Dekorasyon

En İlginç Halı Modelleri

En İlginç Halı Modelleri

En İlginç Halı Modelleri

En İlginç Halı Modelleri Trend halılar artık mutlaka dikdörtgen değil ve yuvarlak, oval veya nesnelerin veya daha genel olarak yapraklar, çiçekler veya hayvanlar gibi doğa unsurlarının siluetini yeniden oluşturabilen daha benzersiz şekiller göstermeye devam ediyor. Birçoğu, çok yıpranmış çekici eğrileri göstererek cesur trende katkıda bulunuyor. Bir örnek öneri modeli, Made.com’un Epicoco modeli, eskitilmiş etkisi eski Fas kilimlerinden ilham alan yuvarlak bir halı.

Yuvarlak halı modelleri
Yuvarlak halı modelleri

Birçok modaya uygun kilim tamamen yuvarlak bir şekle sahip değildir, ancak düzensiz profilleri nedeniyle daha dinamik ve orijinaldir. Bir örnek, Carpet Edition firmasından ve İtalyan yaratıcı Giulia Ferraris tarafından tasarlanan bu tasarım Lòbia’dır. Ayrıca tamamen el yapımı bir parça. Yarım aylar özellikle çocuk ve genç yatak odalarında da popülerdir.
Oval şekiller de çok güncel ve hatta dikdörtgen olanlar, ancak teklifte olduğu gibi yuvarlatılmış köşelere sahip, Habitat’ın 240 x 160 cm ölçülerindeki Slown modeli. Yünden yapılmıştır ve kıvrımlı kenarı dışında bir başka çekici yanı da patchwork etkisini taklit etmesidir.

sarı halı çeşitleri
sarı halı çeşitleri

En İlginç Halı Modelleri Oldukça yaygın olan çemberlerin yanı sıra, yeni halı, sekizgen veya üçgen gibi bazen üst üste gelecek şekilde tasarlanmış hayali alternatif silüetlerle sürprizler yaratıyor.
Pırlantanın geometrisinden ilham alan ve elmasa yeni bir anlam kazandırmak için yüzleri ve hipnotik figürüyle oynayan Diamond by GAN’ı görüyoruz. Charlotte Lancelot tarafından tasarlanmıştır, %100 yündür ve arkası pamukludur. Halı editörleri, bitmemiş bir yapbozun sonu gibi görünen birden fazla köşe içeren bu olağanüstü format gibi en düşündürücü ve yaratıcı önerilere cesaret eder. Ron Arad tarafından Nanimarquina için tasarlanan ve düşük çözünürlüklü pikselli bir görüntünün görünümünü taklit eden, bu durumda mavi tonlarında olan Do-Lo-Rez modelidir, ancak kırmızı ve gri renklerde de mevcuttur.

sade halı modelleri
sade halı modelleri

En İlginç Halı Modelleri

Eşsiz şekillere sahip kilimler, yalnızca gerçek kahramanlar olarak öne çıkmakla kalmaz, aynı zamanda hacimli bir görünüm yaratarak başarılı ve çekici bir 3D estetik verir. Bu, silueti tekstil üretim sürecinin kesimlerinden ilham alan Floor Story’den Remnant modeline bir örnektir. Bu, hem pürüzlü kenarlar hem de kullanılan kontrast tonlar nedeniyle özelleştirilebilen çok canlı bir Mac Collin eseridir. Ev halısı Nepal’de Tibet yünü ve viskon ile elle yapılır. 1920’lerde en parlak dönemini yaşayan Art Deco hareketinin ayırt edici şekillerini yeniden yorumlayan Dêco de Rug’s Society halısı gibi en modern kilimlerin çoğu geçmişteki trendlerden ilham almıştır.

renkli halı modelleri
renkli halı modelleri

Bu iki renkli tasarım, yuvarlatılmış köşeleri, üçgenleri ve hatta bir ucunda saçakları olan alışılmadık bir şekle sahiptir. Bileşimi Yeni Zelanda yünü ve botanik ipeği birleştirir. Esparto, sisal, jüt… Malzemesi ne olursa olsun, gerçek şu ki, evlerimizi sadece yaz aylarında değil, tüm yıl boyunca süslemek için doğal lifli kilimler önerildi. Ayrıca dokulu ve doğal yüzeyi çok çekici. Ancak sadece bu da değil, benzersiz ve özel bir parça yaratarak öğeler eklemek için mükemmel bir malzemedir. Bu, örneğin, Banak Importa’dan geliyor. Düzensiz organik şekiller günceldir ve bunun bir örneği Nao Tamura tarafından Nanimarquina için yaratılan ve serbest elle çizilmiş bir kuş tüyünden ilham alan Quill halısıdır.

Bir önceki yazımız olan Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları başlıklı makalemizde Doğal ev dekorasyonları, Ev Dekorasyonları ve Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu