Dekorasyon

Evinizi Yenilemek İçin Basit Fikirler

Evinizi Yenilemek İçin Basit ve Ucuz Fikirler

Evinizi Yenilemek İçin Basit Fikirler

Evinizi Yenilemek İçin Basit Fikirler önemli konulardan biridir. Sizlere bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız.

Evinizi Yenilemek İçin Basit Fikirler

 1. Bu fikre bir bakın, bir konsolun üzerinde, duvarda sıcaklık ve rahat bir havayla dolu yuvarlak bir elyaf halı asılıydı. Daha kolay olamazdı! Asılı sepetler veya şapkalar ile de benzer bir sonuç elde edebilirsiniz.
 2. Başlıktan sıkıldınız mı? Döşemeyi deneyin. Beğendiğiniz bir kumaş seçin ve arkasından zımbalayın. Deseninin renklerini yatak takımı ile koordine edebilir ve hatta ona uygun bir minder yapabilirsiniz.
 3. Verandada ideal olarak beyaz, keten veya pamuk tonlarında buharlı perdeler asarsanız, mahremiyete ve daha sıcak bir havaya sahip olursunuz. Evinizi Yenilemek İçin Basit Fikirler
 4. Daha çarpıcı bir “küçük vaha” etkisi yaratmak için aynı köşede birden fazla bitki toplayın. Parlak bir köşe bulun ve farklı boyut ve yükseklikteki bitkilerle birkaç seviye oluşturun. Ayrıca farklı tencerelerle oynayın.
 5. Yemek odası duvarındaki bu ayna, alanı ikiye katlayan ve ışığı çoğaltan sahte bir pencere oluşturur. Aynayı masaya orantılı olarak seçin. Paneller ona bir artı stil kazandırıyor.
 6. O köşeyi yeniden dekore etmek için bir rulo duvar kağıdı yeterlidir. Duvar kağıdı evinizin farklı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.
 7. Kapakların değiştirilmesi çok kolaydır ve çeşitli fiyatlar vardır, ayrıca “düşük maliyetlidir”. Düz ve desenli birleştirmek için püf noktası, aynı rengi paylaşmaları ve büyük bir baskıya sahip olmalarıdır.
 8. Bu, süslemek için ucuz bir fikir ve hiçbir şey satın almanıza gerek yok. Yerleri değiştirin ve zaten sahip olduklarınızla, boyutlarla oynayarak yeni bir kompozisyon yapın. Veya zaten sahip olduğunuz baskıları, hatta kumaşları ve eşarpları arayın ve resimleri onlarla yenileyin.
 9. Duvarlar, bir kapı ve hatta dolap, süslemelerle yeni gibi görünecek. Orac Decor’dan olanların kurulumu kolaydır ve her türlü tasarımı yapmanıza izin verir. Özel bir yapıştırıcı ile sabitlenirler ve boyanabilirler.
 10. O antika mobilyaya ikinci bir şans verin. Soyulabilir, kulpları değiştirebilir, boyayabilirsiniz. Bu boya sayesinde antikalar daha farklı ve özel görünecektir.
 11. Oturma odanızda ne kadar mükemmel bir atmosfer yaratmaya çalışsanız da yıpranmış veya eski moda bir kanepe her şeyi mahvedebilecek düzensiz bir görüntü oluşturur. Neden bütçenizden yeni bir kanepe almalısınız? Ucuz dekorasyon fikirleri arıyorsanız, yeni koltuk kılıfları ile güncellemeyi düşündünüz mü? Birçok seçeneğiniz var, hatta en popüler modellere göre satıyorlar.
 12. Mobilyalarınızın artık elde etmek istediğiniz dekoratif stile uymadığını mı düşünüyorsunuz? Kişilikten yoksun olduklarını mı düşünüyorsunuz? Çok karanlık görünüyorlar mı yoksa modası geçmiş olduklarını mı düşünüyorsunuz? Endişelenmeyin, bir değişiklik yapmak için cebinizin acı çekmesine gerek yok. Eski mobilyalarınızı güncellemek için tüm bu kolay fikirlere bir göz atın.
 13. Bunda Kuzey ülkelerinin bize göre çok avantajı var: Her ışık huzmesinden yararlanmaya alışmışlar, iç aydınlatmayı başka hiç kimsenin yapmadığı gibi ele alıyorlar ve farklı ortamlar yaratmak için kullanıyorlar. Onları taklit etmek istiyorsanız, kendinizi tavana tek bir lamba yerleştirmekle sınırlamayın: can sıkıcı gölgeler yaratır ve bazen bir ameliyathaneyi veya atölyeyi anımsatan düz ışık sahneleri üretir. Atmosferi yaptığınız aktiviteye göre değiştirmek için farklı yüksekliklere farklı yoğunluklarda farklı ışık noktaları yerleştirin. Rahat bir atmosfer yaratmak için düşük, sıcak bir ışık eklemeyi unutmayın.
 14. Başlık, yatak odanızın merkezi odak noktasıdır. Eğer sizde yoksa ya da var olan sizi ikna etmezse… Sıkıcı bir yatak başlığıyla yaşamaya kendinizi teslim etmeyin! Düşük bir bütçe için onlarca göz alıcı çözüm var. Yapışkan kağıt kullanmayı, kumaşlarla kaplamayı, ekose ile zarif bir şekilde örtmeyi, eski bir geri dönüştürülmüş kapıyı geri kazanmayı, palet çıtalarından birini yapmayı, eski bir pencere çerçevesine ayna eklemeyi deneyin.
 15. Ucuz dekorasyon fikirleri arıyorsanız, aynaların görsel olarak genişleterek bir mekanın algısını tamamen değiştirebileceğini ve ayrıca odadaki ışığı yansıtarak arttırabileceğini düşünün. Büyük aynalar kullanabilir veya farklı boyut ve şekillerde kompozisyonlar oluşturabilirsiniz. Doğal ışığa bakmanın yanı sıra, etkilerini artırmak için bunları bir lambanın arkasına da yerleştirebilirsiniz. Unutmayın, bunları mobilyalarınızı kişiselleştirmek için de kullanabilirsiniz. Cam kullanmak istemiyorsanız, akrilik ayna levhaları arayın.
 16. Ekoseler, battaniyeler, minderler, perdeler, kilimler, yatak takımları, havlular… Yenilenen tekstillerin evimizde yaratabileceği değişim inanılmaz. Ayrıca çok fazla masraf olmadan taşınabilirler ve değiştirilebilirler, bu da onları harika bir test alanı haline getirir. Bir odanın renk paletini tatsız bulursanız, aynı aralıkta veya tam tersi renk dokunuşları eklemeyi deneyin (örneğin, hardal minderli mavimsi bir kanepe). Ayrıca dokunsal hisleri göze çeviren yeni dokuları da deneyin: çarşaflar, kadifeler, kürklü battaniyeler vb. Çevreyi tamamen değiştireceksiniz. Perdelerinize etek eklemek gibi basit değişikliklerle başlayın.

   

Evinizi Yenilemek İçin Basit Fikirler

Bir önceki yazımız olan Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları başlıklı makalemizde Doğal ev dekorasyonları, Ev Dekorasyonları ve Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu