Dekorasyon

Elektrik fiyatları: en ucuz nasıl bulunur

Elektrik her evin temel hizmetlerinden biridir. Ancak, aynı zamanda en pahalılarından biri haline geldi. Bu, giderek daha fazla insanın enerjiye harcadıklarından tasarruf etmenin yollarını aradığı anlamına geliyor. Neyse ki İspanya pazarında, elektrik için daha fazla ödeme yapmanıza gerek kalmaması için her evin tüketim profiline göre ayarlanan birçok plan var. Ardından, en iyi elektrik fiyatlarını bulmak için bazı ipuçlarını paylaşacağız.

serbest piyasa vs düzenlemeye tabi piyasa Her ev için en uygun elektrik tarifesini belirlemeden önce anlaşılması gereken ilk şey, serbest piyasa ile düzenlemeye tabi piyasa arasındaki farktır. Onları ayıran şey, elektrik fiyatının belirlenme şeklidir: Serbest piyasa Serbest piyasada, elektrik şirketleri enerji fiyatını belirler. Genel olarak, aşağıdaki durumlarda kiralamak uygundur:

– Yoğun saatlerde çok tüketiyorsunuz: Firmalar 24 saat sabit fiyat verirler, böylece günün her saatinde az ya da çok tüketme derdiniz olmaz.

– Ek hizmetlere ihtiyacınız var: Serbest piyasa, bakım sağlamanın yanı sıra bir gaz hizmeti sözleşmesi yapma imkanı sunar.

– Özel indirimlerden yararlanmak ister misiniz?: Genel olarak ilk aylarda indirimli fiyat ödersiniz. Benzer şekilde, bazı şirketler, Repsol ve yönlendirme programı gibi hizmetlerinin ötesinde teklifler sunar.

Düzenlemeye tabi piyasa Düzenlemeye tabi piyasada elektrik fiyatı her saat değişir. Bu tür bir hizmet aşağıdaki durumlarda uygundur:

– Haneniz savunmasız bir tüketici olarak nitelendiriliyor: Bu durumda sosyal bonus oranına %25 ile %65 arasında indirimlerle ulaşabilirsiniz.

– Yoğun olmayan saatlerde çok tüketiyorsunuz: Bu saatlerin fiyatı genellikle %30 daha ucuzdur, bu nedenle düzenlenmiş pazarın size uyması muhtemeldir.

Farklı alternatifleri araştırın Tüketici profiliniz serbest piyasanın daha uygun olduğunu tespit ederse, size en uygun şirketi bulmak için kapsamlı bir araştırma yapmanız gerekecektir. Hafif bir karşılaştırıcı, bir şirket ile diğeri tarafından sağlanan hizmet arasındaki farkları keşfetmek için kullanabileceğiniz ilk araçtır. Fiyatlar ortalama kullanıma göre derecelendirilir, ancak fiyata, derecelendirmelere ve yenilenebilir enerji kullanımına göre filtreleme yapabilirsiniz.

Öte yandan, farklı şirketlerin müşterilerinin görüşlerini toplayan portallar var. Pon Opinión ES, son aylarda müşterileri tarafından paylaşılan tüm yorumlara erişmek için şirkete göre filtrelemenize olanak tanır. Bu şekilde, bu hizmeti kiralarsanız neler bekleyebileceğiniz konusunda çok daha kesin bir fikir oluşturabileceksiniz.

En iyi elektrik fiyatlarını bulmak, serbest ve düzenlenmiş piyasa arasında karar vereceğiniz tüketici türünün analiz edilmesini gerektirir. Serbest piyasada bir şirketi işe alırken, karşılaştırma yapanlar ve diğer tüketicilerin görüşleri aracılığıyla bilinçli bir karar vermek için farklı alternatifleri araştırmak en iyisidir.

Oluşturuldu:

18/01/2023 12:01

Bir önceki yazımız olan Ucuz Mutfak Mobilyaları: mitler ve gerçekler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu