Perde Modelleri

Brillant Perde Modelleri

Brillant Perde Modelleri

Brillant Perde Modelleri

Brillant Perde Modelleri Bu sezon için modern perde modelleri şimdiden satışta. Dekorasyonda herhangi bir yatırım az olabilir , birçok detay gereklidir: mobilyalar, aksesuarlar, tamamlayıcılar… bu yüzden pencerelere geldiğimizde dekorasyonun geri kalanıyla uyumlu, Brillant modern perde fikirlerine ihtiyacımız var. muhtemelen perdeler ucuz olabilir. Uygun bir seçim bulmak ve doğru yapmak için en önemli şey, her odayı, her pencereyi, her dekorasyon tarzını analiz etmektir.

Kumaş ve tasarım hakkında düşünmeden önce odanın özellikleri (boyut, doğal ışık…) ve tabii ki oda tipi gibi bazı önemli bilgileri de dikkate almalı ve pencerelerinizi oturma odası perdeleriyle süslemeliyiz, yatak odası perdeleri evlilik, gençlik perdeleri, çocuk perdeleri, banyo perdeleri, mutfak perdeleri ve diğer alanlar. Bazı ipuçlarının ardından her oda dekorasyonuna ve kendimize en uygun modern perde modellerini seçmek için en iyi fikirleri alacağız. Evin pencerelerini giydirirken yapılacak yatırım, perdenin cinsine , kalitesine, boyutuna göre önemli ölçüde değişebilir… Ve tabii ki profesyoneller tarafından ısmarlama perdeler mi yoksa hazır perdeler mi? Ucuz jaluzi, jaluzi ve perde istiyorsanız ONLINE PERDE MAĞAZALARINDAN satın alabilirsiniz . Ancak, önceden bazı faktörleri dikkate almalısınız: Bu faktörleri şu şekilde sıralayabiliriz.

Salon perdeleri
Salon perdeleri
  • Perdeleri yerleştirmeden önce iki hususu dikkate almalıyız: Kapatacağımız pencere, iyi ışık alan çekici bir manzaraya bakıyorsa veya tam tersi ise ve pencere sadece havalandırma amaçlıysa.
  • Manzara güzel ise manzarayı gizleyecek koyu renklerden kaçınacağız; İçeriden dışarıyı görmemizi sağlayan modern yarı saydam perde veya panjur çeşitleri arasında seçim yapacağız . Işığın veya güneşin aşırı olduğu durumlarda isteğe göre pencereyi kapatacak veya yanlarda toplanacak opak kumaş perde ekleme imkanımız bulunmaktadır .
  • Parlaklığın önemli olduğunu ve hafif kumaş perdelerin ışığın geçişini engellemediğini unutmayın, ancak aşırı doğal ışığın sakin ve rahat bir atmosfer yaratmada verimsiz olabileceği de doğrudur. Düzenlenmiş bir ışığın keyfini çıkarmak için , havalandırma geçişini engellemeyen yarı saydam storlar , şeritli panjurlar seçebiliriz . panjurlar veya panjurlar tek başına mükemmel bir şekilde kurulur ve uygun renk ve tonlara sahip moda perdeler eşliğinde son derece kişiselleştirilir.
Perde çeşitleri
Perde çeşitleri
  • Pencere çirkin bir yere bakıyorsa, modern perdelik kumaşlar neşeli ve parlak renkli, manzarayı nötrleştirebilecek nitelikte olmalıdır. Kalınlık, ışığın girmesini önleme ihtiyacına bağlı olacaktır. Bu durumlarda, seçilen fotoğrafın bir Japon panele basıldığı kişiselleştirilmiş bir kanvas veya bir panjur , evinizin tarzına bağlı olarak iyi birer seçenek olabilir.
  • Odalar küçükse , en iyi seçenek sade bir tasarıma sahip yumuşak renkler ve pürüzsüz kumaşlardır. Küçük odalar için modern perde modellerine ayrılmış ve bize birçok alternatif sunacak kataloglar var : yatay panjur, perde veya farklı tipte panjur kullanabiliriz.
  • Perdelerin yakın çevresini dikkate almalıyız . Tavan yüksekliği düşük bir odanız varsa, tercihen modern perdelik kumaşlar veya dikey şeritli panjurlar yükseklik izlenimi verir. Ayrıca biraz düzensiz bir tavan veya zemine sahipseniz dikey şeritler asimetriyi kırar ve normal bir görünüm verir.
Renkli perde modelleri
Renkli perde modelleri
2022 perdelerinin dekorasyonu muazzam bir şekilde gelişti, ancak perdelerdeki son gelişmelerinyıllar önce kurulan modelleri de desteklediği doğru:şelaleler,şeritler,bağcıklar…her şey moda. Belki de değişen kumaşlardaki, baskılardaki kombinasyonlar ve özellikle panjur , panjur gibi pencere dekorasyon çeşitlerinin yanı sıra modaya uygun perdeler ve çarpıcı ve zarif Japon panellerinin karışımı olmuştur. Açıkçası, modern odalar için perde modelleri, salon veya diğer odalar için perde modelleri ile aynı değildir. Ayrıca evde veya her alanda uygulanan iç tasarım ve dekorasyon tarzı ile devam etmeliyiz.
perdeler modern oturma odası perdeleri
perdeler modern oturma odası perdeleri
Mutfak için modern perde modellerini öne çıkarmamız gerekiyor çünkü bu oda için çok önemli değişiklikler oldu. Fotoğrafları görüyoruz mutfak perdeleri. İç dekorasyonda  olduğu gibi bir hamal modası trendleri, uyumlu ve keyifli ortamlar yarattığımız sürece her şeyin geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Ancak son görsel efekti kaçırmak istemiyorsak bazı dekorasyon ipuçlarını da dikkate almalıyız. Küçük mekanlarda en iyi seçenekler ortamda fazla ağırlık yapmayan, yani öne çıkmadan dekorasyona kumaş perdelerdir.
Perde modelleri
Perde modelleri

Yüksek tavanlı geniş mekanların pencerelerinin dekorasyonunda perde daha fazla öne çıkar ve daha fazla dekorasyon olanağına sahip olabilir. Pencere dekorasyonu , odanın nihai tasarımında o kadar önemli ve etkilidir ki, sadece bir değişiklik yaparak görsel efekt tamamen farklı olacak ve tüm dekorasyonu değiştirmişiz gibi görünecektir.

Bir önceki yazımız olan 2023 Taç Perde Modelleri başlıklı makalemizde 2022 Taç Perde Modelleri, Ikea perde modelleri ve Modern Perde Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu