Dekorasyon

Konfor ve sürdürülebilirlik, aynı madalyonun iki yüzü

Günün çoğu zaman kapalı mekanlarda geçer. Hatta bazı araştırmalar bu sürenin hayatımızın %90’ını kapsadığını gösteriyor. Ev, okul, ofis, hastane, alışveriş merkezi, restoran… işte bu yüzden konfor denince hiç de basit değil.

İspanyol Kraliyet Akademisi’ne göre konforun tanımı, tek anlamıyla “refah veya maddi rahatlık” dır. Bu esenlik, aile üyelerimizle iyi sohbet etmemizi, işte daha iyi sonuçlar almamızı, hızlı bir şekilde iyileşmemizi, mağazaların tadını çıkarmamızı veya iyi bir yemek yememizi sağlayan şeydir. Çünkü maddi veya fiziksel ortamın koşullarının her şey için, beden ve zihin için önemli olduğu açıktır.

Çevresel koşullardan bahsettiğimizde, diğer hususların yanı sıra sıcaklık, güvenlik, görsel veya akustik rahatlıktan söz ederiz. İyi bir sıcaklık, iyi bir doğal aydınlatma veya sokaktan gelen gürültünün azaltılması şüphesiz pencereden ve iyi bir camdan sağlanabilir.

Şirket, CLIMALIT PLUS® çift cama bir dokunuş katmak istedi ve gelişmiş bir versiyon olan CLIMALIT ECOLOGICAL®’i piyasaya sürdü. cam, çevresel etki açısından zorlu bir üretim süreci izledi ve camlı çözümün tamamı için karbon ayak izinde %25’lik önemli bir azalma sağladı.

Bu anlamda ve daha da fazlası, iklim değişikliğinin giderek daha fazla ve daha şiddetli bir şekilde ortaya çıktığı bu zamanlarda, konfor ve esenliğin sürdürülebilirlikle çelişmesi gerekmiyor. Aslında, bunu entegre etmeleri ve göstermeleri gerekiyor.

Her şeyin doğduğu yer evdir, bu nedenle iyi uygulamaların, topluma bağlılığın ve her şeyden önce esenliğin, sağlıklı ilişkilerin ve iyi hissetmenin bir sürüsü olması önemlidir, bu yüzden burada belki daha da önemlidir. rahatlığın tüm ilkelerine saygı duymak mümkündür.

EKOLOJİK CLIMALIT®, kullanıcı ve gezegen ile birlikte sorumlu konutlara yapılan bir yatırım haline gelir. Konfor ile ilgili olarak, yukarıda belirtildiği gibi, büyük faydalar sağlayabilir. ısı ve ses yalıtımı, güneş kontrolü, doğal ışık, güvenlikayrıca ev ve/veya iş ekonomisi ile ilgili olarak, klima sisteminin ve elektrik ışığının daha az kullanılması ve verimliliği sayesinde faturalarda tasarruf sağlar.

Bu seri, esenliğin tadını çıkarmanın ve cepleriyle ilgilenmenin yanı sıra gezegeni korumanın farkında olan ve buna kendini adamış kişiler için tasarlanmıştır. Bu bardaklar, atıkları ayırmak, sorumlu bir şekilde üretilmiş ürünleri tüketmek, yiyecek israf etmemek veya enerji israf etmemek gibi küçük günlük eylemleri tamamlar.
Peki, ECOLOGICAL CLIMALIT® nedir? Konuyla ilgili daha teknik bilgilere geçecek olursak “camları Saint-Gobain Glass tarafından bir ORAÉ substratı üzerinde üretilen, düşük karbon ayak izine sahip ilk düz cam olan bir dizi çift ve üçlü cam”.

Tüm bu üretim süreci, CLIMALIT PLUS® markasının güvencesi ve tüm başarı geçmişi ile yapılmaktadır.
Ayrıca serinin çözümleri EKOLOJİK KLİMALİT®, Isı yalıtımını ve güneş kontrolünü geliştirmek için camları vardır. PLANISTAR ONE ORAÉ dış ve lamine güvenlik camı STADIP ORAÉ İçeride, sıcak kenarlı ve argon ara katman profiline sahip hazneler, mükemmel düzeyde enerji verimliliği sağlar.

Akustik izolasyonla ilgili olarak, özellikle trafiğin yoğun olduğu alanlarda veya okulların veya hastanelerin yakınında, ürün yelpazesi güçlendirilmiş akustik konfora sahip özel çözümler içerir, STADIP SILENCE ORAÉ.

CLIMALIT PLUS® son yıllarda pratik olarak tüm çift camları tanımlayan kelime haline geldiyse (daha fazla veya daha az titizlikle)), bundan sonra duyulmaya başlanacak olan EKOLOJİK KLİMALİT ® olacaktır.çünkü konfor ve sürdürülebilirlik el ele gitmelidir.

Oluşturuldu:

09/12/2022 12:14

Bir önceki yazımız olan Noel düğünü için rehber başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu