Dekorasyon

Akıllı evler: bunlar nedir? | Dekor

Eh, başlık biraz aldatıcı oldu 🙂 Bu yazıda ele almak istediğimiz şey şu: evimizde zeka kullanımıve hayatımızı nasıl daha rahat hale getirebileceğini.

Çoğu ev, en yaygın işlevleri kontrol etmek için zaten ev otomasyonu kullanıyor, ancak ev otomasyonu nedir? Ev otomasyonu, evde sahip olduğumuz fonksiyonları ve sistemleri kontrol etmek için yeni bağlantı, bilgi ve iletişim teknolojilerini uygulamaktan oluşur. Akıllı evler, kullanıcılara belirli avantajlar sunan ev otomasyonunun uygulandığı evlerdir.

Ev otomasyonu sayesinde merkezi kontrol Ev otomasyonu bu imkanı sunar farklı ev aletlerinin ve elektrikli ve elektronik sistemlerin kontrolünü bir uygulamada veya cihazda merkezileştirin. Böylece aydınlatma, ısıtma, klima, panjur, elektrikli ev aletleri veya güvenlik sistemlerini tek bir cihaz üzerinden uzaktan yönetebilir ve programlayabiliriz. Hatta akıllı pencereler bile mevcut. Haberleşme Evin herhangi bir odası ile her an, her yerde iletişim halinde olmanızı sağlar. Evde bebekleriniz veya bakıma muhtaç yaşlılarınız varsa bu çok ilginç. Ek olarak, her şey sesle kontrol ile programlanabilir, böylece herhangi bir talimat konuşarak verilebilir.Enerji faturasında tasarruf İyileştirme ve enerji tasarrufu, ev otomasyonunun avantajlarından bir diğeridir. O anda var olan doğal ışığa ve bir odadaki insanlara göre ışıkların açılıp kapanmasının programlanmasından.

Aynı şekilde, yapabiliriz ısıtma veya iklimlendirme programı kullanımı boşa gitmesin diye, onu daha ucuz ücret tarifelerine uyarlayarak veya ateşleme anlarını biz eve gitmeden önce planlayarak. Veya ışığa ve sıcaklığa göre kararan veya açılan ve açık kaldığında size haber veren pencereler.

Ev güvenliği Yeni güvenlik sistemleri, Evin mutlak kontrolü: güvenlik kameraları, varlık dedektörleri, alarmlar, duman tahliyesi, açık kapı veya pencerelerin kontrolü,…
Tüm bunlar aynı zamanda kontrol edilebilir, böylece istediğiniz zaman evinizin durumunu öğrenebilirsiniz ve ister izinsiz girenler, ister yangınlar olsun, herhangi bir olay olması durumunda hemen harekete geçebilirsiniz. Artı, kim yapabilmekten hoşlanmaz evcil hayvanını kontrol et evde olmadığın zaman

Konfor ve huzur Tabii ki, tüm bu yönlerin kontrolü sonunda şu anlama gelir: Evimizde daha rahat bir yaşam: her odada ve her zaman ideal sıcaklığa sahip olmak, basit bir sesli komutla istediğimiz ses veya görüntü eşliğine sahip olmak veya bir odadaki ışığı kısabilmek veya vurgulayabilmek. Panjurların açılıp kapanmasını da programlara göre programlayabilirsiniz.

Ev otomasyonunun dezavantajları – Günümüzde ev otomasyonunun en büyük dezavantajı, fiyat. Yeni evlere giderek daha fazla dahil edilmelerine rağmen, eksiksiz bir sistemin uygulanması hala pahalıdır.

– Pek çok insan, onu kullanmalarını zorlaştıran teknolojik engellere de sahiptir. Her şeyin daha kullanışlı ve basit hale geldiği doğru, ancak yine de belirli bir başlangıç ​​seviyesi gerektiriyor.

– İşlevlere erişmemizi zorlaştıran elektrik kesintilerine veya ağ tıkanıklığına maruz kalıyoruz.

Gerçek şu ki, her gün var olan sorunlar önemsizdir ve çözülebilir ve bunun getirdiği daha birçok avantaj vardır.

Kısacası, ev otomasyonu, bazı insanlara biraz baş dönmesi yaşatabilen, ancak gerçekten ekonomik olarak daha erişilebilir ve her gün kullanımı daha kolay hale gelen bir gelişmedir.

Değiştirilmiş:

13/03/2023 14:03

Bir önceki yazımız olan Evin girişi nasıl dekore edilir, uygulamaya konulacak fikirler ve püf noktaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu