Oturma Odası DekorasyonuSalon Dekorasyonu

Bellona Salon Takımları

Bellona Salon Takımları

Bellona Salon Takımları

Bellona Salon Takımları Tasarım odaları. Oturma odası evin en önemli odalarından biridir, ailenizle ve ziyaretçilerinizle en çok zaman geçirdiğiniz yerdir, bu yüzden çoğu durumda oturma odası dekorasyonu veya oturma odası dekorasyonu olarak adlandırıyoruz. daha çok bu amaç için tasarlanmış oda önlemleri azaltıldığında. Küçük tasarım odalar , mümkünse büyük odalardan daha karmaşıktır, çünkü gerekli tüm mobilyaları dahil etmek istiyoruz , alana sahip ve ayrıca her şey uyumlu ve güzel.

Bellona Koltuk Takımları
Bellona Koltuk Takımları

Tasarım odaların asıl amacının görsel efektin gerçek olandan daha büyük olması olduğunu ve küçük bir odaya bin bir parça mobilya ve aksesuar sığdıramayacağımızı kabul edersek, çok ilginç kurallar var. küçük modern odaların tasarımını yapmak ve kıskanılacak bir oda elde etmek. Kişisel dekorasyon tarzınızla devam edebilirsiniz. Oturma odanız birkaç metre uzunluğunda veya düzensiz bir şekle sahip olduğu veya mobilya yerleşimine uygun olmadığı için vazgeçmemelisiniz. Birçok durumda bu özelliklere sahip odalar, dekorasyon için özel bir oyun sunar ve size odalar için çok özel ve gösterişli tasarımlar yapma fırsatı verir.

Bellona Halı Modelleri 1
Bellona Halı Modelleri 1

Küçük bir oda ile karşılaştığımızda diğerlerinden çok daha uygun dekorasyon stilleri olduğu doğrudur ; Örneğin bir vintage , retro veya klasik tarz çok süslü çizgilere sahiptir ve en iyi seçim gibi görünmemektedir. Öte yandan, modern oturma odalarının minimalist tarzda bir dekorasyonunu tercih etmenizi tavsiye ediyoruz, çünkü çizgilerin sadeliği ve “sadece ve sadece gerekli ve gerekli olanı” yerleştirme argümanı şu durumlarda en uygun kılavuzdur. tasarım odalar için fazla alanınız yok.

Bellona salon modelleri
Bellona salon modelleri

Daha önce de söylediğimiz gibi, küçük odalarda çalışırken alan darlığı bize bazı rahatsızlıklar verebilir, belirli stiller ile dekorasyon yapmak daha zor olabilir. Ama sevdiğimiz trendleri takip etmeye kararlıysak, denemeliyiz. En karmaşık stiller, daha süslü çizgiler içerenlerdir. Bu nedenle küçük rustik odaların dekorasyonunda ve küçük klasik odaların dekorasyonunda alanı çok fazla yüklememeye ve bunaltıcı bir ortam elde etmeye özen göstermeliyiz.

Modern oturma odaları
Modern oturma odaları
 • Büyük bir mobilya parçası birçok küçük parçadan daha iyi olsa da, her zaman büyük mobilya parçalarını ekarte etmeliyiz. Seçilen tarz içerisinde dekorasyon aksesuarları ve sade mobilyalar seçeceğiz .
 • Dekorasyon renklerini uygulayarak veya seçerek ve sadece tonları değiştirerek tüm dekoratif bileşenleri birleştirmeye çalışacağız . Açık renklerle yapılan dekorasyon büyür, koyu renkler cüceleşir.
İstikbal Oturma Grupları
İstikbal Oturma Grupları
 • Aydınlatmaya özellikle dikkat edeceğiz, bol ışık alan bir odaya ihtiyacımız olacak. Karanlık köşelerden veya gölgelerden kaçınmak için stratejik yapay ışık noktaları kuracağız.
 • Dekoratif viniller çok ilgi çekici çünkü yer kaplamazlar ve hatta bize derinlik bile verebilirler ve her ihtiyaca uygun modeller bulunur. Aynalı bir dekorasyon da çok olumlu olabilir.
İstikbal Koltuk Takımları
İstikbal Koltuk Takımları
 • Küçük tasarımlı odalarda perde modelleri gün içerisinde doğal ışığın geçişini desteklemeli ve fazla yer kaplamamalıdır.
 • Küçük uzun odaların dekorasyonu dikkatli bir şekilde incelenmelidir ancak bu form yemek odası gibi farklı ortamlara sahip bir tasarım odası oluşturmak için idealdir . Her alanı kolayca bölmemizi sağlar.
 • Duvar işlerinin yapılması durumunda, küçük evlerde bölmeleri iptal etmek ve açık alanların sağladığı genişlikten yararlanmak çok ilginç olabilir . Dekor loft çok faydalı olabilir.
Koltuk takımı grupları
Koltuk takımı grupları

Modüler mobilya dekorasyonu, üretimi ve satışı konusunda uzmanlaşmış firmalar, evimizi dekore etmeyi düşündüğümüzde en iyi seçenek olabilir. ikea küçük salon dekorasyon kataloğu veya benzeri mağazalar bize birçok güzel ucuz çözüm sunabilir.

Koçtaş salon takımları
Koçtaş salon takımları

Salon dekorasyonunun nihai tasarımında büyük başarı elde etmek için, muhteşem bir bütün elde etmek için ayrı ayrı ele alabileceğimiz çok önemli faktörler olduğundan, her bir parçayı ayrı ayrı incelemenizi öneririz:

İstikbal salon takımları
İstikbal salon takımları
 • Bellona Renk Uyumu _ Odamızın bileşenlerinde kullandığımız gölgeler ve renkler oldukça alakalı.
 • Bellona Aydınlatma _ Doğal ışıktan en iyi şekilde yararlanacağız ve yapay ışık ve perde seçimini iyice inceleyeceğiz.
 • Bellona Halı Modelleri _ Halıların tasarımı dekorasyonda ve küçük tasarım odalarda görsel olarak etkilidir.
 • Aynalar , tablolar ve bitkiler . _ Küçük tasarımlı odalarda dekorasyonda temel unsur olabilecek tamamlayıcılar veya aksesuarlardır.
 • Genel olarak mobilya ve özellikle kanepe. Sizin tarafınızdan seçilen stili verecek unsurlardır. Ve odanın büyüklüğüne ve şekline göre harika tasarım odalar elde etmek için en temel unsurlardır.

Bir önceki yazımız olan 2022 İstikbal Oturma Odası Dekorasyonu başlıklı makalemizde 2022 İstikbal Oturma Odası Dekorasyonu, Bellona Oturma Odası ve İstikbal mobilya hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu