DekorasyonGenel

Antre Dekorasyonu

Antre Dekorasyonu Modelleri

Antre Dekorasyonu

Merhabalar, Fransızcadan dilimize gelen antre sözcüğü giriş anlamanı taşımaktadır. Artık biz de antre olarak kullanıyoruz. Evimizin girişi ve diğer odalarını bağlayan bu alana bazen özen gösterilmiyoruz. En iyi antre dekorasyonu için antrelerinizi sadece portmanto ve ayakkabılık olarak kullanılmayacağını da bilmelisiniz. Giriş evinizi dekoratif anlamda değiştirebilir ve güzelleştirebilir. Evinize girildiğinde giriş kısmının atmosferi ilk izlenim olarak etkiler. Salonunuzu ya da mutfağınızı özen içinde dekore etmeniz antrenize özen göstermediğinizde uyumsuz ve sahte dekorlar haline gelir. En iyi dekorasyon için Evi bir bütün olarak ele alıp, girişini de bu bütüne göre biçimlendirmek en iyi yaklaşımdır.

Antrenizin büyüklüğü hem ferahlığı hem de rahatlığı sağlar. Büyük antreler sanıldığı gibi yer kaybedilen değil aksine depolamayı ve evin kalitesini arttıran bir mekandır. Elbette mevcut antrenizi değiştirme olanağınız olabilir, o zaman da mekanın bize verdiği olanaklar el veriyorsa antreyi bir takım dekoratif ve işlevsel müdahalelerle biraz ferahlatmak mümkün. En iyi dekorasyon için açık renkler tercih ederek de mekanı ferahlatabilirsiniz.  Antre dekorasyonu evinizin tarzına uygun olmalı ki evinizin dekorasyonunu tamamlamalı.

Antre dekorasyonu için duvar süslemeleri, büyük aynalar, berjerler, telefon sehpaları, dinlenme köşeleri, tablolar, dekoratif dış mekan süslemeleri gibi farklı malzeme ve ürünler kullanabilirsiniz. Portmanto denince piyasada satılan ve senelerdir en çok kullanılan tarzda mobilyalar geliyor aklımıza. Ama bu demek değil ki antreleri yalnızca bunlarla döşeyebilirsiniz. Uygun mekanınız da varsa dilediğiniz tasarıma ve ölçüye sahip dolabı portmanto olarak kullanmak mümkün, üstelik estetik olarak çok daha tatmin edici. Klasik portmantolara benzemeyen yaratıcı tasarımlarla evinizi son derece modern bir hale getirebilirsiniz. Sadece dekor amaçlı da değil depolama için de yer açabilirsiniz.

Antre dekorasyonu için aydınlatmalar oldukça önemli. Antrelerinizin aydınlatmasının kullanışlı olması girişinizde kullanışlı ve ferah olacaktır. Klasik tarzdan hoşlanıyorsanız antre dekorasyonu için de pek çok mobilya arasından seçim yapmanız mümkün. Açık renk zemin ve duvarlarla tasarlanmış mekan klasik mobilya ve aksesuarlarla zenginleştirilebilir. Altın varaklı çerçeveler, gösterişli ayna dekoratif öğeleri dekorasyonunuzu tamamlayabilir.

En iyi dekorasyon ekibi olarak antre dekorasyonu ile ilgili bir araştırma yaptık ve galeri oluşturduk. Şimdi öğrendiğimiz bilgiler eşliğinde galerimize bakalım.

 

 

Bir önceki yazımız olan Mavi Salon Dekorasyonları başlıklı makalemizde mavi ev dekorasyonları, mavi renginin anlamı ve Mavi Salon Dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu