Abajur - AydınlatmaAksesuarDekorasyonModa

Avize Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Avize Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Avize Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Merhabalar, Evimizin dekorasyonunda ana parçalar her zaman daha dikkat çekici ve her zaman daha etkileyici unsurlar olarak karşımıza çıkar. Eşsiz ev dekorasyonları için farklı fikirler ve tarzlara göre evimizi dekore etmemiz gerekir ve bu da bol araştırmaya ayrıca tarzınıza bağlıdır. Evin her yerini özellikle geceleri aydınlatmak için avizelere, lambalara ihtiyaç duyuyoruz. Kullanışın yanında evimizdeki şıklığı da göz ardı edilemez. Avizeler aydınlatma özelliği dışında evin şıklığını ve hoş görünmesini sağladığından dolayı seçerken çok daha dikkatli olunması gerekir. Bu yüzden günümüzde birçok model ve çeşitlilik görünüyor. Avize Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? oldukça kafa karıştıran bir durum olsa da sizlere bu konu hakkında tüm bilmeniz gerekenleri anlatacağız.

Avize seçiminde öncelikle dikkat etmeniz gerekenler; aynı tarzların farklı uygulanışı olsa bile evinizde bulunan odalara aynı avizeyi almamanız gerektiğidir. Her odanın kendine ait bir aydınlatması, bir büyüsü olmalıdır. Salon, oturma odası, çocuk odası gibi avize seçimiyle odalarınızda istediğiniz ruhu yakalayabilirsiniz. Evinizin tarzına uygun bulduktan sonra dikkat etmeniz gereken ikinci unsursa, aydınlatmadır. Gereğinden fazla ya da az aydınlatılmış bir ev, göz sağlığınızı tehdit edeceği gibi, ortamda oluşturduğu kasvet ya da fazla parlaklık evinizdeki dekoratif seçimlerinizi hoş göstermez.

Avize alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Avize seçerken odanın büyüklüğünü göz önünde bulundurmanız gerekir ki küçük odalarda kullanacağınız büyük avizeler odanızın daha küçük görünmesine yol açabilir.

Koyu renkli avizeler alırken dikkat etmeniz gereken hususlar avize kollarınızı daha çok seçmeniz. Koyu renkli avizelerde %35 daha az aydınlatma olur ki bu da evinizi kasvetli gösterir.

Kullandığınız tarza uygun olacaksa led tarzı avizeler seçmeniz enerji tasarrufu bakımından daha avantajlı olacaktır.

Avizelerinizi tavana güvenli sabitleyin. Tutturma işlemi sağlam olmaz ise, en ufak bir sarsıntıda veya ampulün verdiği sıcaklık ile düşebilir ya da yerinden çıkabilir.

Aldığınız ürünün duy, kablo, trafo, kaplama ve boya kalitesine dikkat etmeli ve dikkatli seçmelisiniz. Çünkü kalitesiz duy yüzünden avizenin parçaları düşebilir, bazı metal kısımları kararabilir ve ya paslanabilir. Avize bozulduğunda yedek parçalarını bulabileceğiniz firmaları tercih etmelisiniz.

Son ve en önemli nokta ise avize seçimi yaparken TS veya TSE belgesi olmasına muhakkak dikkat edin. Bu sizin ve çocuklarınızın güvenliği için çok önemli.

Avize alırken nelere dikkat edilmeli? Yazımızdaki tavsiyelerimize okur ve uygularsanız eviniz için en iyi avize seçimi yapacağınıza inanıyoruz. Avize alırken nelere dikkat edilmeli? Galerimizde en güzel avize modellerine göz atabilirsiniz. En güzel  2018 Koçtaş avize modellerimize galerimizden bakabilirsiniz, iyi seyirler…

 

 

Bir önceki yazımız olan Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları başlıklı makalemizde Doğal ev dekorasyonları, Ev Dekorasyonları ve Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu