Salon Dekorasyonu

İstikbal Salon Stilleri

İstikbal Salon Stilleri

İstikbal Salon Stilleri

İstikbal Salon Stilleri Belki de bu isimle salon stili pek bilinmez ama ortama büyük pozitif enerji, konfor ve kişisel zarafet sunduğu için Batı feng shui diyorlar . Bu tarz 2023 dekorasyon trendini belirliyor ve daha rahat edemeyeceğimiz sıcak, hoş, samimi ve sıcak bir atmosfer elde etmek için tasarlandığı çok açık. Bu tarz, sabit ve hareketsiz çizgilere işaret etmez, yani kullanılan dekorasyon trendlerinden ziyade oda atmosferinin ilettiği atmosfere atıfta bulunur. Herhangi bir odada (oturma odası, yatak odası, ofis, teras…) ve hatta dış mekanlarda güzel, konforlu ve çekici bir yer yaratabiliriz. Ve kendi tarzınızı takip edebilirsiniz : klasik, modern, minimalist veya kişisel tarzınız.

Yatak odası salon dekorasyonu
Yatak odası salon dekorasyonu

Tüm bu sıfatlarla bir ortam elde etmek için kendimize mümkün olan her şekilde yardım etmeliyiz. Bu şekilde salon tarzı dekorasyonda mobilya, renk ve tasarımın yanı sıra aydınlatma ve müzik esastır. İyi bir arkadaş toplantısının tadını çıkarmak için salon tarzında dekore edilmiş bir odadan daha fazla saran ve hoş bir ortam yoktur. İyi dekore edilmiş bir mekanda hoşça vakit geçirdiğinizde hissettiğiniz rahatlık hissi, salon dekorasyonunun yarattığı etkidir. İnsanlar bu tarza değer veriyor, bu yüzden evlerde istilacı oluyor. Salon tarzı oturma odası ve yemek odası , paylaşım için ideal bir dekorasyon tarzı olduğu için en popüler olanlarıdır.

Şık salon dekorasyonları
Şık salon dekorasyonları

Salon dekorasyon stilinin kökeni, sosyal statüsü yüksek kişilerin katıldığı ve büyük rahatlık sağlamak için en küçük ayrıntıya bile özen gösterdikleri oteller, restoranlar ve toplantı odaları gibi prestijli mekanlardan bilinmektedir. En büyük başarıyı elde etmek amacıyla lounge tarzı , barlar, etkinlik ve kutlama alanları ile dekore edilmiştir. Sade bir dekorasyondan bahsediyoruz ama tüm iç mekanlara uyarlanabilen çok fazla klas ve zarafete sahip ve eski bir tarz olmasına rağmen modern ve güncel bir stil haline getirmek için çağdaş dokunuşlar eklendi.

salon tarzı tasarım
salon tarzı tasarım

Bu dekorasyon türü bekarlar, çiftler ve misafir ağırlamaya, partiler düzenlemeye ve toplantı hazırlamaya büyük yatkınlığı olan kişiler için idealdir. Hem kendi yatak odanızın dekorasyonunda hem de sizi ziyarete gelen insanlar için evinizi pozitif enerjilerle doldurun. Bu salon tasarımı dekorasyonu , sizi ve arkadaşlarınızı uyumlu ve keyifli bir ortamda daha rahat hissetmenizi sağlar. Evinizin dekorasyonu sadece yapılandırılmış ve kullanışlı olmamalıdır. Rahat bir evin özelliklerini elde etmek de amaçlanabilir. Salon tarzı bir dekorasyona sahip olmanın avantajları, evinizin dinlenmeye elverişli bir yer olmasıdır, onu dekorasyonda feng shui’nin inançlarıyla karşılaştırabilir ve salon tarzı dekorasyonu yatak odalarına aktarabiliriz.

salon mobilyaları
salon mobilyaları

İstikbal Salon Stilleri ve Dekorasyonu

Salon dekorasyonu herhangi bir odaya uygulanabilir: oturma odaları, yemek odaları, yatak odaları , mutfaklar ve ayrıca banyolar , bahçeler ve dış mekanlar . Evinizi bu tarzda dekore etmek için istediğiniz alanları belirleyin ve aşağıdaki detaylara dikkat edin: Salon tarzı çok yönlüdür ve diğer tarzların mobilya ve aksesuarlarına uyarlanabilir , ancak kendi kişiliğimizi kaybetmeden her zaman süslü veya Çin atmosferinden kaçınır. Aydınlatma : Salon tarzı , rahat bir his yaratmak için yumuşak ışıklı orijinal tasarımlara sahip abajurları tercih ediyor. Ayrıca, stili vurgulamak için zemine ve duvarlara ışık noktaları yerleştirmeyi taahhüt eder.

Koçtaş Salon Stilleri
Koçtaş Salon Stilleri

Mobilya : Büyük ve rahat puflar ve kanepeler bu salon stiline mükemmel uyum sağlar. Mor veya bej renkleri tercih ederler. Diğer mobilyalar için ise sade veya minimalist çizgilere sahip ve yere yakın olanlardan gerekli olanları seçin . Yastıklar ve minderler çok iyi fikirler. Renk kombinasyonları : Duvarlarda, döşeme ve aksesuarların mor, turuncu, kırmızı ve siyah renkleriyle kontrast oluşturmak için ağırlıklı olarak beyaz veya açık ve nötr tonlar kullanın. Tüm toplantılarda müzik esastır: Dinlenme örneğine salon müziği denir . Bu nedenle seçtiğiniz alanlarda iyi bir ses sistemine sahip olmak için biraz zaman ve para harcamanız gerekmektedir.

İstikbal Salon Stilleri
İstikbal Salon Stilleri

Detaylar , aksesuarlar ve tamamlayıcılar: nötr renklerde yastık ve kilim yerleşimi. Aynaları duvara yansıtarak ferahlık ve ışık hissi vereceği için duvara ayna yerleştirmek . Son olarak, mumlar bu tarzın çok karakteristik özelliğidir. Onları tamamlamak için yerleştirin. Mutlaka bir restoran veya lounge tarzı bar tanıyorsunuzdur , çünkü bizi çok rahat hissettiren bu atmosfer, evimize taşınmamız gerektiğidir: bu, herhangi bir odada, aynı anda hem rahatlama hem de eğlence yönü vermek için çok önemlidir. . Odanın büyüklüğünden bağımsız olarak. Küçük ve sıcak ışıklı olabilirler.

İstikbal salon dekorasyonu
İstikbal salon dekorasyonu

Salon tasarımı , feng shui dekorasyonu gibi, meditasyon yapmayı, kendinizi okumaya, müzik dinlemeye veya yoga yapmaya adadığınız evinizin özel ve kişisel bir köşesinde yapılabilir. Salon tarzı fotoğraflarda ve ayrıca videoda, farklı odaların dekorasyon özelliklerini gözlemleyebiliriz , ancak aromaterapinin iyi titreşimlerini ve uygun müziği gösteremiyoruz, sadece salonda yaşayabilir ve keyfini çıkarabiliriz. -stil tasarım ortamları.

Bir önceki yazımız olan Bellona Salon Dekorasyonu Fikirleri başlıklı makalemizde Bellona Salon Dekorasyonu, Bellona Salon Dekorasyonu Fikirleri ve İKEA Salon Dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Dekorasyon Modelleri

Dekormodelleri.com, ev dekorasyonları hakkında bilgi vermek, örnek ev dekorasyonlarını paylaşmak, ev ve iş yerlerine dekorasyon yapmayı düşünenlere ilham olabilmek amacı ile kurulmuş bir dekorasyon sitesidir. Sitemizde popüler markaların dekorasyon ürünleri de tanıtılmaktadır. Satış amaçlı değil tanıtım ve fikir amaçlı bir dekorasyon sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu