalışma üçgenleri çoğu durumda bir fonksiyondan diğerine verimsiz bir şekilde geçer. Elbette yol çok dar olmamalı, en az bir metre genişliğinde olmalıdır. Pişirme alanının yaklaşık 1 metre genişliğinde olması önerilir.

Mutfak tasarımı
Mutfak tasarımı

Mutfaklar yiyecek ve mutfak eşyaları için depolama sağlar, yiyecek hazırlama ve temizleme için bir alan sunar ve elbette yemek pişirebileceğiniz ve pişirebileceğiniz bir yer sağlar. Dikkatli bir şekilde organize edildiğinde, bu işlevler mantıklı bir şekilde çalışır ve mutfak işini daha iyi bir deneyim haline getirir. İdeal bir konfigürasyon elde etmek için size bazı ipuçları veriyoruz. İdeal olarak, buzdolabı ve yiyecek deposu, mutfağa giriş noktasının yakınında bulunmalıdır. Pişirme alanı yemek odasına yakın yerleştirilmelidir ve lavabo en iyi bu iki fonksiyon arasında yer alır. Bu, çalışma üçgeni denilen şeyi yaratır.

İlginç Mutfak modelleri
İlginç Mutfak modelleri

Bu resim, mütevazı bir mutfak için bir yerleşim düzenini ve boyutları göstermektedir. Hazırlık alanının ada, lavabo ve mutfak köşesi arasında bölündüğünü unutmayın. Çalışma üçgeni kompakt ve pratiktir.

Bir mutfağın işlevleri

Vivense Mutfak Tasarımı mutfağın üç ana işlevine bir göz atalım:

1. Depolama
2. Yiyecek Hazırlama
3. Pişirme

Ahşap Mutfak tasarımı
Ahşap Mutfak tasarımı

Depolama
Belirtildiği gibi, tasarımcılar mutfağın giriş noktasına soğutma ve depolama koymanızı tavsiye ediyor. Bu alanın yakınına 16 ila 24 inçlik bir tezgah veya ada koymak iyi bir fikirdir. Bu, buzdolabından ve kilerden çıkarılan eşyaları kolayca düzenlemenizi sağlayacaktır. Kiler kuru malları, temizlik malzemelerini ve kağıt havlu gibi malzemeleri tutabilir. Plastik poşetler, alüminyum folyo ve yiyecek tutabilecek diğer şeyleri saklamak için bu alandaki çekmeceleri kullanın. Bu alandaki dolaplarda kaseler, kek kalıpları, ölçü aletleri ve yemek hazırlamaya yardımcı olacak diğer eşyalar bulunmalıdır.

Çift L mutfak
Vivense mutfak tasarımı

Hazırlık
İdeal olarak, hazırlama ve temizleme alanı en iyi lavabonun çevresinde bulunur. Bu alanların içinde günlük bardaklar ve tabaklar ile birlikte çöp kutuları ve bulaşık makinesi olacak. Lavabonun bir veya iki tarafında 18 ila 3 inç boşluk bırakın. Her zaman kaseler, tabaklar ve mutfak eşyaları koyacağınız için hazırlık alanları temiz ve diğer eşyalardan uzak tutulmalıdır. Küçük bir mutfakta yemek hazırlamak için en az 3 fit boşluk bırakın. Adaların bu kadar popüler olmasının nedenlerinden biri de budur. Çoğu mutfak görevini yerine getirmek için geniş, temiz yüzeyler sağlarlar.

En şık Mutfak modelleri
En şık Mutfak modelleri

Pişirme
Pişirme cihazları tercihen bir duvara yaslanır. Ocak ve fırınların yakınına tencere, tava ve fırın tepsileri yerleştirin. Tost makinesi ve kahve makinesi gibi küçük aletleri de bu alana yerleştirmek iyi bir fikirdir, çünkü hazırlık alanlarını engellerden arındırır.

Vivense Mutfak Tasarımı

Bir önceki yazımız olan 2022 Ahşap Mutfak Tasarımları başlıklı makalemizde Ahşap Mutfak Tasarımları, En şık mutfak tasarımları ve Mutfak tasarım modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat