Balkon DekorasyonuDekorasyon

Balkon Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Evimizin en çok sevilen bölümü yani balkon dekorasyonu nasıl yapılır. Bu makalemizde size balkon dekorasyonu yaparken dikkat etmeniz gereken hususlar hakkında bilgiler verip örnek balkon dekorasyonlarından oluşturduğumuz muhteşem bir balkon galerisi paylaşacağız.

Özellikle yaz mevsiminde sıcaktan bunaldığımız dönemlerde evimizde rahat bir nefes almamız için tasarlanmış, akşamları misafirlerimizde tatlı bir sohbet ortamı oluşturmak için muhteşem atmosfere sahip olan balkonlarımız evimizin en önemli noktalarından biridir. İyi de balkona dekorasyon mu yapılır diye düşünenler var. Kesinlikle böyle bir düşünceye kapılmayın ve aklınızda varsa böyle bir düşünce bir an önce kafanızdan bu düşünceyi silin. Çok küçük dokunuşlarla bile birbirinden güzel balkon dekorasyonları yapmanız mümkün.

Balkon dekorasyonu yaparken nelere dikkat etmeliyiz.

Öncelikle bir çok ailede illaki bir veya birden fazla çiçeksever vardır. Çiçek severler için balkon muhteşem bir ortamdır. Balkon dekorasyonu yaparken hem çiçeklerle güzel bir görümün kazandırır hemde bu hobinizi yapmış olursunuz. Hem yaz aylarında hemde kış aylarında yetişebilecek dış mekan bitkileri uygulaması yaparsanız balkonunuzuz her mevsim güzel bir görünüme sahip olmasını sağlarsınız. Eğer bir zemin katta oturuyorsanız balkonunuzda muhteşem bir şekilde sarmaşık bitkisi uygulaması yapabilirsiniz. Yada fazlasıyla değerlendirmek isterseniz azda olsa mutfağınız için sebze saksıları yapabilirsiniz.

Geniş bir balkonunuz var ve bunu hem yaz hem kış en güzel şekilde kullanmak mı istiyorsunuz. O halde geniş olan balkonunuza açılıp kapanıp cam kaplama yapın ve istediğiniz gibi dekorasyonu yaparak hem yaz hem kış evinizin en eğlenceli mekanı haline getirin. Hem sizin için hemde misafirleriniz için çok ideal bir oturma odası haline getirebilirsiniz böylelikle balkonunuzu.

Balkonumuzu salon da yaptık. Bu kadar işlevi varken bolkonun neden güzel bir mutfak görevi de göremesin ki ? Balkonunuza küçük bir lavabo ve küçük bir fırın dekorasyonu yaparak en azından çaylarınızı burada demleyebilirsiniz. Koyacağınız masa da yemeklerinizi yiyebilir çaylarınızı içebilirsiniz. Örnek bir mutfak balkonunu galeride görebileceksiniz.

Ayrıca balkonunuza gölgelik yaptırarak yazın güneşin kavurucu sıcağı balkonunuza geldiği saatlerde yaptırdığınız gölgelikle balkonunuzu güneşten korur daha rahat bir şekilde oturma imkanı bulursunuz.

Şimdi balkon dekorasyonu nasıl yapılır isimli galerimizi inceleyip galeride fotoğrafları ve fotoğraflarla beraber vereceğimiz tavsiyeleri dikkate alarak balkonunuzu daha kullanışlı ve daha modern bir hale getirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Mavi Salon Dekorasyonları başlıklı makalemizde mavi ev dekorasyonları, mavi renginin anlamı ve Mavi Salon Dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu