Dekorasyon

2023 Bebek Araba Koltukları

2023 Bebek Araba Koltukları

2023 Bebek Araba Koltukları

2023 Bebek Araba Koltukları Bebeğinizi hastaneden eviniz de dahil olmak üzere herhangi bir yere götürmeden önce muhtemelen bir araba koltuğuna ihtiyacınız olacağını biliyorsunuzdur. Ancak bu kadar çok araba koltuğu modeli ve küçük çocuğunuz için en güvenli olanı seçmek için çok fazla baskı varken, hangisini seçeceğinize karar vermek çok zor bir karar olabilir.

Bebek koltuğu
Bebek koltuğu

İlk olarak, aşağıdakilerden sizi temin ederiz. Bugün piyasada bulunan yeni çocuk oto koltukları, devlet güvenlik standartlarını karşılamalıdır. Yani daha az harcamak, araba koltuğunuzun daha az güvenli olacağı anlamına gelmez. Bununla birlikte, daha pahalı araba koltukları size daha büyük gölgelikler, daha kolay kurulum ve potansiyel olarak şu anda yasalarca gerekli olmayan bazı ek güvenlik önlemleri gibi bazı ekstralar sunacaktır.

Çeşitli avantajlar sunan ve küçük çocuğunuzun hayatının farklı evrelerine uygun üç tip araba koltuğu vardır. Araba koltuğu yasaları eyaletten eyalete değişse de, ülke genelinde bebeklerin arkaya dönük binmeleri gerekirken, küçük çocuklar yönergeleri, boy ve ağırlık gerekliliklerini karşıladıkları sürece arkaya bakan veya öne bakan koltuklara binebilir. Ve çoğu eyalette, daha büyük çocuklar bir yükseltici koltuğa binmelidir. Hızlı bir analiz yapalım:

Bebek arabaları
Bebek arabaları

Yenidoğandan bebeğiniz koltuğun boyuna veya ağırlığına (genellikle 22-35 pound) ulaşana kadar kullanılan bu koltuklar her zaman arkaya bakar. Küçüğünüz bebek koltuğunu aştığında, yeni yürümeye başlayan çocukları barındıracak şekilde tasarlanmış, dönüştürülebilir veya öne bakan başka bir araba koltuğu satın almanız gerekir.

Bu koltuklar, çocuğunuzun bir araba koltuğuna ihtiyaç duyduğu andan yetişkin bir emniyet kemeri kullanmaya başlayabildiği ana kadar geçen süreyi kapsar. Aracınızın kucak-omuz emniyet kemerinin çocuğunuzun vücudunu doğru noktalardan geçmesi ve çocuğunuzu güvenli bir şekilde tutması için çocuğunuzun daha yükseğe oturmasına yardımcı olurlar. Mama sandalyeleri, en az dört yaşında ve en az 40 kilo ağırlığındaki çocuklar için yapılmıştır.

Bir Araba Koltuğu Nasıl Seçilir?

Aracınız için koltuk modelini seçerken aklınızda bulundurmanız gereken bazı noktalar şunlardır:

Bebek araba koltuğu
Bebek araba koltuğu

Kullanılmış satın al?

Kullanılmış araba koltukları hasar görebilir ve mevcut güvenlik standartlarını karşılamayabilir. Kullanılmış bir araba koltuğu almaya karar verirseniz, güvendiğiniz birinden aldığınızdan emin olun. Ayrıca koltuğun üzerindeki son kullanma tarihine baktığınızdan ve söz konusu modelin hiç geri çağrılmadığını doğruladığınızdan emin olun.

Arabanıza kurulum

Koltuğu bir araçtan diğerine taşımanız durumunda, koltuğun arabanıza veya birden fazla arabaya tam olarak oturduğundan emin olun. Tüm araba koltukları farklıdır ve bazıları daha büyük veya daha küçük araçlara daha iyi oturur. Size kolaylık sağlamak için eşiniz, bebek bakıcınız veya kayınvalideniz gibi diğer birincil bakıcılar için ek bazlar satın almayı düşünün. Bir araba koltuğu tabanının takılması ve yeniden takılması bir süre sonra yorucu oluyor.

Audı shop bebek koltuğu
Audı shop bebek koltuğu
Cabrio Araba Koltuğu

Cabrio bir araba koltuğu satın almak yapılacak en akıllıca şey gibi görünebilir, bebek koltuğu kullanmanın da belirgin bir avantajı vardır. Uyuyan bebeğinizin – bilirsiniz, her zaman arabada uyuyan kişi – uykuda kalmasını sağlar. Arabadan indiğinizde (ve mükemmel, sakin şekerlemenizi mahvettiğinizde) kemerini açıp koltuktan çıkarmak yerine, koltuğu tabanından çıkarın ve bebek arabanıza monte edin veya rahat bir dinlenme yeri olarak kullanın. Arkadaşlarınızı veya ailenizi ziyaret ederken.

Bebek arabanızın modelini seçebilir ve ardından araba koltuğu için aynı markayı seçebilirsiniz. (Set halinde gelen bebek arabası ve araba koltuğuna seyahat sistemi denir. Seyahat sistemi seçimi hakkında daha fazla bilgi için “En İyi Seyahat Sistemleri” seçimimize göz atın.) Ancak, bebek arabanızdan farklı, sevdiğiniz bir araba koltuğu varsa, iki parçaya tam olarak uyacak bir adaptörün bulunup bulunmadığını kontrol edin.

Babylist’teki binlerce gerçek aileye, bebekleri geldiği için en çok sevdikleri bebek ürünlerini sorduk. Bizimle paylaştığınız en iyi ürünleri aldık ve kendi araştırma ve görüşlerimizi ekledik. İşte sizin ve bebeğinizin seveceğini düşündüğümüz en iyi bebek araba koltukları.

2022 Bebek Araba Koltuk Modelleri
2022 Bebek Araba Koltuk Modelleri

Bu şık, hafif bebek koltuğu güzel olmanın çok ötesindedir. True Lock güvenlik sistemi, doğru kurulumu göstermek için renk kodlu göstergeler kullanır ve gergin yeni ebeveynler için daha fazla gönül rahatlığı sağlar. Ayrıca, bir çarpışma durumunda darbeyi emmek üzere tasarlanmış, koltuk tabanından zemine kadar uzanan katlanabilir bir denge ayağı. Üst düzey güvenlik özelliklerinin yanı sıra, ebeveynler kaliteli malzemeler ve uykucular için tam koruma sağlayan gerilebilir bir “uyku perdesi” hakkında övgüler yağdırıyor. Şehirde yaşayanlar için Pipa’nın herhangi bir araca taban olmadan kurulumu çok kolaydır.

Neden seviyoruz?

Bebeklerin birçok şeye ihtiyacı vardır. Ve bu makul fiyatlı araba koltuğu sayesinde, kitin en azından bir kısmı hafif olabilir. Sadece yedi buçuk poundda, yüklemesi kolaydır (ve araca binip inmesi kolaydır.) Ayrıca daha yüksek bir ağırlık kapasitesine (35 pound) sahiptir, bu nedenle koltuk daha uzun süre dayanır.

Araba koltuğu
Araba koltuğu

Aklında tut

Adından da anlaşılacağı gibi, bu rahat bir koltuk. Hoş bir sürüş için güzel bir şekilde dolguludur ve yeni doğanlar için bir baş desteği ile birlikte gelir. Bu bebek koltuğu tüm Graco bebek arabalarıyla uyumlu olsa da, diğer markalar için bir adaptöre ihtiyacınız olacaktır.

Bebek Listesini Kullanan Ebeveynler Ne Diyor?

“Araca bindirmek veya arabadan inmek ve gerektiğinde bebek arabasına takmak için büyük kolaylık. Çok ağır değil ve fiyatı makul.

Bir önceki yazımız olan Evimi Nasıl Dekore Ederim başlıklı makalemizde Bellona Dekorasyon Trendleri, Dekorasyon ve Evimi Nasıl Dekore Ederim hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu