DekorasyonGenel

2022 2023 Dekorasyon Trendleri

2022 2023 Dekorasyon Trendleri

2022 2023 Dekorasyon Trendleri

2022 2023 Dekorasyon Trendleri 2022 ve 2023’de süsleyeceğimiz trendler neler? Bunu öğrenmek için bazı tahminlerde bulunduk ve hepsi AD100 listemizin bir parçası olan önde gelen iç mimarlarımızdan bazılarıyla konuştuk. Uzmanlar bu konuda net: gelecek yıl evde refah arayışı her şeyin üstünde olacak. Bence 2022 ve 2023’de çok daha nötr iç mekanlara bahse gireceğiz; Tonlar açısından trend, evlerimizde bej, gri, siyah ve çok fazla beyaz ile evlerimizde bir refah hissi yaratma ihtiyacı ile işaretlenecek “, diye açıklıyor. Herkes canlı renklerin bayraktarı bunu söylüyorsa, bunun nedeni açıktan daha fazlasına sahip olmasıdır. Elbette, bir renk notu üzerine bahse girmem gerekseydi, turuncu ve sarımsı veya pişmiş toprak portakal olurdu.

Vintage Dekorasyon Örnekleri
Vintage Dekorasyon Örnekleri

Önümüzdeki yıl kendimize daha da yaklaşacağız ve içimize bakacağız; önemli olan refah ve bu nedenle rahat ve uyumlu iç mekanlar yaratmamız ve onları dışa vurmamamız gerekiyor “, diye devam ediyor. Bunu başarmak için nötr tonlardan yararlanmanın yanı sıra, el sanatları ile ittifak kuruyoruz: “Elle yapılan her seferinde daha fazla değerlenecek” diyor, bir süredir sert vuran bir trend. İyiliğin temel amaç olması gerektiğini belirten genel eğilim, gözle, dokunma ve koku ile algılanır. “Daha rahat olmamıza yardımcı olacak evin keyfini vurgulamamıza yardımcı olabilecek yönlerden biri de mum kullanmaktır. Onlarla, sıcaklık sağlamanın yanı sıra her an için mükemmel aromayı yapılandırabiliriz, bir akşam veya işten sonra dinlenmek için ideal bir arkadaştır. Daha fazla tazelik sağlamak için daha karakterli ve çiçekli bir ortam elde etmek için odunsu aromaları öneriyoruz.

modern yatak odası dekorasyonu
modern yatak odası dekorasyonu

Toplanan trendler, 90’lardan çok farklı, soğuk ve rasyonel olan yeni sıcak ve duygusal minimalizme mükemmel bir şekilde uyuyor. Elemanları en aza indirerek evi arındırmaya çalışır ve içinde, önceden tahmin ettiğimiz gibi, malzeme ve renklerin söyleyecek çok şeyi vardır: birincisi doğal ve değiştirilmemiş (tiftik veya çimento olsun), ikincisi, beyazdan kuma indirgenmiştir. Bu yeniden ziyaret edilen stilin başka bir anahtarı mı? Birkaç ama seçilmiş mobilya, yumuşak şekiller, güçlü dokular, işçilik ve detaylara gösterilen özen. Alia bize “Yuvarlak ve kıvrımlı şekiller de süper bir trend olacak” diyor.

2022 2023 Dekorasyon Trendleri ve Örnekleri

Bir önceki yazımız olan Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları başlıklı makalemizde Doğal ev dekorasyonları, Ev Dekorasyonları ve Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu