AksesuarPerde Modelleri

Perde Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Perde Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Perde Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Merhaba arkadaşlar, önceki yazımızda belirttiğimiz gibi perde konusu ev dekorasyonu için en önemli konulardan biri olduğundan dolayı bu konu üzerinde çok duracağız. Şimdi ise sizlere perde seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler hakkında detaylı ve işinize yarayacak bilgiler vereceğiz. Bu bilgiler yeni eviniz için perde seçerken işinizi kolaylaştıracaktır.

Perdeler aynı zamanda evin gelinliği diye adlandırılır. Evin havasına en büyük etkiye sahip olan unsurlar evin perdeleridir. Bu yüzden perde seçimi yaparken her türlü konuda dikkatli olmak gerektiğini unutmamalıyız. Ev dekorasyonunda perde seçimi yaparken çok büyük alternatif yelpazesi ile karşılaşmamız mümkündür. Bu işimizi bir açıdan kolaylaştırırken başka bir açıdan zorlaştırmaktadır.

Perde seçimi yaparken ev dekorasyonumuza uygun ve dekorasyonun bütünlüğünü bozmayacak perde modellerini tercih etmemiz gerekmektedir.

Perde Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler
  • Perde seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler seçeceğiniz perdenin mobilya modeline uygun olmasıdır. Mobilyanız hangi tarzda ise perdeniz de o tarzda olmalıdır.
  • Eğer mobilyanız buna uygunsa perde tutucuları ile perdelerinizi sağdan sola tuttutabilir, ufak ve şık perde aksesuarları kullanabilirsiniz.
  • Fon perde kullanmayı düşünüyorsanız fon perdenin arkasına astar yapabilirsiniz böylece fon perdeniz daha dolgun bir görünüme sahip olabilir.
  • Sportif tarzda bir eve sahipseniz eğer bu tarzda evler için panel perde yada japon perde modellerinden kullanabilirsiniz.
  • Perde seçiminde önemli detaylardan biride perdenin rengidir. Perde rengi seçerken koltuk takımının tamamıyla aynı rengi seçmekten uzak durun bunu yaparsanız evinizi boğabilirsiniz. Bunu yapmaktansa koltuğun üzerindeki detay renk yada kırlent renginde perde seçimi yapmanız çok daha iyi olacaktır.
  • Çok fazla ışık alan odalarınız varsa burada hareketli bir türl modeli yada düz renk bir perde modeli tercih etmelisiniz.
  • Çocuk odasına perde seçimi yapacağınız zaman önce odanızın iç dekorasyonunu tamamlayın daha sonra uyguladığınız dekorasyon temasına uygun bir perde modeli seçin. Örneğin erkekler için mavi renkli kızlar için pembe renkli perdeler olabilir.
  • Genç odalarına perde seçimi yapacağınız zaman dijital perdeleri tercih edin.
  • Perde temizliği derdini çok yaşamak istemiyorsanız ütü gerektirmeyen kolay temizlenebilen perde modellerinden seçebilirsiniz.

Aşağıda sizler için toparladığımız farklı perde modellerini ve perde aksesuarları galerisini inceleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Modern Ahşap Yemek Masası Modelleri başlıklı makalemizde 2017 yemek masaları, ahşap yemek masaları ve Modern Ahşap Yemek Masası Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu