Dekorasyon

Sık Sık Yapılan Dekorasyon Hataları

Sık Sık Yapılan Dekorasyon Hataları

Sık Sık Yapılan Dekorasyon Hataları

İnsanlar evlerine önem verir bu yüzden değişik dekorasyon fikirleri üretirler. Fakat bu fikirler sonucu yapılan ev dekorasyonu istenildiği gibi olmayabilir. İnsanlar o kadar emek verdikten sonra ve para harcadıktan sonra evlerinin dekorasyonunun istedikleri gibi olmaması canlarını sıkıyor ve evlerinin dekorasyonunun neden bekledikleri gibi olmadığını bulmaya çalışıyorlar. Bizde sizlere Sık Sık Yapılan Dekorasyon Hataları aktaracağız. Bu sayede evinizin dekorasyonu sırasında nerede hata yatığınızı görebilirsiniz. Bu konuda ilk olarak hem ucuz olsun hem de dört dörtlük olsun mantığını yok etmelisiniz. Çünkü eviniz için cimrilik yaptığınız takdirde istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Ev dekorasyonunuzu yapacağınız zaman bazı ürünleri uygun fiyata almış olabilirsiniz. Fakat bu bütün evinizdeki ürünleri uygun fiyata alacağınızı göstermez.

Sık Sık Yapılan Dekorasyon Hataları

Ev dekorasyonu yaptırdıktan sonra pişman olmamanız için nasıl bir ev istediğinizi tam olarak karar vermelisiniz. Aynı zamanda evinizin spor bir tarzda mı olacağına yoksa klasik bir ev mi olacağına tam olarak karar vermeniz gerekir. Evinizin bir bölümünde altın sarısı ve işlemeli çerçeveler dururken bir bölümünde sportif bir koltuk olması bir karışıklığa sebep olabilir ve evinizin dekorasyonu için iyi olmaz. Ev dekorasyonu sırasında ev aksesuarları seçerken de insanlar birçok hata yapmaktadır. Bu hataların başında ise evinizin renkleriyle uyumu olmayan veya evinizde eşyalara gör oldukça zıt düşen ev aksesuarları kullanılmasıdır. Çerçeve ve koltuk örneği aslında bu duruma da bir örnektir.

En Çok Yapılan Dekorasyon Hataları
En Çok Yapılan Dekorasyon Hataları

Sık Sık Yapılan Dekorasyon Hataları  Ev dekorasyonlarında en çok yapılan hatalardan birisi de evdeki eşyaların büyüklüğü ile uyumlu büyüklüklerde eşyaların kullanılmamasıdır. Evinizde bulun eşyaları genellikle minimal ölçülerde seçtiyseniz evinizdeki tablonun boyutu çok büyük olduğu takdirde göz yorabilir ve evinizdeki parçalarla da uyumsuzdur. Ev dekorasyonu sırasında renklerde çok önemlidir. Fakat insanlar genellikle evlerinde seçtikleri renklerde çok büyük hatalar yaparlar. Örneğin küçük olan evlerde koyu renk kullanılması oldukça riskli ve hatalı bir tercihtir. Eviniz küçükse saha geniş ve aydınlık bir hava kazandırmak için krem gibi açık renkler kullanmanız gerekir. Koyu renk kullanmak istiyorsanız evinizde bu tercihinizi aksesuarlardan yana kullanmak daha mantıklı bir tercihtir.

 

Bir önceki yazımız olan Mavi Salon Dekorasyonları başlıklı makalemizde mavi ev dekorasyonları, mavi renginin anlamı ve Mavi Salon Dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu