Muftak Dekorasyonu

American Mutfak Modelleri

American Mutfak Modelleri

American Mutfak Modelleri

American Mutfak Modelleri İster evinizde ekstra alan yaratmak istiyor olun, ister mutfaktan yemek odasına veya oturma odasına kadar açık bir alan istiyorsanız, açık plan mutfak tasarımı seçeneklerini keşfetmek ilginizi çekebilir. Bir kahvaltı barı olan açık mutfak, işlevsellik, depolama ve verimlilik söz konusu olduğunda ve aynı zamanda aile ve arkadaşlarla bir araya gelmek veya eğlenmek söz konusu olduğunda harika alanlar olabilir.

Yeni mutfak modelleri
Yeni mutfak modelleri

American Mutfak Modelleri İle Tasarım

Tasarımınız için göz önünde bulundurmanız gereken ilk şeylerden biri, kaç tane duvarın ayakta kalmasını istediğinizdir. Duvarlardan herhangi biri evin yapısını koruyan önemli kirişleri, su borularını veya elektrik kablolarını taşıyorsa, büyük bir reform yapmaya istekli değilseniz, muhtemelen onları tutmalısınız. Ancak durum böyle değilse, herhangi bir iç duvarı yıkmakta nispeten özgürsünüz. Tek duvarlı mutfaklar çok yaygındır ve diğer tüm tasarımlar arasında en açık hissi yaratır. Ancak L veya U olarak da tasarlayabileceğinizi unutmayın.

Tarz Amerikan Mutfak
Tarz Amerikan Mutfak

Daha az duvara sahip olmak, daha az depolama alanına sahip olmak anlamına gelir. İyi bir çözüm, bar veya mutfak adasında ekstra depolama alanı uygulamaktır. Bu çubuklar ayrıca yemek hazırlamak için bir yüzeyden, yemek için banklı bir masaya kadar başka önemli kullanımlar da sunabilir.

Şık mutfaklar
Şık mutfaklar

Bazı adalarda lavabo, buzdolabı ve ocak arasındaki klasik çalışma üçgenini korumanıza yardımcı olacak lavabolar da olabilir. Çıkarılabilir çekmece takımları, raflar, aletler veya çıkarılabilir bir çöp kutusu da sunabilirler. Amerikan mutfak modelleri aydınlatma çok önemlidir. Işık aralığı, stil ve işlevsellik arasında doğru dengeyi bulmak zor olabilir. Üç temel aydınlatma türüne odaklanmak en iyisidir: ana, dekoratif ve görev. Bu kavramları takip ederseniz, bu alanı düzgün bir şekilde aydınlatmakta sorun yaşamazsınız.

Şık mutfak dekorasyonu
Şık mutfak dekorasyonu

Ana aydınlatma için, bir avize veya büyük bir sarkıt, mutfağın tamamını ve hatta yemek odası veya oturma odasının bir kısmını aydınlatabilir. Görev aydınlatması lavabo, yemek pişirme ve yemek hazırlama alanlarına odaklanmalıdır. Ve son olarak dekoratif aydınlatma dolapların alt ve üst kısımlarına yerleştirilebilir. Bar tarzı tabureler veya sandalyeler, işlevsellik eklemenin yanı sıra dekorasyona da çok şey katan bar için harika bir tamamlayıcı olabilir.

Şık Modern Amerikan Mutfak
Şık Modern Amerikan Mutfak

Modern Amerikan Mutfak

Modern tarz bize aralarından seçim yapabileceğiniz birçok malzeme, renk ve tasarım sunuyor. Aşağıda size bazı örnekler göstereceğiz. Parlak gri mobilyalar, bu modern monokrom düzende mükemmel bir şekilde çalışır. Stil söz konusu olduğunda, dolap kapaklarına tam entegre olan paslanmaz çelik aletler, mutfağı süsleyen profesyonel bir görünüme sahiptir. Akıllı depolama çözümleriyle tezgahlarınızı temiz tutmaya ve dağınıklığı gizlemeye çalışın.

Salon mutfak iç içe
Salon mutfak iç içe

Loft tarzı daireler, çıplak tuğla duvarları veya büyük pencereleri ile bu tip mutfaklar için ideal adaylardır. Paslanmaz çeliğin rengi, yumuşak renkler ve ahşap dokunuşlarla yumuşatılabilir. Açık mutfak, misafirlerinizle küçük ve dağınık bir mutfakta kilitli kalmadan etkileşim kurmanıza olanak tanıyan çok pratik bir çözümdür. Süper şık dolaplar, iş öğelerinizin çoğunu saklayabilir ve şık ve modern bir yemek odası için akıllı ve düzenli bir fon sağlar.

Amerikan Mutfak ve Salon 1
Amerikan Mutfak ve Salon 1

Mutfağınız koltuklu bir bar yerleştirecek kadar büyük mü? Bu, tezgah ve depolama alanına yüzey alanı ekleyecek, ancak aynı zamanda yemek için bir alan da sağlayabilir. İster önceden tasarlanmış bir portatif bar seçin, ister mutfağınızın özelliklerine uygun bir ada inşa edin, akılda tutulması gereken en önemli hususlar alan ve konumdur. Mutfak adaları, sadece adanın kendisi için değil, etrafındaki koridorlar için de çok fazla alana ihtiyaç duyar. Ve tabure veya sandalye eklemeyi düşünüyorsanız, kaplayacakları alanı da hesaba katmalısınız.

American mutfak
American mutfak

Amerikan Mutfak Barı

Daha fazla çalışma alanına mı yoksa sadece yemek yemek veya sosyalleşmek için bir yere mi ihtiyacınız var? Bir kahvaltı barından nasıl yararlanacağınızı öğrenmek için bu iyi planlanmış mutfaklara bir göz atın.

Amerikan Mutfak Barı
Amerikan Mutfak Barı

Çok fazla alanınız olmasa bile, küçük bir çubuk size çok fazla işlevsellik sağlayabilir. Bu mini bar sadece iki tabure için yeterince büyük değil, aynı zamanda ek depolama için bir dolaba ve raflara sahiptir. Bu yüzey, mutfağı bitişik alandan ayırmaya yardımcı olur. Boyut önemli değil. Bazen küçük bir ekstra çalışma yüzeyi bile bir fark yaratmak için yeterlidir. Buradaki bar, yemek hazırlamak için kullanışlı bir yer sağlar ve yemek yemek için de kullanılır.

Modern Amerikan Mutfak
Modern Amerikan Mutfak

Amerikan Mutfak ve Salon

Açık mutfak, günümüzün resmi olmayan yaşam tarzlarına çok uygun olup, yemek hazırlama sırasında bir buluşma yeri ve artan sosyallik sağlar. Ancak özellikle apartman dairelerinde ve küçük evlerde salonla uyumlu bir şekilde uyum sağlayan bir mekan tasarlamak ustalık ister. Akıllı bölge ayrımı ve tutarlı dekor, başarı için kilit faktörlerdir.

Amerikan Mutfak Salon
Amerikan Mutfak Salon

Zekice tasarlanmış dekorasyon ve tasarım fikirleri, her bir alanın kesintisiz olarak tanımlanmış ancak homojen görünmesini sağlar. Birisi yemek pişirirken misafirlerin veya aile üyelerinin nerede oturacağını ve nerede yemek yemek istediğinizi düşünün. Amerikan barları, kimsenin yoluna çıkmaması için çalışma alanından uzağa yerleştirilmelidir, ancak konuşmanın kolayca akabilmesi için yeterince yakın olmalıdır.

Modern salon ve mutfak
Modern salon ve mutfak

Açık mutfaklar birçok avantaj sunar. En belirgin olanı, yemek pişirirken aileniz ve arkadaşlarınızla daha kolay sosyalleşebilmenizdir. Ayrıca ödev yaparken veya oyun oynarken çocuklara göz kulak olmanızı sağlar. Bu ev tasarımı yemek, yemek hazırlama ve eğlence alanlarını içermektedir.

Mutfak tipleri
Mutfak tipleri

Işığı veya görünümü engelleyecek duvarları olmadığı için mekanlar genellikle ferah hisseder. Ancak büyük alanlar, küçük alanlar kadar planlama özeni gerektirir. Özellikle mutfağın çalışma bölümünün ergonomik olarak çalışması gerekmektedir. Mümkün olduğunda, adım sayısını azaltmak için lavabo, buzdolabı ve tezgah arasındaki klasik çalışma üçgenini tutun ve gerektiğinde bu mesafeleri kısaltmaya yardımcı olması için bir ada kullanın.

Bir önceki yazımız olan Küçük Mutfak Tasarımları başlıklı makalemizde Küçük mutfak modelleri, Küçük Mutfak Tasarımları ve mutfak modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Kapat
Kapat