Dekorasyon

İstikbal Halı Modelleri

İstikbal Halı Modelleri, Halı Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

İstikbal Halı Modelleri

İstikbal Halı Modelleri Sıcaklık sağlar, bir odayı giydirir, ortamları sınırlar, ayak seslerini yastıklar, gürültüyü emer… Doğru halıyı seçmek, malzeme, boyut, fiyat veya yerleştirileceği oda gibi bir dizi anahtara cevap verir . Ve doğru kararı vermek için, iyi seçmek için kendinize sormanız gereken temel soruları bilmeniz en iyisidir. Dekoratif ve işlevsel bir halı seçimiyle ilgili tüm bilgilere sahip olmanız için bunları ilgili cevaplarıyla birlikte gösteriyoruz.

Yün halı modelleri
Yün halı modelleri

Halı, dekoratif bir aksesuardan daha fazlasıdır. Malzemesi, rengi ve baskısı veya olmaması nedeniyle bir odada görsel ağırlığı vardır, ancak aynı zamanda yalıttığı için termal konfor ve ayak seslerini yastıklayarak ve gürültüyü emerek akustik konfor sağlar (aslında ev sinemalarında , anahtardır). Ancak buna ek olarak, bir halı zemini koruyacak ve zamanla ortaya çıkan bu küçük kusurları gizlemenize yardımcı olacaktır.

Yuvarlak halı modelleri
Yuvarlak halı modelleri

Ekonomik, dayanıklı ve çok dayanıklı İstikbal Halı Modelleri arıyorsanız, sentetik bir model, yani suni veya kimyasal olarak üretilmiş liflerden oluşan bir model seçin. Avantajı: fiyatı. Ayrıca tam olarak istediğiniz deseni, dokuyu veya renkleri çoğaltabilirsiniz. Daha az bakım ve bakım gerektirdiğinden işlevseldir ve lifleri çürümediği için mutfak, banyo gibi nemli ortamlar için uygundur . En yaygın malzemeler polipropilen, PVC, polyester, poliamid ve akriliktir.

Tek renk halı modelleri
Tek renk halı modelleri

Halı Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Doğal lifli kilimler hayvansal (yün) veya bitkisel (pamuk, kenevir, bambu…) menşeli olabilir . Birincisi tüylü ve dokuludur ve bu toz birikmesine neden olur – alerjik veya astımlı kişilerin bulunduğu evlerde bu tipe dikkat edin. El yapımı bir nüansa ve daha yüksek bir fiyata sahipler . Görünüşü liflerin yapımına ve örgüsüne bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir, doğal olduğu için kişiden kişiye değişir. Sebzeler de geri dönüştürülebilir ve çoğu sürdürülebilir . Her mekana ve dekoratif tarza uyum sağlarlar.

Shaggy halı modelleri
Shaggy halı modelleri

Birçok halının bileşiminde lif karışımı vardır, yani doğal malzemeler, performansı artırmak, daha dayanıklı ve dayanıklı hale getirmek amacıyla diğer sentetik olanlarla (polipropilen veya polyester gibi) birleştirilir. Başka bir deyişle, bir halının doğal ve sentetik lifleri karıştırması olumsuz değil , daha çok doğal liflerin bazı özelliklerini geliştirmek amacıyla yapılmıştır.

Modern halı modelleri
Modern halı modelleri

Bu konu halı seçiminde de önemlidir. En yaygın olanları kare ve dikdörtgendir, ancak ilk olanlar gibi bölgelere ayırmaya yardımcı olan, ancak daha az katı organik şekillere sahip yuvarlak ve oval olanlar da vardır (düzensiz bir kat planına sahip odalarda veya bir alanı sınırlamak için). köşe, yuvarlak olanlar gizlenir). Terziliğe başvurursanız, ihtiyacınız olan şekli seçebilirsiniz. İdeal olarak, bir halı , odanın sınırı olarak en yakın duvara veya mobilya parçasına 10 ila 15 cm arasında boşluk bırakmalıdır . Çok küçük bir model, alanın küçüldüğünü hissettirecektir. Bu nedenle mini odalarda, alanı iyi kaplayan (neredeyse halı gibi) büyük bir kilim seçin. İdeal olarak, daha büyük mobilya parçaları, en azından ön ayaklarıyla halının içinde olmalıdır.

Koridor halıları
Koridor halıları
İstikbal Halı Dekorasyonu

Bir halı her köşeye ve alana sığar. Önemli olan odaya göre neme, lekeye, yıkanmaya, geçiş alanında basılmaya karşı dayanıklı olacak şekilde doğru malzemeyi seçmek… Mevcut malzeme çeşitliliği ve her birinin özelliklerini bilmek. Evde evcil hayvan var mı, küçük çocuklar mı, toza alerjisi olanlar vs. gibi durumlar da müdahale ettiği için her mekana ve duruma uygun tasarım tercih edilir.

Koçtaş Halı Modelleri
Koçtaş Halı Modelleri

Örneğin halı kaplaması iyi bir fikirdir. Bu sayede birkaç veya üç küçük model ile daha fazla yüzey kaplanır. Benzer olabilirler veya malzeme ve desenlerle oynayabilirler . Tabii ki, birkaç halının kalınlık eklediğini ve bu nedenle zemin seviyesinde açılan iç kapıların veya mobilyaların açılmasını zorlaştırabileceğini unutmamalısınız. Bir odayı büyütmek, netleştirmek, birleştirmek, ortamları bölmek için optik anlamda kilim kullanın…

İstikbal halı
İstikbal halı

Oda malzemeyi, stili ve kesinlikle boyutu belirleyebilir. Oturma odası halılarına gelince , genellikle kare veya dikdörtgendir. Bu, tüm koltukları yaşam alanına entegre eder. Bunların en azından ön ayakları halıya “basmalı”. Yuvarlak bir koltuk ve ayaklıklı bir okuma köşesi tanımlayabilir. Yemek odası için bir halı düşünürsek , masa ile aynı şekle sahip olmalıdır (yuvarlak yuvarlak bir halı ve kare veya dikdörtgen bir masa, aynen öyle ). Sandalyeler kullanıldığında halının içinde olmalıdır (bunun için masanın kenarından en az 70 cm daha fazla hesaplayın). Kırıntıları düşerse süpürmesi zor olacak uzun saçlı olanlardan kaçının.

İKEA Halı Modelleri
İKEA Halı Modelleri

Koridor halıları söz konusu olduğunda, pratik olarak koridorun tüm genişliğini ve uzunluğunu kaplayan tek bir halı. Daralmaması için kenarlarından çok fazla ayrılmamalıdır. Birkaç yuvarlak koridor daha uzun koridorları görsel olarak kısaltır . Eğer bir salon ise, şekline dikkat etmek gerekecektir. Burada kare girişlerdeki yuvarlak olanlar başarılı. Yatağın ayakucuna yerleştirildiğinde, halı yatağın her iki yanından 20 cm dışarı çıkmalı ve şilteden duvara veya ilgili mobilyaya kadar olan alanı kaplayacak genişlikte olmalıdır. Yatağın her iki yanında birer tane olmak üzere iki kilim ile süslemeyi seçerseniz, bunlar dikdörtgen olmalı ve çevresinde 10-15 cm boşluk bırakılmalıdır. Çocuk odaları veya oyun odaları için kumaşlar veya leke tutmaz işlemler veya yıkanabilir kilimler seçmek gerekecektir.

Bir önceki yazımız olan Koçtaş Orta Sehpa Modelleri başlıklı makalemizde İkea orta sehpa modelleri, İkea zigon sehpa modelleri ve Koçtaş Orta Sehpa Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu