Dekorasyon

Dış mekan zeminleri: bunların bakımı ve bakımı nasıl yapılır?

Kaynak: Freepik

Güzel havalar geldiğinde dışarıda eğlenmeyi seviyoruz. Bir terasa, bahçeye veya terasa sahip olacak kadar şanslıysanız, neden bahsettiğimizi zaten biliyorsunuzdur. Tabii ki, dış mekanlar olsa bile, zeminlerin de mükemmel durumda olmasını istiyoruz. Bir yaz gecesi açık havada yemek yemekten veya bir aile ya da arkadaş buluşmasını mangal yaparak kutlamaktan daha keyifli çok az şey vardır. Ama evet, dış mekanlarımızda toprağa daha az dikkat etme eğilimindeyiz. Ancak iyi olmalarını ve uzun süre dayanmalarını da isteriz değil mi? Bu ipuçları bunu yapmanıza yardımcı olacaktır.Temiz tutun Kendinizi kaptırmak ve bunlara dikkat etmemek kolaydır, ancak asgari düzeyde temizlik sağlamak gerçekten de zor değildir: İyi bir süpürge veya hortum, onları tutmak için yeterli olacaktır. temizleyin, ancak zaman zaman Kapsamlı bir temizlik yapmanız gerekecektir.Mantarlara dikkat Kalıcı nem varsa, mantar çoğalabilir. Onlardan kurtulmak için uygun temizleyiciler kullanın Bakım Dış mekan zeminlerinin sıcaklık değişimleri nedeniyle ve onlara daha kötü davranma eğiliminde olduğumuz için hasar görmesi kolaydır. Elbette, yapılması gereken büyük bir onarım varsa, bir profesyonel çağırmanız gerekebilir, ancak biraz macun, biraz yedek fayans ve iyi bir tavırla kendi başınıza yapabileceğiniz küçük onarım işleri yapacaktır. A Dış mekan döşemesi hala evinizdir ve çocuklarınız varsa bunu bu şekilde anlamaları gerekir. Mantıksal olarak, evin içinde olduğundan daha fazla şey oynayabilecekler, ancak evi çizebilecek ağır nesneleri sürükleyerek veya kiremitleri kırabilecek şekilde vurarak eve zarar vermemeye çalışacaklar. İyi bir seçenek, belki de suni çim veya kumumuz olan oyunlar için özel bir alana sahip olmaktır.

Kaynak: Freepik

Bitkilere dikkat edin Sizi bitki sahibi olmaya teşvik ediyoruz, çünkü bitkisiz bir bahçe veya teras çok üzücüdür, ancak bitkilerin daha fazla kir ürettiğini zaten biliyoruz. Ayrıca zemine zarar vermemeleri için kökleri de kontrol etmelisiniz. Ve tabii ki karoların arasında yetişen bitkilere dikkat edin! Ona özel ürünlerle büyümeden bitirin.

Havuz? Dikkat Havuzunuz varsa zeminin ıslanması kolay olacaktır. bu durumda, kazaları önlemek için kaygan olmayan bir zemin olduğundan emin olun.

İster bahçe, ister veranda veya teras olsun, açık alanınızdan çok keyif alacağınızı umuyoruz. Açık havada olmak, birçok şehirde yasak olan bir ayrıcalıktır, bu yüzden evet, tebrikler! ve zemininizin her sezon mükemmel kalmasını umuyoruz.

Değiştirilmiş:

22/05/2023 18:05

Bir önceki yazımız olan Lobo Studio: 3 boyutlu mimari görselleştirmelerde lider şirket başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu