Oturma Odası Dekorasyonu

Bellona Oturma Odası Renkleri

Bellona Oturma Odası Renkleri, Bellona Oturma Odası

Bellona Oturma Odası Renkleri

Bellona Oturma Odası Renkleri Salon renklerini seçmek zor olabilir. Ve en uygun tonlar ve kombinasyonlar üzerinde hızlı bir karar vermek zor olabilir. Bu nedenle, küçük bir odayı dekore etmek zorunda kalmamız durumunda, odamızın küçük odalar için renk seçimine daha uygun olup olmadığını sakince almamız ve dikkate almamız gereken bir karardır ; ya da doğal ışığın yokluğuyla göze çarptığı evlerden bahsettiğimizde karanlık odaların renkleri. Her halükarda dekorasyonun bu noktasına dikkat etmeli ve odadaki perde , mobilya, lamba ve diğer aksesuarlar gibi diğer noktalar doğrultusunda karar vermeliyiz.

Şık oturma odası
Şık oturma odası

Normalde ve diğer yönleri de hesaba katmamız gerekse de, oturma odasının dekorasyonunda rahatlatıcı renkler hakim olmalıdır çünkü burası çok fazla zaman geçirdiğimiz bir odadır ve çok güçlü bir renk zararlı ve külfetli olabilir. Ayrıca bir boyama tekniği ve dayanıklı malzemeler seçmeliyiz . Genellikle, oturma odaları için renkler sadece tonlamaları için değil, aynı zamanda duvarlara uygulanabilecek tekniklerin sayısı da çok olduğu için seçilir. Bu nedenle, gölgeyi seçerken, bizim durumumuzda hangi tür ürünlerin uygun olduğunu da bilmeliyiz.

İstikbal Oturma Odası Renkleri
İstikbal Oturma Odası Renkleri

Neşe veren bir renk seçmek önemlidir. Bu, çok yoğun olduğu anlamına gelmez, aksine, renklerin odaya yerleştirebileceğimiz diğer unsurlarla kombinasyonunda, dinlenmek ve aile ve arkadaşlarla toplantıları kutlamak için rahat ve elverişli bir ortam yaratırlar. Çoğu kişiye oturma odasını kırmızı , siyah duvarlarla dekore etmek gibi görünen tuhaflıklar, aynı zamanda büyük bir iç tasarım başarısı olabilir. Mobilya dikkate alınmalıdır. Oturma odası renklerinde odada kullanılan mobilyaların etkisi büyüktür. Salon mobilyaları koyu tonda kullanıldığında, koyu renklerden kaçınmak, odanın çok kapalı olmaması için daima yumuşak ve açık tonlar kullanmaya çalışmak gerekir.

İstikbal oturma odası modelleri
İstikbal oturma odası modelleri

Bellona Oturma Odası

2022/2023 salonlarının renk trendleri diğer sezonlardan pek de farklı değil. Her şeyin oda için seçtiğimiz dekorasyon tarzına bağlı olduğu doğru olsa da, kiraz ve portakal tonlarının harika varlığı ile renklerin kombinasyonu en çok tercih edilenlerdir. Vintage , eski püskü şık ve Nordik dekorasyon tarzlarında beyaz, gri ve nötr tonların ağırlıkta olduğunu unutamayız. Mobilyamız olması durumunda beyaz veya siyah , hem duvarı hem de oturma odasındaki mobilyaları vurguladığı için turuncu bir renk tonu seçmek mükemmel bir seçenek olabilir.

İstikbal oturma odaları
İstikbal oturma odaları

Öte yandan, ahşap tonlarında en tipik olanlar gibi mobilyalardaki diğer renk türleri için, kirazın başka bir kombine tonla kombinasyonu, 2022 oturma odaları için en iyi renk kararıdır. Her halükarda, duvarın renklerini sürekli değiştirmediğimizi unutmamamız gerektiğinden, çok baskın olmayan bir ton seçmek en iyisidir . Evde yaşayan birkaç üye varsa, bunun rızaya dayalı bir karar olması tavsiye edilir. Seçeneklerin sayısız olduğunu ve benzersiz bir iç dekorasyonun olmadığını fark etmemiz için, oturma odasının nasıl boyanacağına dair harika bir örnek seçkisi bırakmak istiyoruz. Salon duvarlarını boya ile süslemenin yanı sıra duvar kağıdı, dekoratif panel, fotomural ve dekoratif vinil yerleştirme ile de ortamı zenginleştirebiliriz.

Bir önceki yazımız olan İstikbal Kırmızı Oturma Odası başlıklı makalemizde Bellona Kırmızı Oturma Odası, İkea Oturma Odası ve İstikbal Kırmızı Oturma Odası hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu