Dekorasyon

Bir vinil halıya sahip olmak neden iyi bir fikirdir?

Evinizin dekorasyonunda, halılar çok önemli bir unsurdur. Özellikle zemininiz stoneware, terrazzo veya taştan yapılmışsa sıcaklık verir ve dekorasyonunuza ekstra bir dokunuş katar. İyi bir halı ile bir oda nasıl değişirse çok daha hoş görünecektir. Sorun şu ki, geleneksel kilimler pahalı (özellikle iyiyse) ve bizim için temizlik ve bakım sorunları yaratıyorlar. Ancak vinil kilimler bir süredir ortalıkta dolaşıyor, gerçekten geleneksel olanlara göre faydaları var mı? Hangi avantajları sunduklarını görelim.

Temizlik Halıların en büyük dezavantajlarından biri ve çoğumuzun sahip olmamasının nedeni, çok fazla kir biriktirmeleridir. Sokak ayakkabısı ile üzerine basılırsa ölümcüldür. Ama onu yendiği bir alanın yakınında bulundurursak, sonunda kırıntılarla dolacaktır. Bir de üstüne çocuklarınız varsa bir şey demeyelim, çile olur! Bir çoğumuzun halı istememe sebeplerinden biri de bu, halılar ve çocuklar arasında seçim yapmak zorunda kalıyoruz 🙂

Vinil kilimlerde bu sorun yoktur çünkü basit nemli bir havluyla kolayca temizlenir. Mubusi’yi denedik ve sizi temin ederim ki mükemmeller. Neredeyse her tür ev temizleyicisini kabul ederler, böylece evinizin temiz ve dolayısıyla sağlıklı olduğundan emin olabilirsiniz. Kokularda da fark edeceksiniz, çok daha aseptikler.

Yalıtkan İyi bir yün halının soğuğa ve sese karşı çok iyi yalıtkan olduğu doğrudur, ancak PVC halılar benzer bir yalıtım sağlayarak evinizdeki klimadan tasarruf etmenize yardımcı olur. Ayrıca, bir apartman dairesinde yaşıyorsanız komşularınızın takdir edeceği ses yalıtımı da sağlarlar. Uyarlanabilir Her türlü şekil, boyut ve tasarımda PVC halı vardır. Ayrıca üstte mobilya olmasında da bir sakınca yoktur, bu sayede istediğiniz kadar zemin kaplamasını sağlayabilirsiniz. Direnç Vinil halılar, geleneksel olanlardan çok daha fazla zarar görür. Su geçirmez olduklarından koşuya ve neme mükemmel şekilde dayanırlar, bu nedenle Banyolar veya mutfaklar için bile idealdir. Üzerine su, yağ veya herhangi bir sıvı döküldüğünde acı çekmezsiniz. Tabii ki bu onları çocuk veya genç odaları için de uygun kılıyor. Çocuklarınız kilimlerini alabilecek, daha rahat olacak ve komşuları ve diğer sakinleri daha az rahatsız edecek, ancak bize kuru temizlemecilerde bir servet bırakmak zorunda kalmayacak.

Çeşitlilik Vinil kilim modellerinde neredeyse sonsuz bir çeşitlilik vardır, her odanızın dekorasyonuna tam uyan modeli bulmamak imkansızdır. Ve kabul edelim ki bir oturma odası ya da bir oda halısı varsa çok daha şık duruyor değil mi?

Dezavantajlarına gelince, üzerine yatmanın geleneksel bir kilim kadar rahat olmadığı doğrudur, ancak bu etkiyi elde etmek için her zaman bir battaniye ile kendimize yardımcı olabiliriz ve elbette bu hiçbir şekilde telafi edilemeyecek bir rahatsızlıktır. vinil kilimlerle elde ettiğimiz tüm avantajlar.

Kısacası, evet, yüksek kaliteli bir geleneksel halıya sahip olmak ve gerekli bakımı ödemek için çok büyük bir bütçeniz yoksa, vinil halılar bahis yapmak için harika bir alternatiftir, avantajlarından yararlanmanızı sağlayacaktır. kusurları olmayan kilimler ve elbette onları daha fazla yere koymanız için teşvik edileceksiniz.

Oluşturuldu:

30/05/2023 11:48

Bir önceki yazımız olan Dekorasyonu değiştirerek hayatı iyileştirin başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu