Dekorasyon

Modern Merdiven Fikirleri

Modern Merdiven Fikirleri

Modern Merdiven Fikirleri

Modern Merdiven Fikirleri Merdivenler, ikincil bir yerde olmasına rağmen, evin tarzına göre bir tasarıma sahip olsa da, her evde her zaman olmuştur. Sonuç olarak, evinizde tadilat yapacaksanız, belki de daha güncel bir görünüm kazandırmak için merdiveni değiştirmeyi düşünmelisiniz. Bu nedenle, bu yazıda size, belirgin bir çağdaş tarza sahip evler için ideal olan birkaç modern merdiven tasarımını gösteriyoruz.

Tarz Merdiven Fikirleri
Tarz Merdiven Fikirleri

Ve bu segmentler için son zamanlarda en çok işlenen konsept ise yüzer merdivenler. Tabii ki, aslında yüzer değiller, ancak iki klasik destek kirişinden bağımsız olan yapıları, yüzer gibi görünmesini sağlıyor. Ama temel olarak yapılan şey, merdivenin çalışmasını sağlamak için, direnişi içeren diğer unsurlarla onları değiştirmektir. Çoğu durumda ahşap basamaklar iki büyük cam duvara yapıştırılmıştır.

Şık merdiven örnekleri
Şık merdiven örnekleri

Başka bir tasarımda, bir tarafı duvara, diğer tarafı havaya takılırlar, diğerleri tavana asılır ve hatta daha fazlası, insanların ağırlığının kuvvetlerini ayrıntılı figürlerinde dağıtır. dik durabilmek. Tabii ki, çok çocuğunuz varsa tavsiye edilmez, bu nedenle bu tür bir projenin sadece bekar çiftlere veya büyük çocuklara veya çok fazla gösterileceği ofislere uygulanması en mantıklısı olacaktır. hem tasarımda hem de yenilikte iyi tat.

Şık Merdiven Fikirleri
Şık Merdiven Fikirleri

Ancak merdiveninizi yenilemek istemiyorsanız veya istemiyorsanız, bazı dekoratif numaralarla zaten sahip olduğunuz merdiveni de güncelleyebilirsiniz. Şimdi onları beğenimize göre dekore edip odadaki başka bir çekici unsura dönüştürebilirsek, neden sıkıcı merdivenlerle yetinelim? Koridorlar gibi, merdivenler de evde sadece geçiş işlevini yerine getirmesine rağmen, onu dekore etmenin ve şık tutmanın önemli olduğu bir alandır.

Renkli merdiven modelleri
Renkli merdiven modelleri

Birkaç yıl öncesine kadar, ev ortamının unutulmuş yerleri olan merdivenler, biraz renkle zar zor dokunulsa da, bugün bir dekoratif unsur daha. Ahşap damarın farklı renklere boyandığı yukarıdaki görselde olduğu gibi en sevdiğiniz rengi kullanma ve çeşitli dekorasyon yöntemlerine dönüştürme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Modern Merdiven Fikirleri
Modern Merdiven Fikirleri

Özellikle merdivenlerin bu dekorasyonunda basamakların her biri için çok özgün ve ilginç motifler kullanıldığından ve siyahla birleşen sarı renk, ona zarif bir görünüm kazandırdığı ve daha geniş görünmesini sağladığı için, birkaç tasarımla tek bir renk büyük bir çekiciliktir. onların alanı, sadece görsel olarak bile. Modern Merdiven Fikirleri özellikle yeni tarz evlere kolaylıkla modernize edilebilen fikirlerdir.

Merdiven örnekleri
Merdiven örnekleri

Merdiven dekorasyonu, dediğimiz gibi, çok çeşitli fikirlerden yararlanan bir ifade biçimi haline gelir. Yukarıdaki resimde, siyah ve beyazın stil ile karıştırılması, onları çok çekici ve orijinal yapan bir piyano tuşu hissi verir. Müzik severler ve kimsenin gözden kaçmayacağı merdivenleri olduğu için özgünlüklere bayılanlar için mükemmel bir fikir.

Merdiven Fikirleri 1
Merdiven Fikirleri 1

Kitapları sevenler, onları hatırlatan her şeyi, okudukları harika hikayeleri, aşk romanlarını, macera hikayelerini, okuma zevkini severler. İç dekorasyonda da aralarında en sevdikleri zevkleri canlandıran ilginç şeyler bulabilirler, kitap okuyarak. Merdivenleri en sevdiğiniz yazarların hayali bir kitaplığına dönüştürerek dekore etmek nasıl olabilir?

Farklı merdiven tasarımları
Farklı merdiven tasarımları

Bu durumda, resimde görebileceğiniz gibi, merdivenlerin orijinal ve basit bir dekorasyonu, çeşitli renkler ve ayrıca harf stilleri kullanılarak ve harika kitapları hatırlamak için adım ve adım arasındaki terk edilmiş boşluktan yararlanılarak yapılmıştır, ancak eğer öyleyse bunlar değil Okuma zevkinize damgasını vuranlar bunlar, çünkü biliyorsunuz, artık merdivenlerden çıkarken onları hatırlayabiliyorsunuz.

Ahşap merdiven tasarımları
Ahşap merdiven tasarımları

Modern Merdivenler

Çoğu zaman merdivenin altında kalan boşluk, kullanımı için fikir verilmediği takdirde ortamlardan yararlanmayı zorlaştırır. Bu, modern merdiven tasarımında çok yaratıcı çözümler öneren güncel trendlerden bir diğeridir. Odalarımızın estetiğini bozmadan, daha da iyisi bir dekorasyon merkezi haline getirmeden o alanı bir depoya dönüştürmek için sayısız ilginç ve çok faydalı fikir var.

En Şık Merdiven Modelleri
En Şık Merdiven Modelleri

Göreceğiniz gibi, fikirler çok çeşitlidir ve biraz merdivenin altında bıraktığı şekle ve alana bağlı olacaktır. Alternatiflerden bazıları, altına bir masa veya süslü sandık yerleştirilmesi olabileceğinden, portmanto veya şemsiyelik eklenmesi olabilir. Veya orayı bisikletleri düzenli bir şekilde saklamak için bir alan yapın. Kalan alan geniş olsa bile, bir çeşit oturma odası kurulabilir. Ayrıca hoş bir estetik ve maksimum alan kullanımı elde etmek için farklı şekillerde raflar veya çekmeceler yapabilirsiniz veya neden olmasın, evimizde artık yer bulamayan kitapları saklamak için güzel bir kütüphane olabilir. Modern Merdiven Fikirleri her evde kullanılmasa da uygun evlere farklı şıklıklar katabilir.

Bir önceki yazımız olan 2022 İKEA Ev Kataloğu başlıklı makalemizde 2022 İKEA Ev Kataloğu, İkea ve İkea Salon Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu