Dekorasyon

2022 İkea Halı Modelleri

2022 İkea Halı Modelleri

2022 İkea Halı Modelleri

2022 İkea Halı Modelleri Geniş pazar, zengin bir renk paleti, çekici desenler, dokular ve çeşitli malzeme ve şekiller arasında seçim yapmamızı sağladığından, dekorasyondaki mevcut trendlerden biri çekici kilimlerin uygulanmasıdır. İlham alabilmeniz için size modern ikea kilim ve halılarının resimlerini göstereceğiz.

Bir odayı dekore etmeyi düşündüğümüzde bunu dikkate almayabiliriz ama odadaki tüm mobilyaların etrafında döndüğü odak noktası bir halı olabilir.

Tüylü İkea Halılar
Halılarla dekorasyon, en pratik olduğu kadar en çekici ve zarif seçeneklerden biri olmaya devam ediyor. Çünkü bin bir desen ve renk arasından, güzel dokular arasından seçim yapabilirken, hangi ortamları dekore edeceğinize karar vermenize, hasar gördüklerinde veya artık beğenmediğimizde bunları kaldırmanıza olanak tanır.

Tüylü halılar
Tüylü halılar

Odalarımıza ve/veya yatak odalarımıza hayat vermek için tüylü dokuya sahip olanlar tercih edilebilir, daha fazla sıcaklık katanlardan biridir.

Tüylü halılar 3
Tüylü halılar 3

Damgalı Halı Modelleri
Desenler, renklerin merkezi bir rol oynamadığı minimalist mekanlar için özellikle önerilen bir seçenektir, çünkü bu alanlarda aynı desen tüm alanın görüntüsünü yeniden doldurmaz.

Damgalı halı modelleri 3
Damgalı halı modelleri 3

Yamalı İkea Halı Modelleri
El sanatları ve evde bir şeyler yapma konusu moda haline geliyor. Patchwork uzun zamandır yataklarımızın ve kanepelerimizin bir parçası olmuştur, ancak yaratıcı ve renkli fikirler oluşturmak için onu diğer alanlara ve yeni malzemelere genişletmenin zamanı geldi. Bilmiyorsanız patchwork, farklı kumaş parçaları, motifler ve renklerle geometrik çizimlerin yapılarak battaniye, yatak örtüsü, örtü vb. oluşturan bir tekniktir.

Yamalı İkea Halı Modelleri
Yamalı İkea Halı Modelleri

Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi farklı kumaşların kullanılması gerçek, sıcak bir dokunuşu garanti eder ve her zaman geri dönüştürülmüş olduğunu söyleyebilirsiniz. Geri dönüşümden bahsetmişken, eğer bir tamirciyseniz, farklı eski halılarla kendi geri dönüştürülmüş halınızı bile yapabilirsiniz.

Yamalı İkea Halı Modelleri 5
Yamalı İkea Halı Modelleri 5

Soğuk renklerde olması bize odamızın geri kalanına göre bir farklılık dokunuşu gösterse de, evimiz düz ve sade renklerse, krem ​​veya beyaz bir kanepemiz olsa bile ilgi odağını daha fazla ön plana çıkaracağız. Bu nedenle, resimlerin gösterdiği gibi, patchwork kilimler farklı parçaları, dokuları ve renkleri birleştirerek renkli ve canlı bir parça oluşturur ve bu da ona odamızın ihtiyaç duyduğu ilgi odağını verir.

Yamalı İkea Halı Modelleri 1
Yamalı İkea Halı Modelleri 1

Yuvarlak Halı Modelleri
Şekiller, bu dekoratif öğelerin sunduğu en büyük çekiciliklerden biridir. Yuvarlak bir halı, örneğin oturma odamızın dağıtımına eşlik edecek ideal bir şekle sahiptir, çünkü üzerinde kanepeler ve bir orta masa dağıtabiliriz.

Oturma odamızın altına koymak için tek bir büyük daire de ideal bir seçenek olabilir, bu da daha fazla ilgi çekmesini sağlar.

İkea Koridor Halıları
Uzun yolluklu kilimler, sirkülasyon alanına ilgi kattığı için uzun alanlar için de mükemmel bir seçenektir.

İkea Koridor Halıları 2
İkea Koridor Halıları 2

İkea Farklı Tarz Halılar
İkea grubunun farklı model ve renkte bir çok halısı bulunmaktadır. Bu halılar deriden, keçeden, hayvan tüyünden yapılmış ve anadolu da kullanılan halılarla benzerlik göstermektedir.

İkea Farklı Tarz Halılar 2
İkea Farklı Tarz Halılar 2
2022 İkea Halı Modelleri

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları başlıklı makalemizde Doğal ev dekorasyonları, Ev Dekorasyonları ve Modern ve Rustik Ev Dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu