Oturma Odası DekorasyonuSalon Dekorasyonu

Bellona Koltuk Dekorasyonu

Bellona Koltuk Dekorasyonu

Bellona Koltuk Dekorasyonu

Bellona Koltuk Dekorasyonu gibi trend olan takımlar insan beynini her anlamda rahatlatan mobilyalarla doludur. Eve gitmek ve tüm dış sorumluluklara kapıyı kapatmak kolay değildir. Bizi dinlenmeye davet eden ve enerjimizi yenilememize yardımcı olan rahat bir ortama sahip bir evin tadını çıkarabilseydik, kaliteli bir yaşam sürmek çok önemli olurdu. Beklentilerimizi karşılayan en iyi dekorasyonu seçeceğiz.

Şık salon takımları
Şık salon takımları

Dekorasyondaki birçok trend arasında , İngilizce “Chill Out” ifadesine dayanan bu tarz var. Bu tarz özellikle bellona mobilyalarında kullanılmaktadır. Odanın dekorasyonunu oluşturan unsurları seçmemizde bize rehberlik edecek bir konsept, böylece her şey rahatlamaya, sakin eğlenceye ve boş zaman zevkine işaret ediyor. Bu atmosfer, C tepesi ortam salonuna benzetilebilir.

Modern salon takımları
Modern salon takımları

Bu tarz ile dekore edilen ortamlar katı kurallara uymak zorunda değildir, bu tarzın özellikleri adından da anlaşılacağı gibi esnek ve rahattır. Kesin kurallar yoktur, ancak uyulması gereken 3 kural vardır:

  • Tamamen rahatlamaya odaklı bir dekorasyon tarzıdır.
  • Boş zamanımızı o ortamda geçireceğimizi düşüneceğiz.
  • Sizi oturmaya veya uzanmaya davet eden ve endişelerden uzak çok zaman geçirmeye davet eden bir ortam elde etmek için her türlü çaba gösterilecektir.
İstikbal Mobilya
İstikbal Mobilya

Bu kriterleri takip ederek ve kişisel tercihlerimize uyarlayarak evde güzel bir Chill out ortamı yaratmak için projemizi oluşturmaya başlayacağız. Dekoratif projede analiz edilmesi gereken ilk şey mevcut alan. Küçük bir köşe, çok daha büyük bir alanla aynı şey değildir. Boyut ne olursa olsun, muhteşem bir sonuç elde edebiliriz, ancak dekorasyon projelerimizden en iyi şekilde yararlanmak için aşırı kalabalığı reddetmemiz gerektiğinden, dekorasyon şekli farklı olacaktır. Alanı iyi analiz ettikten sonra, istenen sonuçları elde etmek için bazı temel hususları belirtebilir ve alanlarımızı nasıl dekore edeceğimizle ilgili yönergeleri takip edebiliriz :

Bellona salon takımı
Bellona salon takımı

İdeal olarak, uzanabileceğimiz birkaç kanepe, nötr renklerde modern kanepeler , bir masanın etrafında daire oluşturan birkaç puf veya minder de çok hoş karşılanacaktır. Mobilya satın almak için en iyi seçenek, süslemesiz veya lüks olmayan doğal malzemeleri seçmektir. Kişiselleştirilmiş bir ortamı teşvik eden ve boş zamanımızı mükemmelleştiren tüm ana mobilyalar, yardımcı mobilyalar ve mutfak eşyaları memnuniyetle karşılanır, ancak her zaman aşırıya kaçmadan. Genel olarak, dekorasyon için renkler neşeli olmalı, ancak çok agresif olmamalıdır. Rahatlatıcı bir ortam ararız , ancak öforik veya iç karartıcı değil.

Bellona Koltuk Dekorasyonu
Bellona Koltuk Dekorasyonu

Ana renkler nötr olmalı, beyaz dinginliği iletmek için ana karakterdir. Bu rengi Chill out kanepe ve perdeler için kullanın. Minder, vazo vb. dekorasyon aksesuarları ile renk dokunuşu yapmalıyız. Bellona doğal renklerde ahşap veya hasır mobilyalar , yıl boyunca bol oyunla mükemmel bir kombinasyon için idealdir. Bitkiler ve yeşil renkleri özel bir enerji katmaya yardımcı olur . Vaktimiz yoksa veya bakımını yapamıyorsak kaktüsler iyi uyum sağlar ve fazla bakım gerektirmez. Renklerin önemi , diğerlerinin yanı sıra yeşil bitkiler gibi farklı malzemelerin varlığının önemi gibi, Feng Shui teorisinin temellerine benzer.

Bellona Dekorasyon Modelleri
Bellona Dekorasyon Modelleri

Ayrıca, zaman veya beceri eksikliği nedeniyle kendi Chill out kanepelerini yapamayan ve zaten yapılmış olarak satın alması gereken insanları da hesaba katmalıyız. Bu durumlar için, piyasada Chill out mobilyalarını çok uygun fiyatlara almamızı sağlayan sonsuz sayıda seçeneğimiz var, örneğin: Son olarak, herkesin kendi dinlenme, rahatlama ve günlük rutinden kaçma yolu olduğunu hatırlamak önemlidir. Okumayı sevenler ya da biraz yoga ya da egzersiz yapmak için rahat bir alana, bir meditasyon yerine ihtiyaç duyanlar var, her birimiz en iyi rahatlama biçimine sahibiz. O özel köşeyi oluşturmalıyız.

Şık koltuk modelleri
Şık koltuk modelleri

Dünyanın geri kalanını unutmak için rahatlatıcı bir alan yaratmak kolay bir iş değildir. Bu nedenle, bizi rahatlatabilecek ve zevkimize göre bir chill out oda dekorasyonu yaratabilecek kişiselleştirilmiş dekoratif stiller üzerine bahse girmeliyiz. Mümkün olduğunca doğayla veya bitkilerle çevrili olabilmemiz, havadar mekanlara sahip olabilmemiz ve fazla süslemeden uzak olabilmemiz için önemli koşullardır. Çoğu zaman bu uyumu yakalamaya yardımcı olan ve kopukluğumuz için köşemizde pozitif enerji yaratabilen çeşitli dekoratif stillerimiz var. Artık boş zaman geçirmek için ideal ve sessiz alanları bir araya getirmek ve dekore etmek için bu tarzlardan bazılarını bildiğimize göre , bize en uygun olanı seçip işe koyulmalıyız.

Bir önceki yazımız olan Moda Life Oturma Odaları başlıklı makalemizde Moda Life Koltuk Takımı, Moda Life Oturma Odaları ve Oturma Grubu hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu