DekorasyonGenel

Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları

Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları

Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları

Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları Dekorasyonda rustik tarz, özel bir çekiciliği ve sıcak ve davetkar bir atmosfer yaratma konusunda büyük bir yeteneği olduğu için giderek daha popüler hale geliyor. Rustik ve modern odalar doğal malzemeler gibi şeyler el yapımı ve el işi olanlar için idealdir.

Dekor modelleri
Dekor modelleri

Ayrıca romantik ve kişisel bir dekorasyon aradığımız zaman da mükemmeldirler.

Bu tarz, oturma odalarında ve evin her odasında benimsenmesi için ideal olan en misafirperver ve sıcak olanlardan biri olmasıyla karakterizedir. Ve bu da yetmezmiş gibi, bu tarz dekorasyondaki en büyük trendlerden biri olarak kendini kabul ettirmeyeli birkaç yıl oldu.

Rustik Ev Dekorasyonları
Rustik Ev Dekorasyonları

Bu tarz bir oturma odasını dekore ederken, mobilya ve dekorasyon aksesuarlarının çok fazla doku sağlaması ve ilginç detaylara sahip olması gerektiğini unutmamalıyız. Aksi takdirde, sadece sıkıcı ve donuk bir oda elde etmiş oluruz.

Ahşap mobilyalar, yıpranmış ve eski bir görünümle boyanmış antika mobilyalar gibi rustik bir odada anahtardır.

Modern Ev Dekorasyonları
Modern Ev Dekorasyonları

En çok kullanılan malzemeler arasında, mekanlara pürüzlü bir doku veren, genellikle perde, minder ve döşemelerdeki çiçekli desenler ve pastel tonlar gibi sıcak unsurlarla yumuşatılan demir, yıpranmış ahşap, kil ve taş bulunmaktadır. sıcak kilimler ve modern stil unsurları. Günümüzde rustik tarzın açıkça modern unsurlarla nasıl bir arada var olduğunu görmek yaygındır.

Ev Dekorasyonları
Ev Dekorasyonları

El yapımı şeylerden, doğal malzemelerden ve geri dönüştürülmüş öğeleri kullanmaktan hoşlananlar için özellikle tavsiye edilen bir stil; çünkü bu üçü rustik tarzın temsili özellikleridir.

Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları

Sıcak renkler, genellikle rustik bir dekorasyonda hakim olan renkler ve doğayı andıran toprak renkleridir.

Soğuk renklerin küçük dokunuşları da kilim, minder veya süs eşyaları gibi dekoratif öğelerde kullanılabilir. Bir odaya ışık eklemek için neşeli renkler de kullanılır.

Kirişler, merdivenler ve duvarlar gibi ahşap elemanlar rustik bir dekorasyon elde etmenize yardımcı olabilir.

Ev dekorasyon örnekleri
Ev dekorasyon örnekleri

Rustik ve endüstriyel bir araya getirebilirsiniz. Modern, endüstriyel tarzda armatürlerle duvarları aydınlatın. Zemin ahşapla güzel desenler gösterirken kavisli bir hasır koltuk yerleştirin.

Taş şömine ve modern şömine perdesi ile sıcak ve çağdaş bir his elde edebilirsiniz. Bu rattan avize ve hasır kamışla dolu bir vazo gibi, dış malzemeleri geri dönüştürün ve onlarla sanat yapın.

Doğal ev dekorasyonu
Doğal ev dekorasyonu

Tek renk olan raflar ve kanepeler ile modern bir hava katabilirsiniz. Desenli minderler ve metal süslemeler bu muhteşem görünümü tamamlıyor.

Bu tarzda, örneğin hasır veya demirden yapılmış lambaları kullanmayı unutmayın ve etnik duvar halılarını veya doğal elyaftan yapılmış minderleri ve kilimleri dışlamayın.

Bir önceki yazımız olan Mavi Salon Dekorasyonları başlıklı makalemizde mavi ev dekorasyonları, mavi renginin anlamı ve Mavi Salon Dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu