Yatak Odası Dekorasyonu

2022 Yatak Odası Renkleri

2022 Yatak Odası Renkleri

2022 Yatak Odası Renkleri

2022 Yatak Odası Renkleri Bugün, bu makale aracılığıyla , dekorasyondaki mevcut trendlerle çok uyumlu , yatak odaları için çeşitli renk önerileri sunuyoruz . Bizi en iyi temsil eden tarzda, istediğimiz odaya ulaşmak için idealdirler. İç mimarların trendlerine ek olarak Sherwin Williams, Behr veya Pantone gibi bazı firmaların tahminlerine dayanarak, 2022 2023 için önerilen odaları boyamak ve dekorasyonlarıyla birleştirmek için renkleri aşağıda göreceğiz.

Açık pembe
Açık pembe hala kullanılmaktadır ve diğer çok soluk ve narin pembe tonları, bazıları biraz gri ile hafifçe karıştırılmıştır.

pembe çubuk 2
pembe çubuk 2

Pembe çubuk
Bu renk beyaz, gri veya bej ile harika görünüyor.

pembe çubuk
pembe çubuk

Fuşya
Daha yoğun bir pembe, neredeyse fuşya, yatak odası duvarlarından birinde vurgu olarak kullanılabilir.

Fuşya
Fuşya

Prusya mavisi
Biraz grimsi olan bastırılmış blues bu yıl çokça kullanılacak. Ayrıca pastel gök, yatak odalarında önemli bir rol oynamaktadır.

Prusya mavisi
Prusya mavisi

Lacivert
Bu kadar sakinliği ileten bu derin mavi tonu da yatak odasında kullanmak için başka bir olasılık. Beyaz ve gold detayların eşlik ettiği model oldukça şık görünebilir.

Lacivertt
Lacivertt

Açık mavi
Bu soluk mavi tonuna bej, beyaz ve siyahın farklı tonları eşlik edebilir.

Açık mavii
Açık mavii

Mavimsi yeşillikler
Maviye yakın yeşiller de kullanılan alternatiflerden biri olacaktır. Maviler ve yeşiller, sakinleştirici bir etkiye sahip oldukları için yatak odası duvarları için iyi renkler olarak kabul edilir. Sakinleştirici bir duvar resmi, hayal gücüne yardımcı olmak için mükemmel bir zemin sağlarken, uygun aksesuarlar alanın steril ve sıkıcı görünmesini engeller.

Mavimsi yeşillikler yatak odası renkleri.jpg 2
Mavimsi yeşillikler yatak odası renkleri.jpg 2

Koyu griler
En koyu olanlar dahil grinin tüm tonlarından yararlanabilirsiniz. Hem sıcak hem de soğuk griler kullanılıyor.

Koyu gri yatak odası renkleri
Koyu gri yatak odası renkleri

Limon sarısı
Güneşli sarılar da bu yıl için bir başka öneri.

Limon sarısı yatak odası renkleri
Limon sarısı yatak odası renkleri

Sarı hardal
Bu renk yorgan gibi özellikle aksesuarlarda kullanılmaktadır.

Sarı hardal yatak odası renkleri.jpg 2
Sarı hardal yatak odası renkleri.jpg 2

Kabak portakalı
Duvarlardan birini boyamak, yatak odasını renklendirmek için bunaltıcı olmadan kullanılabilir.

Kabak portakalı yatak odası rengi.jpg 2
Kabak portakalı yatak odası rengi.jpg 2

Beyaz yatak odaları
Beyaz bir yatak odası, çok fazla çaba harcamadan kesin bir başarı için sezondan sonra en önemli sezon olmuştur, çünkü bunlar zarif, taze, sonsuza kadar modern ve her şeyden önce rahat olarak takdir edilmektedir. Göreceğiniz gibi, zarif yatak odalarına hayat vermek için bulabileceğimiz en basit yollardan biri, çünkü sadece duvarlarımızı ve mobilyalarımızı bu renge boyamayı seçerek misyonumuzun büyük bir bölümünü gerçekleştireceğiz.

Beyaz yatak odası renkleri.jpg 4
Beyaz yatak odası renkleri.jpg 4

Bu rengin yatak odalarını seçmek, odamız küçük veya çok parlak değilse de harika bir fikir olabilir, çünkü beyazın mekanları daha geniş ve daha parlak gösterme özelliği vardır.

Beyaz yatak odası renkleri
Beyaz yatak odası renkleri

Bej yatak odası rengi
Bu tonlar asla modası geçmeyecek bir klasik.

Bej yatak odası renkleri.jpg 3
Bej yatak odası renkleri.jpg 3

Çivit mavisi yatak odası rengi
Bu renk daha çok çocuk odalarında kullanılan bir renktir. Bu rengin en önemli özelliği iç açıcı olmasıdır.

Çivit mavisi yatak odasu
Çivit mavisi yatak odasu

Adaçayı yeşili veya nane
Duvarların temiz görünmesi ve dolayısıyla alanın daha büyük görünmesi için onları nötr renklerle boyamak uygundur. Mükemmel bir seçenek, perdelere veya panjurlara renk eklemektir. Duvarları nötr bir renge boyayarak sadece perde ve aksesuarları değiştirerek odanın rengini değiştirebilirsiniz. Bu durumda, beyaz duvarlı bir yatak odasını renklendirmek için pastel nane yeşili kullanılmıştır.

Yatak odası yeşil renk
Yatak odası yeşil renk

Yatak odasına enerji verici bir uyarıcı vermek için, her birinin zevkine ve tarzına göre 3 ila 4 parlak renk arasından seçim yapabilir ve bunları orijinal bir şekilde mobilyalara, duvarlara, zeminlere ve hatta tavanlara dahil edebilirsiniz. Bunun yanı sıra daha nötr ve ihtiyatlı tonlarla başarılı bir şekilde kombine edilebilirler.

Sarı
Yatak odalarında sarı renk kullanımı çok tercih edilmese de bazı zevklere uygun şekilde kullanılması mümkündür.

Yatak odasında sarı renk kullanımı
Yatak odasında sarı renk kullanımı

Her şey eşleşmeli eşleşmeli olmak zorunda değil. Başka bir deyişle, renklerin geleneksel bir şekilde birleştirmek için tasarlanması gerekmez. Kumaş ve gölge karışımıyla eklektik bir dekorasyon kullanmaya başlayabilirsiniz. Noktalı veya çizgili çiçek baskıları ve aynı rengin veya tersine zıt renklerin tonlarının bir karışımı.

Yatak odasında sarı renk kullanımı.jpg 2
Yatak odasında sarı renk kullanımı.jpg 2

Gri
Geleneksel olarak, ebeveynler bebeğin yatak odasını cinsiyet rengine göre, kızlar için pembe ve erkekler için açık mavi olarak dekore etmeyi seçerler. Biraz daha hevesli, canlı ve parlak renklerle dolu bir odayı tercih edin. Bununla birlikte, kız veya erkek olmasına bakılmaksızın, bebek yatak odası için en çok yönlü renklerden biri gridir.

Yatak odasında gri renk
Yatak odasında gri renk

Duvarlar genellikle çocuklar ve ergenler tarafından oldukça kötü muamele görür, bu nedenle çocuk veya genç odasında tertemiz beyazı unutmak daha iyidir. Bunun yerine, yoğun bir renkte boyamak istemiyorsanız, kiri gizleyecek ve lekeleri çok daha fazla sürtecek grileri veya kremleri tercih edin.

Kırmızı ve gri
%100 etkili örneklerden biri, beyaz, gri ve kahverengi gibi nötr tonların aksine kırmızının çeşitli tonlarının kullanılmasıdır. Bazılarının sıcaklığı, bazılarının soğukluğu ile birleşince elde edebileceğimiz en uyumlu ve güzel mekanlardan biri ortaya çıkıyor.

Yatak odasında kırmızı renk kullanımı
Yatak odasında kırmızı renk kullanımı

Pembeler ve gri
Mevcut zengin renk paletinde bulduğumuz çok çeşitli güller, grinin farklı tonlarıyla birleşerek güzel, sıcak ve feminen mekanlar yaratıyor.

Açık pembe
Açık pembe

Turuncu ve gri
Güzel ve zarif yatak odaları, turuncunun sıcaklığını beyaz, gri ve siyahın nötrlüğü ve inceliği ile birleştirerek yeniden yaratılabilir.

Yatak odası turuncu rengi
Yatak odası turuncu rengi

Mor ve krem
Mor, zengin tonları süper rafine olduğundan ve bize çok uyumlu ve sıcak bir stil vermek için kahverengi ve / veya bej ile başarılı bir şekilde birleştirilebildiğinden, sunacak çok şeyi olan renklerden bir diğeridir.

Yatak odası mor renk kullanımı
Yatak odası mor renk kullanımı
2022 Yatak Odası Renkleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan 2022 Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizde Dekorasyon Fikirleri, Mutfak dekorasyon fikirleri ve Oturma odası dekorasyon fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu