AksesuarDekorasyon

Evinizin Havasını Temizleyen Bitkiler

Evinizin Havasını Temizleyen Bitkiler

Evinizin Havasını Temizleyen Bitkiler

Merhabalar,

Kentleşme yüzünden hepimiz kapalı alanlarda yaşıyor ve kirli havayla nefes alıyoruz. Farklı kimyasallara maruz kalıyor ve sağlığımızı kötü etkiliyoruz. Evimizde ve işyerimizde soluduğumuz havanın ne kadar toksinli (zehirli) olduğunun farkında mıyız? Öncelikle evle ofisin havasının temelini evin ve ofisin içinde bulunduğu çevre belirliyor. Bunun için dekorasyonumuzu güzelleştirirken sağlığımızı koruyacak çözümlere ihtiyacımız var. Evinizin Havasını Temizleyen Bitkiler bu alanda en büyük yardımcınız olacak özelliktedirler. Çiçekler, bitkiler ruhumuzu dinlendiren en güzel varlıklardır.

Farklı özellikleriyle insanlara farklı hisler uyandıran canlılar etrafımızı güzelleştiriyor. Ruhumuzu dinlendiren bitkiler aynı zamanda sağlığımızı da etkiliyorlar. Evinizin havasını temizleyen bitkileri sizler için araştırdık. Hangi odalarda hangi bitkiler tercih etmeniz gerektiğine birlikte bakalım. Evimiz ne kadar temiz olursa olsun, zemin kaplamalarından tutunda, boya ve benzeri ürünlerin sağlımıza olumsuz etkileri de havayı kirletebilir. Sadece bitkilerle değil her açıdan sağlımızı korumalıyız.

Ev dekorasyonunda bitkilerimize güzel yerler ayırıyoruz ve bu yerler bizim için özel oluyor. Dekorasyonumuzu güzelleştirdiği kadar bakımı da kolay olmayan bu hoş görüntü için en kullanışlı seçimler yapmalıyız.

Evinizin havasını temizleyen bitkiler farklı kullanım alanlarına göre araştırılan ve özellikleriyle sizi rahatlatan bitkiler var. Özellikle bir kaç bitkinin muhteşem özellikleri gerçekten de hayranlık uyandırıyor. Paşa kılıcı, areca ve salon sarmaşığı büyük oranda havayı temizlediği kanıtlanmış bitkiler.  Genellikle bu bitkiler hemen hemen her evde zaten var olduğudur. Evinizin havasını temizleyen bitkiler hem sağlığınız için hem de evinizin güzelliği için iyi olacaktır.

Bulunması ve bakımı kolay olan bu harika bitkiler, paşa kılıcı, areca ve sarmaşık, bakımı çok kolay ve son derece dayanıklı bitkilerdir.

Hemen her evde bulunan ev bitkisi paşa kılıcı ise özellikle yatak odamız da mutlaka olması gereken bir bitki. Siz uyurken gece boyu odanızın havasını tazelesin ve yatağınız dan dinç ve sağlıklı olarak kalkın. Her evde sıklıkla gördüğümüz yelken çiçeği de havayı temizleyen salon bitkileri arasın yer alıyor. Salon sarmaşığı, kurdela çiçeği, aloevera, bambu ve palmiyelerde evinizin havasını temizleyen bitkiler arasında. Özellikle sigara içilen ortamlar, araç trafiğine yakın olan yerler, toz ve kötü hava koşullarının olduğu her yerde bu bitkileri dekorasyona eklemelisiniz. Aşk merdiveni çiçeğinden de söz edelim, evinize temiz havayı dolduran en tanıdık salon bitkisi içinde aşk merdiveni de bulunuyor. Güzelliği ile ruhumuza, inanılmaz faydaları ile sağlımıza hitap eden salon bitkilerini sizler için araştırdık inceleyerek evinize sağlığı taşıyabilirsiniz.

Şeytan sarmaşığı, kurdele çiçeği, güve orkidesi gibi bitkiler de kullanabilirsiniz. Şeytan sarmışığını evinizde bulundururken dikkat edin çünkü kediniz varsa salon sarmaşığı olarak da bilinen bu bitkiye dikkat edin; yapraklarını yemesin; ağız çevresinde iltihaplanmalara, dil ve dudaklarda yaralara ve kusmaya neden olabilir.

Sizler için görsel açıdan bakabileceğiniz ve yaptığımız araştırmaya göre sizin için en gerekli bitkiyi seçebilirsiniz. Galerimize bakmayı unutmayın.

 

 

Evinizin Havasını Temizleyen Bitkiler

Bir önceki yazımız olan Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları başlıklı makalemizde Doğal ev dekorasyonları, Ev Dekorasyonları ve Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu