DekorasyonSalon DekorasyonuYatak Odası Dekorasyonu

Dekoratif Oda Bölme Panelleri

Dekoratif Oda Bölme Panelleri

Dekoratif Oda Bölme Panelleri

Merhabalar, Evini farklı fikirlerle şık halde dekore edebilmek herkesin istediğidir fakat riske girmek istemezler. Salonu büyük evlerde, stüdyo dairelerde, açık mutfaklı evlerde ve daha pek çok gerekçeyle tek bir odayı bölmek ve birbirinden ayrı algılanacak alanlar oluşturmak gerekebilir. Bugün alçıpan duvar sistemleriyle, ses ve ısı yalıtımına da imkan verecek şekilde odanıza duvar ekletmeniz ve oda içinde bir oda daha elde etmeniz gerekebilir. En iyi dekorasyon ekibi olarak biz de alışılmışın dışında şık dekorlar yapmanız için araştırma yaptık. Düz duvar ördürtmek yerine, acaba başka ne gibi dekoratif oda bölme panelleri fikirleri olabilir? Yaratıcı bölme panel modelleri dekorasyonu nasıl olur bir bakalım.

Büyük salonlar genellikle hem oturma odası hem de yemek odası olarak kullanılır. Bu ikisini birbirinden ayırmak için camlı bölme kullanmak iyi bir fikir olabilir. Yemek odası olması şart değil tabii. Camlı bölmeyle kendinize bir çalışma köşesi de ayırabilirsiniz. Stüdyo daireniz için son derece dekoratif ve işlevsel bir çözüm olabilir dekoratif oda bölme panelleri. Yatak bölümü gözlerden saklanırken, ahşabın doğallığıyla göz alabilirsiniz. Bu tip ahşap paravanlar için bir marangozdan yardım isteyebilirsiniz. Ağaç cinsine göre fiyatlar artabilir ancak belki de ahşap kaplama sunta kullanabilirsiniz.

En Şık Dekoratif Oda Bölme Panelleri

Biraz araştırma yaparak harika oda bölme panelleri dekorasyonları oluşturabilirsiniz.  Odayı bölmek için ustalarla görüşmeye başlamışken, neden duvarınızı bir kitaplık ya da raf olarak düzenlemek istediğinizi de belirtmiyorsunuz? Kitaplık olarak kullanabileceğiniz birbirinden şık dekoratif oda bölme panelleri oluşturabilirsiniz.  Oda bölmek için başka bir başka dekoratif oda bölme panelleri fikri de perde uygulaması da japon perde de denilen panel perdeler olabilir. Bu kez perde tavan ve zemin arasında daha gergin duruyor. Klasik kumaş perdeye göre bölme olarak daha sağlam duruyor. Bu tip bölmeler ince oldukları ve fazla yer tutmadıkları için çoğu odada daha kullanışlı olacaktır. Hatta daha neşeli bir kumaş seçilerek, çocuk odasını kardeşler arasında paylaştırmak için bu yöntem gayet elverişli olabilir.

Bölme Paneller

Dekoratif oda bölme panelleri yaptırırken kitaplık gibi kullanabileceğiniz seçenekler de mevcut. Birçok kitaplık oda bölme yöntemi ya da oda bölücü olarak kullanılabilse de aslında asıl yapılma amaçlarında bu yoktur. Yani tüm kitaplıklar bir duvara yaslanacakmış gibi planlanarak yapılır. Yeni nesil ev dekorasyonunun olmazsa olmazlarından kitaplıklar ister yüksek ister alçak olsun, ister dik ister farklı tarz bir tasarıma sahip olsun hepsi oda bölme yöntemi olarak kullanılabilir. Arka tarafı kapalı olmayan kitaplıklar her iki yanından da kitapların yerleştirilebildiği ergonomik kitaplık ve oda bölücü olarak dekorasyon stillerinde yerlerini alır. En kullanışlı oda bölme yöntemleri yazımızdan farklı yöntemler hakkında bilgi alabileceğiniz gibi galeri kısmından çeşitli örnekleri de inceleyebilirsiniz. Bu dekorasyon mobilyalarını kullanmadan önce yapılabilecek en iyi iş farklı tasarımları ve örnekleri incelemektir.

En iyi dekorasyon olarak sizler için en iyi dekoratif oda bölme panelleri dekorasyonlarını araştırdık ve bir galeri oluşturduk. Bu fikirlerle evinize harika bir hava katabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Mavi Salon Dekorasyonları başlıklı makalemizde mavi ev dekorasyonları, mavi renginin anlamı ve Mavi Salon Dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu